HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
18 Kasım 2021 Perşembe Saat: 08:30

“Ünye’nin adını dünyaya duyurmak istiyoruz”

Yunus Emre’nin kabul görmüş bir kabrinin olduğu Ünye’nin adını dünyaya duyurmak için ilçede yapılan etkinlikler dikkat çekiyor.
“Ünye’nin adını dünyaya duyurmak istiyoruz”

Bu kapsamda düzenlenen Ünye Yunus Emre Uluslararası Off Road yarışlarını 37 bin kişi nefeslerini tutarak takip etti.

Vefatının 700. yılında Yunus Emre Anma etkinlikleri kapsamında Ünye’de düzenlenen Yunus Emre Uluslararası Off-Road yarışlarına ulusal ve uluslararası çok sayıda araç ve pilot katıldı.

Ünye Yunus Emre Off-Road Spor Kulübü Başkanı Alper Argan, yarışmayı 37 bin kişinin nefeslerini tutarak izlediğini, kulüp olarak düzenleyecekleri ulusal ve uluslararası yarışmalarla Ünye adını bütün dünyaya duyurma gayretinde olacaklarını söyledi.

Ünye Yunus Emre Off-Road Spor Kulübü tarafından düzenlenen yarışlarda, yarış pilotlarının parkurdaki akrobatik hareketleri izleyenlerin yüreklerini ağzına getirdi.

Ünye’de düzenlenen Uluslararası Off-Road yarışlarının yankıları artarak sürüyor. Ünye Yunus Emre Off-Road Spor Kulübü tarafından vefatının 700. Yılında Yunus Emre’yi Anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen, yerel ve ulusal basında geniş yer bulan yarışma 14 Kasım Pazar günü Ünye eski havaalanında gerçekleşti. Türkiye’nin dört bir yanından yarışmak üzere gelen off-road sporcularının yanı sıra Azerbaycan ve  Gürcistan’dan yarışmacıların da katıldığı Uluslararası Off-Road yarışmasında 35 kulüpten 29 araç yarıştı.

Ünye Yunus Emre Off-Road Spor Kulübü Başkanı Alper Argan, yarışları izlemek için ülkenin her tarafından 37 bin kişinin geldiğini ve büyük bir heyecanla nefeslerini tutarak yarışları izlediklerini söyledi.

Tarihe geçecek bir yarış oldu

Alper Argan gazetemize yaptığı açıklamada, “14 Kasım Pazar Günü tarihe geçecek bir yarış düzenledik. Birçok il ve ilçemizden katılan yarışmacılarının yanı sıra Azerbaycan ve Gürcistan’dan 35 kulüpten 29 araç yarışlara katıldı. Uluslararası çok mükemmel bir yarış oldu. Bu araçlarımız hafta sonu çok güzel bir havada ve ortamda parkurda yaptıkları gösterileriyle izleyenlerde büyük bir heyecan yarattılar. Karadeniz’imizin en güzel ilçesi Ünye’mize ilçe dışından gelen tüm yarışçılarımıza ayrı ayrı  teşekkür ediyorum.” dedi.

Biz yola Yunus Emre’den çıktık, öyle devam ediyoruz

Başkan Argan sözlerine şöyle devam etti; “Kısıtlamaların ve yasaklamaların olduğu uzun bir pandemi dönemi geçirdik. Off-road yarışları ile ilgili faaliyetlerimiz bu süre içinde mümkün olmadı. Artık off-road yarışlarına iyiden iyiye susamıştık, tüm Ünyelilerde susamıştı. Bu yıl, kabri Ünye’mizde bulunan Yunus Emre’nin vefatının 700. yılı. Bu kapsamda ilçemizde anma etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Bizim kulüp adımız Yunus Emre ve biz 2007 yılında kurulduğumuzdaki ilk etkinliğimizi Şeyh Yunus Tepesine yaptık, yani başlangıç noktamız Yunus Emre ve o yolda yürümeye devam ediyoruz.

Uluslararası yarışma kararı aldık

Yunus Emre’nin vefatının 700. yılındaki programlara kulüp olarak bizde katılma kararı aldık. Bu uzun aradan sonra çok güzel bir yarışla Ünyelilerin karşısına çıkmalıyız, dedik. Bunun üzerine ekibimizle birlikte yoğun bir çalışma yaptık. Off-road sporu bir ekip sporu, tek başına yapılabilen bir spor değil. Arkadaşlarımızla birlikte istişare yaptık, plan yaptık. Başta kamu kuruluşlarımız, Büyükşehir Belediyemiz, Ünye Kaymakamlığımız, Ünye Belediyesi çalışanları ile birlikte güzel bir plan çizdik. Ünye için neler yapabiliriz düşüncesinden hareketle, turizm potansiyelimiz harekete geçirmek, cennetten bir parça doğamızda saklanmış olan turizm destinasyonunu gün yüzüne çıkarmak ve uluslararası yarışlar yaparak Ünye’mizin dünyada tanıtımına katkı sağlamak istedik. Bu kapsamda Ünye’mize ulusal ve uluslararası toplamda 35 tane kulüp ve 29 yarış arabası getirdik. Tüm Ünyeliler bir kez daha gördü ki off-road sporu 7’den 77’ye her kesime hitap ediyor. Düzenlediğimiz yarışmada başarılı olduğumuza inanıyoruz.

İlçemizde sosyal donatılı parkura ihtiyaç var…

Önümüzdeki yıllarda Ünye’mizde off-road yarışlarına devam etmek istiyoruz. Bu yarışlarla Ünye’mizin adını dünyada duyurmak ve tanıtma gayreti içinde olacağız. Bu kapsamda ulusal ve uluslararası yarışlar yapmayı hedefliyoruz. Bunun için ise, sosyal donatıları tam parkurlara ihtiyacımız var. Yani biz off-road kulüpleri olarak yarış yapacağımız zaman; nerede yapalım, bize neresi uygun gibi arayışlar içine düşmemiz çok hoşumuza gitmiyor. Bizim kendi kulübümüze ait sosyal donatıları tam, kendi parkurumuz olsa, aynı şekilde seyircilerin rahat bir şekilde yarışları izleyebilme imkanları olsa çok daha güzel olur. Ünye bu yarışlar için tercih edilen bir merkez haline gelir ki bu çok önemli bir avantaja dönüşür. 14 Kasım pazar günü yaptığımız yarışa gelen büyüklerimiz bu söylemlerimize katılacaklar ve inşallah önümüzdeki yıllardaki yarışlarımız çok daha güzel olacak.

Destek olan herkese teşekkür

Bu yarışların olabilmesi için kamu kuruluşlarımıza ve sponsorlarımıza çok ihtiyacımız oluyor.  Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler beye, Ünye Kaymakamımız Ayhan Işık beye, Ünye Belediye Başkanımız Hüseyin Tavlı beye ve Mine Port Uluslararası İç ve Dış Ticaret Kargo Şirketine, Ünye Ticaret ve Sanayi Odasına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Alana 37 bin kişi giriş çıkış yaptı…

2018 yılında yaptığımız yarışta 14-15 bin seyirci giriş çıkış yapmıştı. Pazar günü düzenlediğimiz yarışta ise 2 katı seyirciye ulaşmışız. Yarış alanına girişte numaratörün başında bulunan görevli arkadaşımız, toplam 37 bin kişinin giriş çıkış yaptığını söyledi. Yani biz öyle veya böyle 15 ila 20 bin kişiye çok güzel bir yarış izlettik. Havaalanının dışında Devlet Sahil yolu üzerinde emniyet şeridinde dahi çok uzun araç parkları oluştu.  Jandarma ekiplerine çok teşekkür ediyorum ki oranın düzenini gerçekten çok iyi bir şekilde sağladılar. Güvenliği çok güzel bir şekilde sağladılar.”


 

Bu haber toplam 594 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler