HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
5 Ekim 2021 Salı Saat: 18:36

Çıraklı iddia etti, Tavlı karşı çıktı!

Ünye Belediyesi Ekim ayı olağan Meclis toplantısına İyi Partili Meclis Üyesi Murat Çıraklı’nın iddiaları ile bu iddialara Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın şiddetle karşı çıkması damga vurdu.
Çıraklı iddia etti, Tavlı karşı çıktı!

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un Ünye ziyaretini değerlendiren Murat Çıraklı, “Net söylüyorum Numan Bey’in yıllardan beri Ünye adına devlet yatırımında pek katkısını görmedim.” diyerek iddiasını dile getirdi.

Bu iddiaya şiddetle karşı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise, “Biz burada ne yapıyorsak Sayın Cumhurbaşkanımızın, Genel Başkanvekilimizin, milletvekillerimizin katkı ve destekleri ile yapıyoruz.” dedi.  

Büyükşehir Belediyesi’nin 7,5 yıl içinde Ünye’ye bir kazanım sağlamadığını belirten Çıraklı’ya karşı çıkan Başkan Tavlı,  “Sizin nereden baktığınız önemli. Eğer siz olumsuz şeyleri görmek isterseniz, yapılan hiçbir şeyi görmez, her şeyi olumsuz görürsünüz.” dedi.

Ünye Belediyesi’nin Ekim ayı olağan toplantısında gündem dışı söz alan İYİ Partili Meclis Üyesi Murat Çıraklı ile Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı arasında gergin anlar yaşandı.

Murat Çıraklı, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Ünye’ye bir katkısının olmadığını iddia ederken; Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı bu iddialara şiddetle karşı çıktı.

-“Numan Bey geldi, hoş geldi…”-

AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Ünye’ye katkısını görmediğini ifade eden İYİ Partili Murat Çıraklı, “Numan Bey geldi, hoş geldi, sefa geldi. İnşallah gelmesi Ünye’ye hayırlı olur. Ben şahsen Numan Beyin yıllardan beri Ünye adına devlet yatırımında pek katkısını görmedim, bunu çok net söylüyorum. İnşallah bundan sonra olur.” dedi.

-Başkan Tavlı, bu sözlere şiddetle karşı çıktı -

Murat Çıraklı’nın bu söylemine kesinlikle katılmadığını ve şiddetle karşı çıktığını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, şunları söyledi:

“Bu sözlere yüzde yüz katılmadığımı ifade etmek istiyorum. Biz burada ne yapıyorsak Sayın Cumhurbaşkanımızın, Sayın Genel Başkanvekilimizin ve sayın milletvekillerimizin katkı ve destekleri ile el birliği ile gönül birliği ile yapıyoruz. Hiç kimse demesin ki bu hizmeti ben tek başıma yaptım. Öyle bir şey yok. Türkiye’de sadece ve sadece 2 tane Kültür Merkezi temeli atıldı, bunlardan biri Ünye’de atıldı. Bu nasıl oldu zannediyorsunuz? Ben, bilmeden suizan yaparak, yani şu olmadı, bu gitmedi gibi ifadelerin yerinde ifadeler olduğunu düşünmüyorum.” 

-Çıraklı, Büyükşehir’i de hedefe koydu -

Sözlerine Büyükşehir Belediyesi’ni hedefe koyarak devam eden Murat Çıraklı, Büyükşehir Belediyesi’nin 7,5 yıl içinde Ünye’ye bir kazanım sağlamadığını belirterek; “Ordu Büyükşehir olduktan sonra 7,5 yıl geçti. Bana Ünye’de bir tane Büyükşehir hizmeti söyleyebilir misiniz? Ünye’nin hala huzurevi yok, Çamlığın durumu ortada, Kültür Merkezi, Pazaryeri, Tabakhane Deresi, soruyorum ne yapıldı? Ünye Akkuş yolunun hali malum. Bana bir tane proje söyler misiniz?” ifadelerinde bulundu.

-“Siz dolu olanı değil de sadece boş olanı görüyorsunuz…” -

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise Çıraklı’nın bu söylemlerine şiddetle karşı çıkarak, şu açıklamayı yapıt:

“Kırsalda ve şehir merkezinde 1 metrekare sıcak asfalt yokken Allah’a şükürler olsun sıcak asfaltlar yapıldı. Normalde Özel İdare bütçesiyle ve yerel belediyenin imkanları ile yapılması mümkün olmayan duvarlarla dağların, tepelerin önü kesildi. Yetmedi 40 yıllık Ünye’nin hayali olup sadece konuşmaktan öte götürülemeyen OSB’nin mührü vuruldu. Yetmedi Büyükşehir Belediye Başkanımız, Ünye Limanının kapasitesini büyütme çalışması başlattı. 1 geminin yükleme-boşaltmaya uygun olan yeri, 3 geminin yükleme ve boşaltmaya uygun hale getirdi. Sizin nereden baktığınız önemli. Eğer siz olumsuz şeyleri görmek isterseniz, yapılan hiçbir şeyi değil, sadece olumsuz şeyleri görürsünüz. Eksiklerimiz tabi ki var. Yapılacak bir sürü işlerimiz var. Ama süreç içerisinde yapılan işleri de görmek lazım. İşe bir de dolu tarafından bakarsanız görebileceğiniz çok şey var.”   

Ünye KENT Haber 

 

 

 

 

Bu haber toplam 389 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Çıraklı, iddia, etti, Tavlı, karşı, çıktı!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler