HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
23 Ekim 2021 Cumartesi Saat: 08:30

Amaç; Ünye’yi tanıtmak, bilinirliliğini artırmak

Antalya’daki YÖREX Fuarına katılan Ünye Belediyesi, ÜTSO, Borsa ve Ziraat Odası’nın fuardaki çalışmaları devam ediyor.
Amaç; Ünye’yi tanıtmak, bilinirliliğini artırmak

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, fuarlara katılmanın önemine dikkat çekerek, bundaki asıl amacın Ünye’yi daha çok tanıtmak ve bilinirliliğini artırmak olduğunu söyledi.

Başkan Tavlı, pandeminin etkisinin azalma sürecinde açılmaya başlayan fuarlara katılmaya özel özen göstereceklerini ve daha geniş katılımlar gerçekleştireceklerini söyledi.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Antalya YOREX Fuarından, Oney Flaş FM’deki Haftanın Yorumu programına telefonla canlı bağlanarak gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz’ın soruların cevapladı,

Başkan Hüseyin Tavlı sorulara verdiği cevaplarda şunları söyledi,

Ünye’yi tanıtma, yöresel ürünlerimizi değerlendirme gayreti içindeyiz

“Antalya’da düzenlenen Yöresel Ürünlerin Tanıtım Fuarı (YÖREX) ulusal ölçekte bu anlamda en büyüklerden bir tanesi. Bizler hem ilçemizi hem de yöresel ürünlerimizi tanıtmak, ilçemizin bilinirliğini artırmak adına buraya katılım sağladık. Aynı zamanda Ticaret ve Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız ve Ziraat Odamız ile birlikte kolektif şekilde ilçemizin yöresel ürünlerinin de tanıtılması değer bulması için elimizden gelen gayreti bu STK’larımızla birlikte gösteriyoruz.

Fuarı ziyaret edenlerin kafasında bilinmeyen bir ürünün bilinirliğini oluşturmaya, tanınırlığını ortaya koymaya çalışıyorsunuz. Bu açıdan ciddi anlamda fayda sağlıyor. Aynı zamanda tatma fırsatı vererek ürünün varlığını ortaya koymuş oluyorsunuz. O açıdan su böreği ve diğer ürünlerin haricinde özellikle hurma pekmezimiz, üzüm suyumuz çok daha önem gören, kabul gören ürünlerimiz oldu.

Bu tür etkinliklere aksatmadan katılmaya çalışıyoruz

Biz daha önce Ordu Tanıtım Günleri, fuar organizasyonları olsun, Tarihi Kentler Birliği, ÇEKÜL Vakfı’nın organizasyonları olsun bunları hiç aksatmadan katılmaya çalıştık. Ama bilindiği üzere 2 yıla yakın bir süredir dünyayı kasıp kavuran Covid-19 pandemisi var. İnsanların tamamen bir birinden uzaklaştığı, temas ve mesafe noktasında uzak durduğu bir süreçten geçtik. Allah’a şükürler olsun aşının bulunması ile birlikte bu kısıtlama ve yasakların ciddi oranda azaldığı döneme doğru geçiş yapıyoruz. Bu süreç içerisinde de geçmişte kalan organizasyonları kaldığı yerden tekrar devam ederek hem ilçemizi hem de ilçemizin değerlerini tanıtmakla ilgili tüm organizasyonlarda STK’larımızla birlikte bulunmanın gayreti içindeyiz.

Tokat’taki tanıtımlar önemli,

Tokat’taki yerel yönetimlerle kısıtlamaların kalktığı süreçte organizasyonların yapılabilmesi anlamında hem Tokat yöresinin ilimizde, ilçemizde hem de bizler Tokat yöresinde bu tür etkinliklerin yapılabilmesi için girişimlerde bulunabiliriz. Bunun haricinde özellikle 4-7 Kasım tarihlerinde İstanbul Yenikapı’da Ordulular Günü’nde olacağız. Hem  yaptıklarımızı anlatmak, hem de memleketine özlem duyan ama salgın dolayısıyla ziyarete gelemeyen hemşerilemizin İstanbul’da onların olduğu yerde ziyarete ederek sılayı rahim yapmalarına vesile anlamında daha güçlü bir şekilde orada bulunmaya çalışacağız.”

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 410 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler