HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
18 Ekim 2021 Pazartesi Saat: 08:30

Ünyelilerin Çamlık talebi artarak sürüyor

Ünye STK’ları, 2014 yılında yasa gereği Ünye Belediyesi’nden Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen Çamlık’ın Ünye Belediyesi’ne geri verilmesini istiyor.
Ünyelilerin Çamlık talebi artarak sürüyor

Siyasi parti Ünye ilçe başkanlarının konuyla ilgili açıklamalarını desteklediklerini belirten STK başkanları, Büyükşehir’in Çamlık’ta bakım ve yenileme çalışmalarıyla değil, yanlışlarıyla öne çıktığına işaret ettiler.

Çamlık’la, Ünyelilerin ruh dünyasının içi çe olduğuna dikkat çeken STK başkanları bu gerçeği ancak Ünyelilerin bilebileceğini, bu nedenle Çamlıktaki çalışmaları Ünyelilerin yapmasının daha doğru olacağını dile getirdiler.

Ünye Çamlığının Ünye Belediyesine geri verilmesi ile ilgili olarak 15 Ekim 2021 Cuma günü gazetemize açıklama yapan Ünye’deki siyasi parti ilçe başkanlarının ardından STK’lar da konuyla ilgili açıklama yaparak, siyasi parti ilçe başkanlarının bu konudaki düşüncelerine katıldıklarını ve Çamlığın Ünye’ye geri verilmesini istediklerini dile getirdiler.

İşe ağaçların bakım ve yenilemesiyle başlanmalı

Çamlığın Ünye Belediyesine devrinin önemli ve doğru bir karar olacağını belirten Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, “Gelinen noktada görüldü ki Büyükşehir Belediyesi Çamlık’ta yapılması gerekenleri ya yapmıyor, ya eksik, ya da yanlış yapıyor. Bu yüzden konu Ünye gündeminden hiç düşmüyor. Bunu çaresi Çamlığın Ünye Belediyesine devridir. Bu devir bir an önce yapılmalı. Ayrıca Çamlıkla Ünyelilerin günlük hayatı ve ruh dünyası iç içe girmiş, bütünleşmiştir. Bu gerçeği sadece Ünyeliler biliyor, Ünyeliler yaşıyor. Bu yüzden orada ne yapılacak, ne yapılmayacak en iyi biz biliriz.

Burada benim ilk önceliğim ağaçların yenilenmesidir. Çünkü ağaçlar elden gidiyor. Toprak bakımsız ve yetersiz kalmış. Ağaçsız Çamlık bir hiçtir. Bütün kurumlar, STK’lar, Ünyeliler bir araya gelip Çamlığın yenilenme çalışmasını bitirmemiz lazım.” dedi.

Çamlık devredilsin, Ünye rahat bir nefes alsın

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu konuyla ilgili şunları söyledi; “Ordu Büyükşehir Belediyesi Çamlığı Ünye Belediyesine devretsin. Devretsin ki Ünye’de insanlar rahatlasın, rahat bir nefes alsın. Büyükşehir Belediyesi tarafından burada ne projesi yapıldı, ne oldu? Gizli saklı işler yapılmaya çalışılıyor. Gece vakti beton dökülüyor. Daha beklenmesin, burası Ünye’ye devredilsin. Şuanda Çamlık Büyükşehirdeyken acaba ne yapacaklar, buraya uygun olmayan bir şey yapılacak mı, ne olacak endişeleri artık bitmeli.  Ünye ,burada ne olması gerekiyorsa en iyi şekilde yapar.”  

Çamlık Ünye halkına iade edilsin

Ünye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ümit Özkan, “Çamlık Ünye halkına iade edilsin.  Oraya bina yapacaklarına ağaçların kökleri çıktı, ağaçların bakımı, gençleştirmesi yapılsın. Oraya yapılacak kafeden falan hayır gelmez. Ünye halkı da orada kafe, restoran değil sadece ağaçların iyileştirilmesini ve küçük iyileştirmeler istiyor, başka hiç bir şey değil.” ifadelerinde bulundu. 

Çamlıkta bugüne kadar kafeteryadan başka bir şey yapılmadı

Ünye Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Özkan, “Çamlık bizim olmazsa olmazlarımızdan bir mesire yeridir. Bugün orası Büyükşehir’de... Ama Büyükşehir orada bakım, onarım ve kıyı temizliği noktasında bir şey yapmadı sadece bir kafeterya yaptı. Kısacası çalışmalar yetersiz. İşin doğrusu Büyükşehirin, Çamlığı Ünye’ye devretmesidir. Ünye Belediyesi geçmişte olduğu gibi buraya ne gerekiyorsa yapmaya devam eder. Ayrıca Çamlıkta ağaçlarla ilgili bakım hiç yapılmadı. O ağaçlar olmazsa Çamlık ta olmaz. Ünye Belediyesi tarafından Ünyelilerin katılımı ile Çamlık yine eski günlerine döner, bu devir kısa süre içinde yapılmalı.” şeklinde konuştu.

En büyük arzumuz Çamlığın Ünye’ye devredilmesi

Ünye halkının Çamlık konusunda büyük bir hassasiyet taşıdığının altını çizen Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman şunları söyledi; “En büyük arzumuz Çamlığın Ünye Belediyesine devredilmesidir. Kanun gereği burası Büyükşehir’in ama Çamlık asıl Ünyelinindir, Ünye’nindir. Ünye’de kent bilinci yüksektir. Burada yapılacak en ufak bir hareketi takip etmektedir. Büyükşehir Belediyesindekiler neden yapacak oldukları işlerin krokilerini, plan ve projelerini asarak, çizerek gelip Ünye’de tartışmazlar. Halka rağmen hiç bir şey yapamazsınız. Gece gece orada kalıp çakıldı, beton dökmeye kalkışıldı, ağaçlar kesildi. Ünyelilerin dili yandı, suyu üfleyerek içiyor. Biliyor ki beyinlerin arkasında Çamlıkla ilgili yanlış işler var. Bu işin tek doğrusu Çamlığın Ünye’ye, Ünye Belediyesine devridir.

Ünye, Çamlığa layık olanın en iyisini yapar

Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Harun Güdek, “Ordu Büyükşehir olduğundan bu yana Çamlık dillerden düşmüyor. İnsanlar gece gündüz burada nöbet tutamaz ki… Gecenin bir yarısı bile beton dökmeye kalkıyorlar. Artık iyice görüldü ki Çamlığın,  Ünye Belediyesine verilmesi lazım. Biz Ünye Belediyesine gideriz geliriz, anlatırız ve Çamlıkta ne gerekiyorsa onu yaparız. Kaldı ki Çamlık Ünye’nin ata toprağı. Ünye’ye versinler, Ünyeliler oraya layık olanın en iyisini yapar.” dedi.

Çamlık Ünye’nindir, Ünyelinin olmalıdır

Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat, “Çamlık bizim çocukluğumuzdan bu yana var olan, büyüklerimizden bize hatıra olarak bırakılan bir yer. Ordu’nun Büyükşehir olmasıyla burası Büyükşehir’e devredildi. Ama Çamlık’ta ondan sonra sorunlar bitmedi. Şuanda vatandaşlar acaba Çamlıkta ne yapılacak, ne olacak diye endişe içinde. Eskisi gibi olsun, burayı Ünye Belediyesi idare etsin. Bu yüzden burası Ünye Belediyesine devredilsin. Çamlık Ünye’nindir, Ünyelinin olmalıdır.” dedi.


Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 427 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünyelilerin, Çamlık, talebi, artarak, sürüyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler