HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
22 Eylül 2021 Çarşamba Saat: 20:02

Şehit Eren Bülbül’ün adı Ünye’de de yaşayacak

Trabzon’da 2017 yılında PKK’lı teröristler tarafından açılan ateşle şehit düşen Eren Bülbül’ün adı ülkemizin birçok yerinde olduğu gibi Ünye’de de yaşayacak.
Şehit Eren Bülbül’ün adı Ünye’de de yaşayacak

Film ve Dizi Yapımcısı hayırsever Banu Akdeniz tarafından yapılan Şehit Eren Bülbül’ün adının verildiği Özel Eğitim Anaokulunun açılışı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımıyla yapıldı.

Ordu Valiliği ile hayırsever iş insanı arasında imzalanan protokolün ardından 11 ayda tamamlanan 2 katlı ve 10 derslikli okulun açılışına katılan şehit Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül ve kız kardeşi Zeynep Bülbül duygusal anlar yaşadı.

Eren Bülbül’ün isminin özel eğitim okulunda yaşatılmasının anlamının büyük olduğuna ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Eren’imizin isminin güzel bir eğitim yuvasında yaşatıldığı için de ayrıca müteşekkiriz. Özel eğitim yuvasında yaşatılmasının ise bambaşka bir anlamı var.” dedi.

Yaptırdığı okulun isminin hiç tereddütsüz Eren Bülbül olması istediğini ifade eden Hayırsever Banu Akdeniz, eğitimin önemine dikkat çekerek; “Bir çocuk gelişir, dünya değişir sözünün büyüklüğünden çok etkilendim. Ben, birlikte büyütüleceğini düşündüğüm bu küçük adımı attım.” diye konuştu.

 Film ve Dizi Yapımcısı hayırsever iş insanı Banu Akdeniz tarafından Ünye’nin Güzelyalı Mahallesi’nde yaptırılan 10 derslikli Şehit Eren Bülbül Özel Eğitim Anaokulu düzenlenen törenle açıldı.

11 Ağustos 2017'de PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateşle şehit olan Eren Bülbül'ün isminin verildiği anaokulunun açılışına geniş katılım oldu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ordu Valisi Tuncay Sonel, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, hayırsever iş insanı Banu Akdeniz, Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül ve kız kardeşi Zeynep Bülbül, ilçe Kaymakamları, Belediye Başkanları, AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan ve yönetimi, AK Parti İlçe Başkanları, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri ile vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

2 katlı, 10 derslikli olarak yaptırılan Şehit Eren Bülbül Özel Eğitim Anaokulu Ordu Valiliği ile hayırsever arasında imzalanan protokolün ardından 11 ayda tamamlanarak hizmete alındı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış töreni konuşmalarla devam etti.

-Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamlarını iletti -

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ünye’de Şehit Eren Bülbül Özel Eğitim Anaokulunun açılışındaki konuşmasında, “Böyle bir hayır işinde sizlerle birlikte olmaktan büyük bir onur, mutluluk duyduğumu, şereflendiğimi ifade ediyorum. Bize hayır işlerine koşa koşa gitmeyi öğreten kıymetli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan beyin selamlarını, muhabbetlerini ve hayırlı olsun dileklerini iletmek istiyorum.” dedi.

-“Eren’imiz de böyle okullarda okudu” -

Bakan Soylu, PKK’lı teröristlerin açtığı ateş sonucu 3 yıl önce şehit düşen Eren Bülbül’ü anarak yaptığı konuşmasında, “Ne yapıyorsak çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için yapıyoruz. Bu eğitim yuvalarında pırıl pırıl o güzel çocuklar yetişsin ve onlar sayesinde bu vatanda ay yıldızlı bayrağımız dün olduğu gibi, bugün olduğu gibi, yarın da nazlı nazlı dalgalansın diye yapıyoruz. Eren’imiz de annesinin kuzusu böyle okullarda okudu. Vatan sevgisini, millet sevgisini ailesinden, öğretmenlerinden, camisindeki hocasından, arkadaşlarından ve büyüklerinden aldı ve o şuurla şehadete yürüdü. Şehit oldu.” diye konuştu.

-Bakan Soylu’dan okul için emeği geçenlere teşekkür -

Hayırsever iş insanı Banu Akdeniz ve tüm emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını sürdüren Soylu, “Bu çocuklarımızın geleceği hepimiz için önemli. Öncelikle buraya emeği geçen herkese izin veren, takip eden, sıva yapan, tuğlasını ören, öğretmenini veren ve bu hayrı aklına getirip bu güzel yerde gerçekleştiren, Milli Eğitimimizden, hayırseverimize kadar, çalışanından, bu bir an önce bitsin diye içerisinden dua edene kadar herkese minnettarız.” dedi.

Eren Bülbül’ün isminin bir okulda özellikle de özel eğitim okulunda yaşatılmasının anlamının büyük olduğuna ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şunları söyledi:

“Bizim medeniyetimizin bir emri var der ki; hayırda yarışınız. Hep birlikte hayırda yarışalım. Eren’imizin isminin güzel bir eğitim yuvasında yaşatıldığı için de ayrıca müteşekkiriz. Allah razı olsun. Birçok yerde ismi var. Ama özel eğitim yuvasında yaşatılmasında bambaşka bir anlamı var. Herkese çok teşekkür ediyorum. Şehidimiz Eren Bülbül ve diğer şehit evlatlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Başta aileleri ile beraber onları cennette buluştursun diye dua ediyorum. Eğitim yuvamızın hem öğrencilerimize, hem kıymetli velilerimize, hem öğretmenlerimize, hem tüm Ordulu hemşerilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, tebrik ediyorum.”

-“Şehit ve gaziler baş tacımız” -

Ordu Valisi Tuncay Sonel, törende yaptığı konuşmada, şehitlerin ve gazilerin Türk Milleti’nin ve devletin baş tacı olduğunu ifade ederek, “Biz 11 Ağustos 2017 yılında hain ve alçak terör örgütünce şehit edilen Eren evladımızı, Ferhat Gedik astsubayımızı unutmuyoruz. Hiçbir şehidimizi unutmuyoruz. Rabbim ailesini cennetinde onlarla kavuştursun. Bu vatana bu toprağa rengini veren şehitlerimizin kanlarından alan beyaz al yıldızlı al bayrağımıza seve seve canını feda eden Eren evladımız başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve tüm gazilerimizi bir kez daha hatırlıyor ve Allah’tan rahmet diliyorum. Sayın Bakanım, Rabbim sizlerin nezdinde, Cumhurbaşkanımızın nezdinde tüm ülkemize kolaylık versin. Tüm kahraman güvenlik güçlerimizin de ayaklarına taş değdirmesin.” diye konuştu.

-“Valimizle ve milletvekillerimizle güzel örnek çalışmalar sürdürüyoruz” -

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ise, “Gönlümüzde yatan Eren Bülbül kardeşimizin, evladımızın en güzel eserlerinden birini oluşturdukları için özellikle size teşekkür ediyorum. Sayın valimizle, milletvekillerimizle çok güzel örnek çalışmaları sürdürüyoruz. Şehidimizin cennetle müjdelendiğini hepimiz biliyoruz.” dedi.

-“Hiç tereddüt etmeden; Eren Bülbül olsun istedim”

Şehit Eren Bülbül Özel Eğitim Anaokulu’nu yaptıran Film ve Dizi Yapımcısı, hayırsever iş insanı Banu Akdeniz, Ünye’de yaptırdığı okulun isminin hiç tereddütsüz Eren Bülbül olması istediğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Ben Trabzonluyum, Karadenizliyim. Birçok kere Karadeniz’e gidip geldim. Ama en anlamlı ve en özel, en önemli ziyaretim bu. Hayatım boyunca bir ülkeye, bir topluma bireye yapılacak en önemli yatırımın eğitim olduğunu düşünüyorum ve buna inanıyorum. ‘Bir çocuk gelişir, dünya değişir’ sözünün büyüklüğünden çok etkilendim. Büyük değişimler, küçük adımlarla başlar. Ve zamanla gelişir. Ben, birlikte büyütüleceğini düşündüğüm bu küçük adımı attım. Saygı değer bürokratlarımızın desteği ile de bu adım büyüdü. Heyecanım, hayalim, ardımızda yükselen bu koca dünyaya döndü. İnşallah okulumuzda vatana, millete hayırlı, güzel, nice evlatlarımız yetişir. Ben ilkokulu yapmaya karar verdiğimde ve sayın Valimizle konuyu konuştuğumuzda bana okulumuzun isminin ne olacağını sormuştu; hiç tereddüt etmeden Eren Bülbül olsun dedim.”

-“Kahramanların yaşları yoktur ve yaşlarının önemi de yoktur” -

Eren Bülbül’ün genç yaşta vatanı için şehit düştüğünü ifade eden ve böyle bir evlat yetiştiren annesi Ayşe Bülbül’ün ellerinden öptüğünü ifade eden Banu Akdeniz, “Ülkemizde vatanı uğruna canını verecek kahramanlarımız bitmedi ve hiçbir zaman da bitmeyecek. Eren kardeşim de bunlardan biri. Vatanı için gözünü kırpmadan, canını feda eden, şehitlerimizin ismini her daim anılması ve hiçbir zaman unutulmaması gerekiyor. O kahramanların yaşları yoktur ve yaşlarının önemi de yoktur. Ülkesine, halkına timsal olurlar. Eren Bülbül de o kahramanlardan sadece biri. Ömrünün baharında aramızda ayrılmak zorunda kalan, o dünyalar güzeli kardeşimizin cesaretinin hepimize örnek, yolumuza ışık olmasını diliyorum. Ayşe Teyzeciğim, sen böyle bir evlat yetiştirdiğin için seni ellerinden öpüyorum. Sevgiyle kucaklıyorum. Ve bununla beraber bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum. İyi ki varsın Eren! Eren hiçbir zaman ölmedi, şehitlerimiz ölmez vatan bölünmez.”

Konuşmaların ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eşi, Ordu Valisi Tuncay Sonel ve eşi, AK Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı,  hayırsever Banu Akdeniz, Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül ve kız kardeşi Zeynep Bülbül ile çocukların birlikte kestiği kurdeleyle okulun açılışı gerçekleşti.

Kurdele kesiminin ardından protokol üyeleri tarafından okul gezilerek incelendi.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 481 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Şehit, Eren, Bülbül’ün, adı, Ünye’de, de, yaşayacak

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler