HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
19 Ekim 2021 Salı Saat: 08:30

Çocuk Trafik Eğitim Merkezinde sona gelindi

Ünye Belediyesi tarafından Cevizdere’de bulunan binicilik ve spor tesislerinin bitişiğine kurulan Çocuk Trafik Eğitim Merkezinde sona gelindi.
Çocuk Trafik Eğitim Merkezinde sona gelindi

Buraya gelen öğrenciler oluşturulan amfide öncelikle trafik ile ilgili teorik bilgiler ve ilk yardım eğitimleri alacak. Ardından akülü araçlarla minyatür kentte trafiğe çıkarak uygulamaları olarak trafik eğitimini alacak.

İlçede öğrencilerin trafik bilinci ile yetişmesi adına çalışma başlatan Ünye Belediyesinin Cevizdere’de bulunan binicilik ve spor tesislerinin bitişiğine 4,5 dönüm alan üzerine kurduğu Çocuk Trafik Eğitim Merkezinde sona gelindi.

Öğrencilerin fiziki bir ortamda trafik eğitimi alabilmeleri için alana minyatür bir şehir kuruldu. Minyatür şehrin asfalt çalışmaları, kaldırım, sinyalizayon ve alt yapı çalışmaları tamamlandı. Ayrıca alanda yol çizgileri, bisiklet ve yaya yolu çalışmaları tamamlandı. Aydınlatma için aydınlatma alt yapısı çalışması tamamlanıp aydınlatma elemanları alınarak sadece yerine monte edilmesi kaldı.

Çocuk Trafik Eğitim Merkezinde eğitime gelen öğrenci, öğretmen ve velilerin yararlanması için idari bina ve kafeterya gibi sosyal yaşam alanları oluşturuldu.

Gelinen süreçte minyatür kente okul ve hastane yapılarak tam bir kent havası oluşturularak hizmete alınacak.

Buraya gelen öğrenciler oluşturulan amfide ilk olarak trafik ile ilgili teorik bilgiler ve ilk yardım eğitimleri alacak. Ardından akülü araçlarla minyatür kentte trafiğe çıkarak uygulamaları olarak trafik eğitimini alacak.

Kurulan gözetleme kulelerinde ise görevlendirilen trafik polisleri veya eğitimciler öğrencilerin trafikteki durumlarını değerlendirip, hatalı öğrencileri  tespit edip hatalarını düzeltmelerine yardımcı olacak.

Tavlı: Bölgenin tek Çocuk Trafik Eğitim Merkezi…

Ünye Belediye başkanı Hüseyin Tavlı konuyla ilgili olarak, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın yaşamlarının bir parçası olacak olan trafikte bilinçli birer birey olmalarını sağlamak amacı ile bölgemizde tek olan bir projeyi hayata geçiriyoruz. Binicilik Tesislerimizin bulunduğu alanda inşa ettiğimiz Çocuk Trafik Eğitim Pistimiz yakında zamanda çocuklarımızın ve gençlerimizin hizmetinde olacak.” açıklamasında bulundu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 420 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Çocuk, Trafik, Eğitim, Merkezinde, sona, gelindi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler