HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
15 Ekim 2021 Cuma Saat: 08:30

Çamlık, Ünye’ye geri verilsin…

Ünyeliler, 2014 yılında yasa gereği Ünye Belediyesi’nden Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Çamlık’ın geri verilmesini istiyor.
Çamlık, Ünye’ye geri verilsin…

Siyasi parti Ünye ilçe başkanları, Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne 2014 yılında devredilen Çamlık’ın Ünye Belediyesi’ne geri verilmesini istiyor.

Başkanlar, bu isteğin önümüzdeki günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e iletilmesini bekliyor.

Siyasi parti ilçe başkanları, Çamlık’ta olması gereken ve olmaması gerekenleri en iyi Ünyelilerin bileceğine işaret ederek, buradaki çalışmaların Ünyeliler adına Ünye Belediyesi tarafından yapılmasının önemine dikkat çektiler.

Çamlık’la ilgili olarak Ünye’de her geçen gün yükselen ‘geri verilsin’ talebi had safhaya ulaştı. 2014 yılından sonra Ordu Büyükşehir Belediyesine geçen Çamlık’ın, Ünyeliler adına Ünye Belediyesi’ne geri verilmesinin son derece önemli ve gerekli olduğuna işaret eden siyasi parti ilçe başkanları, Büyükşehir Belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi Gülerin de bu talebe sıcak bakacağına inandıklarını belirttiler.

Ünye özümüz, Çamlık merkezimizdir

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “Ünye Çamlığı Ünyelilerindir. Ünyelilerin en hassas olduğu noktalardan bir tanesidir. Çünkü geriye dönük baktığımızda herkesin çocukluğunun geçmiş olduğu bugün de çocuklarını gezdirdiği, torunlarını oralarda eğlendirdiği bir mekandır. Bu nedenle Ünye Çamlığı bir hassasiyet taşır. Ünyelilerde bu hassasiyeti göz önünde bulundurarak orada yapılacak olan iş ve işlemleri çok yakinen takip eder. Ünye bizim özümüzdür, Çamlık ise merkezimizdir.” dedi.

Büyükşehir Ünyelilerin istemediği bir şeyi yapmaz

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanının, Ünye Çamlık’ta Ünyelilerin istemeyeceği hiçbir çalışmayı yapmadığını ifade eden Argan şöyle devam etti; “Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Ünye Çamlığındaki düzenlemelerle ilgili çalıştaylar düzenledi. Hilmi Güler Başkanımızın defaten tekrarladığı, bizim de söylememizi istediği Ünye Çamlığında Ünyelilerin istemediği bir uygulama yapılmayacak. Ortak akıl ile hareket etmek suretiyle yaşayan Çamlığımızı daha yaşanır hale getirmek için mücadele edeceğiz. Burada yapılaşmayla ilgili imar planı iptal edildi, yapılaşmaya kapalı hale getirildi. İçerisinde yeni düzenlemelerin yapıldığını görüyoruz.

Ünye Belediyesinin himayesinde olması doğru olanıdır

Ünyelilerin buranın gerçek sahibi olmasını bizlerde arzu ederiz. Bu noktada bir değişiklik ve dönüşüm yapılabilir. Ünye Çamlığı, Ünyelilerin ise gerçekten sahiplerine iade edilerek Büyükşehir Belediyemizin gözetimi ve himayesindeyse aynı şekilde Ünyelilere devredilebilir. Sayın Bakanımızın konuya sıcak bakacağını tahmin ediyorum. Bu konuyla ilgili her hangi bir ön yargısının olacağını düşünmüyorum. Önemli olan Ünyelilerin gerçekten Ünye’ye, Ünye Belediyesine ve herhangi bir kuruma devredilmesi ile ilgili kararlılığını ortaya koymaları. Doğru da bir davranış olacaktır diye düşünüyorum. Bizim de fikirlerimiz, Ünyelilerin  fikirleri doğrultusunda, sayın Bakanımızın da kanaati ile ortaya çok güzel bir sonuç çıkacaktır.”

Çamlık’taki çalışmaları oranın değerini bilen Ünye Belediyesi ve Ünyeliler yapmalı

Ünye Çamlıktaki çalışmaları Ünye Belediyesinin yürütmesi gerektiğini ifade eden CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, “Çamlığın Büyükşehir’e verilmesi yanlış olmuştur. Çamlık Ünye için bir değer. Büyükşehir’in bu değerin kıymetini bilmediği şimdiye kadar yaptıklarından anlaşıldı. İlk önce Enver Yılmaz zamanında orayı yapılaşmaya açtılar. Büyükşehir yeniden orada ‘ben yaptım oldu’ şeklindeki uygulamalarına devam etmek istiyor. Alınan kararların hiç biri uygulanmıyor. Çamlık, Ünye’de bir değer olarak kalacaksa, oradaki ağaçlar iyileştirilecekse bunu oranın kıymetini bilen bir kurumun yapması lazım. Bunu da Ünyelilerin yapması lazım. Bu anlamda SİT alanı ilan edilip Ünye Belediyesine bırakılması lazım. Yapılacak şeylerin de oranın doğasına uygun şekilde yapılması lazım. Ünye Belediyesi de konuya sahip çıkıyormuş gibi görülüyor. Fakat ‘Büyükşehir’i aşamadık’ bahanesine sığınıyor.” dedi.


Çamlık olmazsa olmazımız…

MHP Ünye ilçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu, “Çamlık her bir Ünyelinin çocukluğunun ve gençliğinin geçtiği aynı zamanda günümüzde kendi çocukları ve torunlarının zaman geçirdiği bir nokta, bizim olmazsa olmazımız. Dolayısıyla kentin hafızasını oluşturan en önemli değerlerden biri. Bu çerçevede istisnasız her Ünyelinin en hassasiyetle  takip ettiği, Ünyelilerin kendi iradesi dışında bir iş yapılacağı zamanlarda ise tüm STK, siyasi parti ve her görüşten insanın bir araya gelerek tepkisini gösterdiği bir nokta. Bu doğrultuda Çamlığın Ünye Belediyesine devredilmesinin daha uygun olacağını düşünüyor, Ünyelilerin de aynı düşüncede olduğuna şahitlik ediyoruz. Çamlığı Ünyelilere devredilmesi  ve burada siyasi partiler, STK ve kanaat önderleri birlikte  istişare yapılarak, yine Ünyeli mimar ve mühendislerin imzası olan bir projenin kamuoyu tarafından kabul göreceği kanaatindeyim.” dedi.

 

Çamlık Ünye Belediyesine devredilsin, projeyi Ünyeli mimar ve mühendisler hazırlasın

Ünye Çamlığının Ünye Belediyesine devredilmesini ve burada uygulanacak projeyi Ünye mimarlar ve mühendislerin hazırlamasını istediklerini belirte İYİ Parti Ünye İlçe Başkanı Feryal Çuhacı şöyle konuştu; “Çamlık Ünye’nin ve Ünyelilerin göz bebeği bir değer. Ünyelilere miras kalmış ve Ünyelilerin de üzerinde hassasiyetle durdukları bir alan. Bizim Çamlık’la ilgili Büyükşehir Belediyesine önerimiz buranın Ünye Belediyesine devredilmesi. Çünkü buranın geliştirme projelerini oranın kültürünü, tarihini, ruh derinliğini bilen Ünye Belediyesinin yapması lazım. Biz bunu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’den defaten istedik. Defalarca da telkinlerde bulunduk. Burası artık daha uzatılmadan Ünye Belediyesine geri verilsin. Buradaki projeler Ünyeli mimar ve mühendisler tarafından hazırlansın. Ancak bu şekilde Çamlık’ta işler doğru zeminde yürür.”

Çamlık’ın Ünye Belediyesi’ne devredilmesini ilk Saadet Partisi dile getirdi

Ünye Çamlık’ın Ünye Belediyesine devredilmesi konusunu ilk Saadet Partisinin dile getirdiğini söyleyen ilçe Başkanı Özgür Şahin, “Bunu defaten söyledik, söylemeye de devam edeceğiz. Çamlık kesinlikle ve kesinlikle olduğu gibi kalması gerekir.

Bunlar beton imparatorluğu oluşturmaya çalışıyorlar. Buna üzülüyoruz. STK’larla, bir takım kuruluşlarla bir takım şeyleri paylaşıyoruz diyorlar. Ama hiç bir şey paylaşmıyorlar. Ünye’de herhangi bir iş oluyor, işe başlanıldıktan sonra görüyoruz. Ünye’ye yapılacak çalışmalarla ilgili neden insanlarla o konuyla STK’lar, siyasi patiler ve bazı kurumlarla neden paylaşılmıyor.” dedi.

Ünye Belediye Başkanı STK ve siyasileri toplasın Çamlık için Büyükşehir’e gidelim

Ünye Belediye Başkanına Ünye’deki STK ve siyasileri toplayıp Büyükşehir’e gitmek için çağrıda bulunan Şahin, “Ünye Belediye Başkanına sesleniyorum, topla siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını toplasın birlikte Büyükşehir Belediyesine gidelim, geri verilmesi talebimizi hep birlikte dile getirelim. Böyle bir çalışmaya Saadet Partisi olarak tam destek veriyoruz. Haydi buyurun.” diye konuştu.

Ünye Belediyesi’nin Çamlık’ta daha profesyonel, içten ve samimi bir çalışma yürüteceği inancındayım

DEVA Partisi Ünye ilçe Başkanı İrfan Tosun, “Ünye’nin oksijen deposu Çamlıkla ilgili Ordu Büyükşehir Belediyesinin yaptırımları adeta kaplumbağa misali yürüyor. Hiç bir şey yapmıyorlar. Şimdi oraya mescit ve şadırvan yapma kararı almışlar. Mescit ve şadırvan yapmalarına saygı duyuyoruz ama yeri ve konumu çok doğru değil. İşin aslına bakarsak onun 50 kere bitmesi lazımdı. Biz nerelerin bittiğini biliyoruz. Altınordu’da birçok yerin bittiğini biliyoruz. Bunlar köy yolu yapmayla hizmet yaptıklarını zannediyorlar. Olmaması gereken bisiklet yolunu yaptılar, ortaya kedi gözünü yaptılar millet takılıp yere düşüyor. Ama asıl yapmaları gereken Çamlığı halen yapıp bitiremediler. Bitirebilmeleri için ne yapmamız gerekiyorsa Ünyeliler hep birlikte yapalım. Bununla ilgili DEVA Partisi ve Ünye Çevre Derneği olarak her zaman Ünye halkının yanındayız. Biz Ünye Belediyesinin bunu daha profesyonelce, daha içten ve samimi yapacağı inancındayım. Bu yüzden Çamlık Ünye Belediyesine bırakılmalı.” ifadelerinde bulundu.

Çamlık, Ünye Belediyesine devredilmeli, Ünyeli mimar ve mühendislerin projesi uygulanmalı

Memleket Partisi Ünye ilçe Başkanı Sebanur Delican Özdemir, “Oradaki ağaçlar bu kentin insanları tarafından dikilmiş ağaçlar. O mirası her Ünyeli sonuna kadar korur, korumalı. Ünye Çamlık insanların gerek piknik, gerek ailesi ile gezebileceği Ünye’ye mal olmuş bir yer. Ünye halkının çok ihtiyacı olan nefes aldığı bir yer olarak burada ne yapılması gerektiğine de Ünye halkının karar vermesi gerekir. Burası Ünye Belediyesine devredilmeli, Ünye’deki mimar ve mühendisler tarafından üretilen proje kapsamında orası düzenlenmeli. Ama doğal yapısının bozulmaması kaydı ve şartı ile.” dedi.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 577 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Çamlık, Ünye’ye, geri, verilsin…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler