HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
7 Eylül 2021 Salı Saat: 16:40

Tavlı’ya 10 milyon TL kredi yetkisi…

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Ünye’de 2021 ağustos ayında meydana gelen selde kırsal mahallelerde zarar gören beton yol, V kanalı, parke, asfalt yol ve istinat duvarı yapımı için Meclis’ten 10 milyon TL kredi yetkisi aldı.
Tavlı’ya 10 milyon TL kredi  yetkisi…

Belediye meclis toplantısında konuşan Başkan Tavlı, Meclis üyelerine; “Bu istediğimiz yetki çerçevesinde ne kadar kredi kullandığımızla ilgili olarak Meclisimizi bilgilendireceğiz. Çekilen ve harcanan kısmı ile ilgili şeffaf bir şekilde bilgilendirme yapacağız.” ifadelerinde bulundu.

Tavlı, “İller Bankası’ndan kredi talebimize herhangi bir karşılık göremezsek kamu ve özel bankalarla ilgili çalışmalarımızı paralel bir şekilde yürütmek için meclisimizden destek talep ediyoruz.” dedi, bu isteği kabul edildi.

Ünye Belediyesi eylül ayı olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Başkanlığında,  Belediye Meclis Toplantı salonunda gerçekleşti.

10 gündem maddesinin görüşüldüğü Meclis Toplantısında gündemde görüşülen maddelerin 5’i imarla ilgili olurken, bunlardan 3’ü imar komisyonuna havale edildi. Görüşülen 2 madde ise kabul edildi.

-İçkili yer talebi ret edildi -

Gündemde görüşülen bir maddede, İçkili Yerler Belirleme Komisyonuna havale edilen Gölevi Mahallesi Devlet Sahil Yolu’ndaki adresin içkili yerler krokisine dahil edilmesi konusu görüşülerek reddedildi.

-Yüzme havuzu yeri Belediyeye istenecek -

Gündemde görüşülen bir diğer maddede Ünye Belediyesi yarı olimpik yüzme havuzu projesi için söz konusu arsa maliki olan Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden Ünye Belediyesine tahsis istenmesi konusu görüşülerek kabul edildi.

-10 milyon TL kredi talebi kabul edildi -

Gündemde görüşülen bir diğer maddede Ünye’de ağustos ayında yağan aşırı sağanak nedeniyle kırsal mahallelerin üst ve alt yapıda büyük hasar gördüğü ifade edilerek, hasar gören mahalle ve yollarda kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan yapım malzemelerinin alımı için İller Bankası’ndan 6 milyon kredi kullanılması görüşülerek kabul edildi. Bir diğer maddede ise kırsal mahallelerde üst ve alt yapıda zarar gören mahallelerde beton yol, beton V kanalı, parke, asfalt yol ve istinat duvarı yapımı için İller Bankası’ndan 4 milyon kredi kullanılması konusu görüşülerek kabul edildi.

-Kredi bilgileri paylaşılacak -

Konuyla ilgili açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Beton yol, beton V kanalı, parke, asfalt yol ve istinat duvarı yapımı için malzeme alımı için İller Bankası’ndan 6 milyon kredi için yetki istiyoruz. Ayrıca alınan malzemelerin yapım işinde kullanılmak üzere İller Bankası’ndan 4 milyon kredi talebi için yetki istiyorum. Bu istediğimiz yetki çerçevesinde ne kadar kredi kullandığımız noktasında da meclisimizi bilgilendireceğiz. Çekilen ve harcanan kısmı ile ilgili şeffaf bir şekilde bilgilendirme yapacağız.” dedi.

Gerekirse bankadan kredi alınabilecek

İller Bankası’ndan istenilen kredinin kullanılamaması durumu için ise Ünye Belediyesi hizmetlerinde kullanılmak üzere özel ve kamu bankalarından kredi kullanılması, kredi ile ilgili belediye gelirlerini temlik etmeye ayrıca kredi iş ve işlemleri ile ilgili gerekli belgeleri imzalamaya Belediye Başkanına yetki verilmesi konusu görüşülerek kabul edildi.

Başkan Hüseyin Tavlı, “İller Bankası’ndan kredi talebimize herhangi bir karşılık göremezsek kamu ve özel bankalarla ilgili çalışmalarımızı paralel bir şekilde yürütmek için meclisimizden destek talep ediyoruz.” dedi.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 292 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Başkan, Tavlı’ya, 10, milyon, TL, kredi, alma, yetkisi…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler