HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
17 Kasım 2021 Çarşamba Saat: 08:30

Batmanlının tekerlekli sandalyesi Ünye’den…

Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi, yardım elini bu defa Batman’a uzattı.
Batmanlının tekerlekli sandalyesi Ünye’den…

TSD Ünye Şubesi, Batman’da yaşayan ve bu zamana kadar hiç tekerlekli sandalyesi olmayan 13 yaşındaki  Muharrem Bahçivan için tekerlekli sandalye gönderdi.

Batmanlı aileden kendilerine ulaşan feryada duyarsız kalmalarının mümkün olmadığını belirten TSD Ünye Şubesi Başkanı Arslan Güdek, “Bizim için Ünye’deki olsun, başka yerdeki olsun bütün engelli kardeşlerimiz aynıdır.” dedi. 

Şu anda engelliler için acil 15 tekerlekli sandalyeye ihtiyaçlarının olduğunu ifade eden Başkan Güdek, bunun için hayırseverlerden destek beklediklerini söyledi.

Batman’dan kendilerine gelen yardım talebini değerlendiren Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi, talepte bulunan ailenin gerçekten ihtiyaç sahibi olduğunu tespit etti. Bir hayırsever tarafından ihtiyaç sahibi engelliye ulaştırılması içi derneğe yapılan tekerlekli sandalyeyi Batman’daki engelliye ulaştıran TSD Ünye Şubesi, tüm hayırseverleri bu tür bağışlar yapmaya davet etti.

Bu zamana kadar hiç tekerlekli sandalyesi olmamış çocuk için gönderdik

TSD Ünye Şubesine yapılan tekerlekli sandalye bağışını Batman’daki ihtiyaç sahibi engelliye ulaştırdıklarını belirten Güdek şöyle devam etti; “Hayırseverlerimiz var. Kendilerinden Allah razı olsun. Bu hayırseverlerimiz bize yardımlarda bulunuyorlar. En son iki tane tekerlekli sandalye yardımı geldi. Hatta bizim hiç tanımadığımız ve bizi hiç tanımayan bir hayırseverden geldi. İstanbul’da alışveriş yaptığımız medical firması Türkiye geneli tekerlekli sandalye bağışından iki tanesini bize yolladı. O sırada da Batman’dan bir ailenin feryadını duyduk. Bize ulaştılar. 13 yaşındaki bir çocuklarının olduğunu, tekerlekli sandalyeye ihtiyacının bulunduğunu belirttiler. Onun için bir tane tekerlekli sandalye istediler. Bu feryada duyarsız kalamazdık. Bu çocuğumuza hemen yeni bağışlanan sandalyelerden birini ulaştırdık. Fotoğraflarını ve videolarını gördüm. Gerçekten ihtiyaç sahibi bir aileye gönderdik. Çocuğun bugüne kadar hiçbir tekerlekli sandalyesi olmamış. O insanları da mutlu ettik, hayır dualarını aldık. Bizim için ille de Ünye’deki engelliler diye bir durum yok, hepsi bizim kardeşimiz.

Acilen 15 tekerlekli sandalyeye ihtiyacımız var

İhtiyaç olduğu sürece ve elimizde olduğu müddetçe biz başka yerlerdeki engelli kardeşlerimize tekerlekli sandalye yolluyoruz. Yine de yollayacağız. Dediğim gibi kamuoyu ile paylaşmamıştık ama daha önce de yollamıştık. TSD Ünye Şubesi Başkan Yardımcımız Turan Yılmaz kardeşim; ‘Kamuoyuna duyuralım insanlara da iyi örnek teşkil etsin. Belki bu sevaptan faydalanmak isteyen insanlar olabilir’ dedi. İhtiyaç var mı? Gerçekten çok ihtiyaç var. Şuanda elimizde listeler var. O listelerde bugün en az 15 tane tekerlekli sandalyeye acil ihtiyacımız var. Bunlardan her birinin fiyatı 1000 TL. Yani bunun için 15 bin TL’lik bağış gerekiyor. Bu hayır yapılsa bize ilaç gibi gelecek, 15 engellinin hayatı kolaylaşacak.

Tekerlekli sandalye engelli için olmazsa olmaz bir ihtiyaç

Tekerlekli sandalye lüks bir ihtiyaç veya eğlence falan değil. Bu gerçekten ihtiyaç... Engelli bir kardeşimiz tekerlekli sandalyesi olmadığı zaman ne banyosuna gidebilir. Ne tuvaletine gidebilir. Ne sokağa çıkabilir. Bunlar için tek çare tekerlekli sandalye. Hayırseverlerimizi derneğimizin yaptığı bu çalışmalara yardımcı ve destek olmalarını bekliyoruz.”

 

Bu haber toplam 381 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler