HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
15 Eylül 2021 Çarşamba Saat: 18:55

Hedef ; Yeni Fakülte…

Ünye eski havaalanının Ordu Üniversitesi Ünye Yerleşkesi olarak tahsis edilmesinin ardından Ünye Kültür Eğitim Derneği (ÜNKED) mevcut fakülte binası için temel atma çalışmasını tamamladı.
Hedef ; Yeni  Fakülte…

Temel atmadaki ilk hedeflerinin tahsisin iptalini durdurmak olduğunu belirten ÜNKED Başkanı Reşit Erol, “Nihayet bunu durdurduk. Aksi takdirde yılın sonunda yer elimizden çıkacaktı.” dedi.

Başkan Erol; bundan sonraki hedefinin Ünye’ye, Ordu’da olmayan yeni bir bölüm, yeni bir fakülte kazandırmak olduğunu, bunun için en kısa süre içinde çalışma başlatacaklarını söyledi.

 “Mevcut fakülte inşaatında şu ana kadar 1,5 milyon masraf yaptık.” diyen Erol; yeni bir fakülte için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduğunu, ayrıca yeni fakülte binasını 2 yıl içinde bitirebileceğini ifade etti.

Eylül ayının sonu itibariyle mevcut fakülte için bina inşaatında kaldıkları yerden devam edeceklerini söyleyen Ünye Kültür Eğitim Derneği Başkanı (ÜNKED) Başkanı Reşit Erol gazetemize yaptığı açıklamasında; “Fakülte alanında mevsimlik tarım işçileri bulunuyor ve saha henüz tam olarak boşalmadı. Temeli atmıştık. Onun üzerine su basman seviyesine kadar devam etmek istiyorduk. Ama mevsimlik tarım işçilerinin ve trafiğin yoğunluğu bizi engelledi. Orada çalışmaya devam etmemiz için sahanın boşaltılması gerekiyor. Dolayısıyla bir süre ara vermiştik. Bu ayın sonunda tekrar başladığımız yerden devam edeceğiz.” dedi.

Temel atma törenimizi biraz gecikmeli yapacağız

Çalışmalarda ilk hedeflerinin bu basman seviyesine kadar gelmek olduğunu, sonra ki süreçle ilgili Ünye kamuoyunu bilgilendireceklerini işaret eden Reşit Erol, “İlk etapta su basman seviyesine kadar inşaatı çıkartacağız. Yani inşaatı temelden 1,5 metre daha kaldıracağız. Daha sonra ne yapabiliriz noktasında bir toplantı yaparak Ünye kamuoyunu bilgilendireceğiz. Süreci hep beraber oturup konuşacağız. Ayrıca temel işi biraz aceleye geldiği için temel atma töreni de yapamamıştık. Su basman seviyesine de temel atma töreni gibi bir programla başlayacağız. Böylelikle Ünye kamuoyunu buradaki çalışmalarla ilgili daha net bilgilendireceğiz.” bilgisini verdi.

Tahsisin iptali durdu, yerin elimizden geri dönme tehlikesi kalktı

İnşaata başlarken ki ilk hedeflerinin tahsisin iptalini engellemek olduğunu vurgulayan Erol, “Bizim tek amacımız bu yerin tahsisinin iptalini engellemekti. Çok şükür bunu başardık.  Ruhsatımızı aldık, temelimizi attık. Böylelikle iptal sürecini durdurduk. Eğer bunu yapmasaydık, 12. ayda tahsis iptal edilecekti.” diye konuştu.

Ünye’ye yeni bir bölüm, yeni bir fakülte kazandırma çalışmasını başlatacağız

Başkan Erol açıklamasında ayrıca şöyle dedi; “Bundan sonraki süreçte  yeni bir fakülte ile ilgili çalışma başlatacağız. Ben bu konuda elimden gelen gayreti göstereceğim. Üniversite yönetimi yeni bir fakülteye sıcak bakmadığı için bize onay vermedi. Mevcut fakültenin inşaatına başlarsanız size onay veririm, denildi. Biz tahsisin iptal olmaması, yerin kaybedilmemesi için bu isteği kabul ettik. Şimdi geldiğimiz noktada iptal sürecini durdurduk. Bundan sonraki aşamada yeni bir fakülte için gayret edeceğiz. Şu andaki inşaatın basman seviyesine geldiğimizde basın ve kamuoyunun önüne çıkacağım, bu alandaki hedeflerimi anlatacağım.  Bu yola çıkarken bizim tek amacımız yerleşke alanını Ünye’ye kazandırmak, Ünye’ye yeni bölüm, yeni bir fakülte kazandırmaktı. Bu konuda bizim önümüzü açmadılar, mecbur kaldık bu temeli atmaya. Tekrar ediyorum; bizim amacımız Ünye’ye, Ordu’da olmayan yeni bir fakülte kazandırmak. Bunu bu zamana kadar başaramadık. Bundaki süreçte bunu başarmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.”

Her türlü fedakarlığa hazırım

Ünye’ye yeni bir bölüm kazandırılması için her türlü çalışmayı yürüteceklerini ifade eden Erol açıklamasının sonunda şu ifadeleri kullandı, “Mevcut fakülte inşaatında temel ve su basman seviyesine kadar 1,5 milyon masraf yaptık. Ben yeni bir fakülte için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırım ve yeni bir fakülte binasını 2 yıl içinde bitiririm. Hedefim yeni bir fakülte, bunun için her türlü çalışmayı yapacağım.”

 

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 470 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Hedef, ;, Yeni, Fakülte…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler