HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
10 Eylül 2021 Cuma Saat: 15:22

Torun’dan Büyükşehir’e teleferik tepkisi…

Aylardır kapalı olan Ordu-Boztepe teleferiği 5 ay daha kapalı kalacak olmasına CHP Genel Başkan Yardımcısı Torun’dan, Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne tepki…
Torun’dan Büyükşehir’e teleferik tepkisi…

Seyit Torun tepkisinde; “10 yıl önce yaptığımız teleferiği işletmekten bile acizler. Bakımları yapmayıp, halatları kopma noktasına getirmişler. Yıllık 20 milyon lira geliri var, 4 milyonluk tamir ücretini bulamıyorlar” ifadelerinde bulundu.

Yaşanan bu mağduriyetin tek sorumlusunun Büyükşehir Belediyesi olduğunu belirten Torun; “Biz bu işin peşini bırakmayacağız, yargı önünde sonuna kadar takipçisi olacağız.” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Ordu turizmine önemli katkı sağlayan ve yıllık 20 milyon lira geliri olan Ordu-Boztepe teleferik hattının aylardır kapalı olmasına tepki gösterdi.

Konunun peşini bırakmayacaklarını ve yargıya taşıyacaklarını belirten Torun yaptığı açıklamasında şunları söyledi;

“Ordu ilimizde, turizmi bitirmeye adeta yemin etmiş bir yönetimle karşı karşıyayız. 2011 yılında, belediye başkanlığım döneminde, halkın hizmetine sunduğumuz Ordu-Boztepe Teleferiği, bu iş bilmez yönetimin elinde adeta çürümeye terk ediliyor. Ordu’nun tanıtımına en fazla katkıyı sağlayan, her yıl yaklaşık 20 milyon lira geliri olan teleferik hattı, 3 aydır ‘bakım yapılıyor’ bahanesiyle kapalı duruyor. Şimdi de açıklama yapıp, bakım çalışmasının 5 ay daha süreceğini söylüyorlar. Normalde en fazla 15 günde yapılan bakımlar, bu yönetimin elinde 8 ayda bitirilemiyor.

Ortada beceriksizlik var

Ama biz biliyoruz ki ortada bir bakım yok, ortada bir beceriksizlik var. Teleferiğin kontrollerini zamanında yapamayıp, halatları kopma noktasına getirmişler. Tamir edilmesi için gereken 4 milyon lirayı da kasada bulamamışlar. Şimdi soruyoruz: Belediyenin parasını nerelere aktardınız da 4 milyon lirayı bulamıyorsunuz? Ucube bir Botanik Park’a 15 milyon lira harcadınız da Ordu’nun gözbebeği olan teleferiğe gelince niye ‘paramız yok’ diyorsunuz. Neden 4 milyon lira için Ordu halkının yıllık 20 milyonluk gelirini çöpe atıyorsunuz?

Ordu turizmine darbe

10 yıl önce hizmete açtığımız bir teleferiği bile yönetmeyi beceremediler. Şu anda teleferik hattının ulaştığı Boztepe’deki esnafımız kan ağlıyor. Sadece onlar değil şehirdeki esnafımız da kan ağlıyor. Bu yönetim; teleferiğin en yoğun kullanıldığı yaz aylarında kapatarak; vatandaşa, esnafa ve Ordu turizmine darbe vuruyor. Ordu’ya teleferik için gelenler hayal kırıklığı yaşayarak ayrılıyor.

İşletmekten bile acizler

Yaşanan bu mağduriyetin tek sorumlusu, bir teleferiği dahi işletmekten aciz olan Büyükşehir Belediyesi’dir. Teleferiğin yapılma aşamasında bu zihniyet, yapılmaması için her türlü engeli çıkarmıştı. Ama Ordulu hemşehrilerimizin desteği ile bu yatırım gerçekleşti. Şimdi bu yatırımı işletmekten bile aciz hale geldiler.

Yargı önünde takipçisiyiz

Biz bu işin peşini bırakmayacağız, yargı önünde sonuna kadar takipçisi olacağız. Tüm Ordululara da sesleniyorum, size bu eziyeti reva görenlerden sandıkta hesap sorun.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 148 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler