HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
21 Ekim 2021 Perşembe Saat: 08:30

Çamlık’ta kafe restoranın yanına mescit yapılıyor

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta inşaat çalışması nedeniyle tepki çeken Ünye Çamlık’taki mescit çalışması, dokuya uygun şekilde restoranın yanına yeniden yapılmaya başlandığı açıklandı.
Çamlık’ta kafe restoranın yanına mescit yapılıyor

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Büyükşehir Belediyesi’nin dernek olarak kendileriyle yaptığı istişare sonunda Ünye Çamlığı’nın dokusuna uygun şekilde kafe restoranın yanına mescidin yapıldığını söyledi. 

Bizde desteklediğimiz ve aynı zamanda da konseptin içinde olması için bakımının, temizliğinin ve takibinin kolay yapılabilmesi için Çamlık Restoranın yapılması noktasında hem fikir olduk. Tek şartımız vardı beton yapı kullanılmaması ve doğal sirkülasyona uyması. Bunun içinde ahşap, iki gözlü bay ve bayana hizmet edecek şekilde  dokuya uygun yapılacak. Görseli de asıldı. Bittiğinde de renk tonu itibariyle, yapısı itibariyle kültürümüze uygun bir yapı yapılmaya başlamış.” diye konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta Çamlık’ta başlatılan mescit çalışması tepki çekmiş, Büyükşehir Belediyesi bu çalışmadan geri adım atmıştı.

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği (ÜNTİD) ile konuyu istişare eden Büyükşehir Belediyesi mescit çalışmasına Çamlık Kafe Restoran yanında başlattı.

Büyükşehirle müdahil haldeyiz

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi yaptığı açıklamada, “Bir şehrin hayat kalitesini artırmak, insanların özeline dokunmak için bazı hizmet alt yapılarının yapılması lazım. Bunların da en başında insanların en doğal ihtiyacı olan Çamlık’ta WC, yeme içme ve dini inançlarının da kısmen yerine getirebileceği küçük noktalar ihtiyaç doğmuştur. Bununla ilgili Büyükşehir Belediyemizin yaptığı çalışmalarda ÜNTİD olarak sürekli müdahil haldeyiz ve istişare halindeyiz.” dedi.

Mescit dokuya uygun yapılacak

Yapılacak mescidin dokuya uygun olarak gerçekleşeceğini söyleyen Sobi, “Çamlığımız coğrafi konumu itibari ile büyük bir alan ve insanların 5-10 dakika vakit geçirdiği değil, 2-3 hatta 4-5 saatini geçirebildiği sosyal bir alan. Bu alanda da doğal olarak zaman içerisinde insanların dini inançlarını yerine getirmek içinde alanlara ihtiyacı var. Ordu Büyükşehir Belediyesi de bu kapsamda mescit yapma ve yenileme ihtiyacı duydu. Bizde desteklediğimiz ve aynı zamanda da konseptin içinde olması için bakımının, temizliğinin ve takibinin kolay yapılabilmesi için Çamlık Restoranın yapılması noktasında hem fikir olduk. Tek şartımız vardı beton yapı kullanılmaması ve doğal sirkülasyona uyması. Bunun içinde ahşam, iki gözlü bay ve bayana hizmet edecek şekilde  dokuya uygun yapılacak. Görseli de asıldı. Bittiğinde de renk tonu itibariyle, yapısı itibariyle kültürümüze uygun bir yapı yapılmaya başlamış.” diye konuştu.

Ünyelilerin istemediği hiçbir şey yapılmıyor

Büyükşehir Belediyesinin Çamlık’ta kamuoyunun istemediği hiç bir şeyi yapmadığına değinen Sobi, “Çamlığımızdaki yapılan yapının hizmet çeşitliliğini de Ünye’mize ve Çamlığımıza gelen insanların damak tadına hitap edecek, yöreseller ağırlıklı olmak üzere kahvaltı, Ünye pidesinin çıkacağı pide fırının yapımı da başlandı. Çevredeki kablo kirliliği, elektrik aksamının yenilenmesi ile ilgili çalışmalar başladı, daha doğrusu Ünyelilerin istemediği hiç bir şey Çamlığa yapılmıyor. Tamamen Ünyelinin istediği her şey yapılıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi ORTUR sorumlusu Cevat beye teşekkür ediyorum. İstişareye açık hareket etti.” diye konuştu.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 501 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler