HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
16 Ekim 2021 Cumartesi Saat: 08:30

Büyükşehir’in yanlışları zirve yaptı…

İYİ Parti’ye katılan Ünye eski belediye başkanlarından Ahmet Arpacıoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin yanlışlarının zirve yaptığına işaret ederek, Ünye Çamlığında ve sahilde yanlış yaptığı işleri dile getirdi.
Büyükşehir’in yanlışları zirve yaptı…

Çamlık’ta yapılan yanlışa değinen Ahmet Arpacıoğlu, “2014 yılından sonra Büyükşehir’in Ünye Çamlığından para kazanmak amacıyla yaptığı her türlü girişimi Ünyelilerle beraber önlemeye çalıştık.” dedi.

Bisiklet yoluna harcanan paranın yanlış olduğunu belirten Arpacıoğlu, “Bu parayla Tabakhane Deresi’nin batı yakasının yolunun yapılması daha doğru olurdu.” dedi.

İYİ Parti’ye katılan AK Partili eski Ünye Belediye Başkanlarından Ahmet Arpacıoğlu, Oney Flash FM’deki Haftanın Yorumu programında gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın konuğu oldu.

Telefonla katıldığı programda Büyükşehir’in Ünye Çamlığında ve sahildeki yanlışlarına işaret eden Arpacıoğlu şunları söyledi:

-“Çamlık’ta sürekli yanlış yapılıyor” -

“İş bilmezlik mi denir, başka bir duyguya hizmet etmek mi denir bilemiyorum. Ancak Ünye Çamlığının Ünye’ye hizmet etmemesi adına 2014’ten itibaren müthiş bir çalışma yürütüldü. Bu çalışmayı Ünyeli asla tasvip etmedi ve buraya sahip çıktı. Esasen yanlışlıklar ondan sonra da devam etti. Son yapılan bisiklet yoluyla yapılan yanlışlıklar zirve yaptı.

-“Bisiklet yolunun yanlışlığını dile getirdim…” -

Belediyelerin gayesi, vatandaşların problemlerini çözmek, arzu ve istekleri yerine getirirken bir başka problemi ortaya koymamaktır. Sahilde bisiklet yolu yapılırken herkes gibi bende yanlış olduğunu ifade ettim. Halbuki bisiklet yoluna harcanan para ile Niksar Caddesinin alternatifi olan Tabakhane Deresinin her iki tarafının yol yapılması çerçevesinde ben doğu tarafını tamamen, Batı tarafını da Bayramca köprüsüne kadar kamulaştırıp bitirmiştim. Kalan bölümü için de kamulaştırarak Niksar Caddesinin trafik çilesinden vatandaşı kurtaralım diye feryat edip durduk, hala da ediyoruz.. Ama Büyükşehir ısrarla yanlışına devam etti. Bu feryatları duymaza geldi. Benim 7-8 yıl öne yaptığım henüz ömrünü tamamlamayan sahil kaldırımını söküp tekrar yapmak suretiyle Ünye’ye hizmet ettiğini zannetti. Bu kadar yanlışı yapan bir zihniyet Ünye’yi seviyorum, diyemez. Ünye’de bize bisiklet yolu lazım, biz bisikletimizi kullanamıyoruz diyen kaç kişi olmuş ta bu yolu yapma lüzumu görmüşler?  Hala feryat ediyoruz, diyoruz ki Niksar Caddesinin çilesine son verin.

-“Ünye’nin derinliğini bilmeyenler yanlış işler yapıyor” -

Ben Çamlıkta benim dönemimde yürüyüş alanları yaptım. Halen o yürüyüş alanları insanları spor yapmasına fırsat veriyor. Çamlık’tan Terme tarafına doğru yürüyüş yolları yapmaya çalıştım. Bugün halen hizmet veriyor. Anlayış bu olmalıdır. Ünye’nin derinliğinin farkında olmayanlar, Ünye’nin bu öneminden bu güzelliğinin idraki içinde olmayanlar maalesef Ünye’ye hizmet etmekte zorlanıyor. Yanlış işler yapıyor, yanlış yönlendiriliyor.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 379 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler