HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
29 Temmuz 2021 Perşembe Saat: 19:07

Ünye’deki vaka sayısı bayramda katlandı!

Ünye’de Kurban Bayramı öncesi 141 olan Koronavirüs aktif vaka sayısı Kurban Bayramı sonrası katlanarak 312’ye yükseldi.
Ünye’deki vaka sayısı bayramda katlandı!

Artan vaka sayısının aşılamadan uzak durma, maske ve mesafe konusundaki duyarsızlık, şehir dışından gelenlerin kalabalık aile oturmalarına katılmalarından kaynaklı vakalar olduğu belirtildi.

Vaka sayısı artmasına karşın hastanelerdeki hasta sayısında önemli bir artış olmadığı belirtilerek, hala aşı olmayan vatandaşların hastalığı rahat atlatmak için mutlak suretle aşı olmaları istendi.

Bu hafta içinde Ünye Devlet Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören hasta sayısı 20, yoğun bakımdaki hasta sayısı 10, entübe hasta ise 2 olduğu belirtildi.

Ünye’de vatandaşların aşırı normalleşmesi, maske ve mesafe tedbirlerine uyulmaması ve şehir dışından gelen vatandaşların kendini izole etmeden kalabalık aile oturmaları ve kalabalık ortamlara girmelerinden dolayı Kurban Bayramı öncesi toplamda 141 olan Koronavirüs aktif vaka sayısı Kurban Bayramı sonrası katlanarak 312’ye yükseldi.

Son 5 haftadır artan vaka sayısının  endişe yarattığına dikkat çekilerek, vatandaşların maske ve mesafe kuralına uymaları, şehir dışından Ünye’ye gelen vatandaşların ise kendini en az bir hafta izole etmeleri istendi.

Bu hafta içinde Ünye Devlet Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören hasta sayısı 20, yoğun bakımdaki hasta sayısı 10, entübe hasta sayısının ise 2 olduğu belirtildi. İlçede şu anda 653 kişi ise temaslı olarak evlerinde izole ediliyor.

Hastalığı yakalanmamak ya da rahat atlatmak için aşı olun

Vaka sayılarının katlanmasına rağmen hastanede tedavi gören hasta sayısının aşırı yükselmediği, bunun ise aşıya bağlı olduğu bildirilerek aşı olmayan vatandaşların hastalığı rahat atlatmak için mutlak suretle aşı olmaları istendi. Vakaya karşı en güçlü silahın aşılanma olduğu belirtilerek,  tüm vatandaşların randevularını alarak mutlaka aşılarını yaptırmaları gerekiyor.  Açıklamada, aşılanmayla bu sürecin aşılabileceği ifade ediliyor

Hedef; 102 bin aşı…

Ünye’de, Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı aşı sıralamasına göre aşılamadaki hedef nüfus 102 bin. Bu zamana kadar 73 bin 119 vatandaşın ilk doz, 46 bin 734 doz ikinci doz, 8 bin 826 doz ise üçüncü doz aşı uygulandığı ifade edildi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, aşı sırası gelmiş, ancak MHRS ve 182’den çeşitli sebeplerden dolayı aşı randevusu alamamış kişilerin İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne müracaat ederek Sınovac aşısı yaptırabileceği, koronavirüs ile en etkin mücadele şeklinin aşı olduğu, bu yüzden tüm vatandaşların aşı olmaları gerektiğinin altı çizildi.

Filyasyon ekipleri sürekli sahada…

Sahada aralıksız mücadele veren filyasyon ekibinin son Kurban Bayramı döneminden bugüne 700, toplamda ise 43 bin kişiyi taradığı belirtildi.

Ünye’de bugüne kadar koronavirüse yakalanan 15 bin tedavi sürecinin tamamlanmasının ardından sağlığına kavuştuğu bildirildi.

En ufak şüphede arayın!

Vatandaşların en ufak bir Kovid belirtisinde Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’nün 0452 223 12 88 numaralı Kovid 19 İletişim Merkezi hattından aramaları istendi. Bu numarayı arayan vatandaşların evine sağlık ekipleri gelerek tarama, test yapıyor. Gerekirse hastaneye götürüp getirme işlemleri gerçekleştiriyor.

 Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 309 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye’deki, vaka, sayısı, bayramda, katlandı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler