HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
22 Kasım 2021 Pazartesi Saat: 08:30

Yatırım Müjdesi Tokat’tan Geldi…

Ünye Kent Gazetesi’nde ve Oney Flaş FM’de gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz tarafından sürekli gündemde tutulan Ünye Akkuş Niksar Yolu’nda önemli gelişme.
Yatırım Müjdesi Tokat’tan Geldi…

2022 yılı bütçesinin görüşüldüğü bugünlerde yolun takip edilmesini ve yatırım programına konulmasını siyasilere ısrarla hatırlatan Kıroğlu, Öztürk ve Korkmaz’a müjdeli haber Tokat Bölgesinden geldi.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan 19 Kasım Cuma akşamı verdiği müjdede, yolun 2022 yatırım programına alındığını ve Ulaştırma Bakanlığı yatırım Bütçesinde gösterildiğini belirtti.

Ünye Akkuş Niksar Yolunda çok önemli bir eşik daha aşıldı. Karayolları tarafından daha önce projesi hazırlanan Ünye Akkuş Niksar Yolu Ulaştırma Bakanlığı 2022 Bütçe görüşmeleri sırasında Bakanlık Bütçesine dahil edildi.

Ünye Kent Gazetesi’nde ve Oney Flaş FM’de gazeteciler Musa Özgür Kıroğlu, Ali Öztürk ve Hakan Korkmaz tarafından sürekli gündemde tutulan Ünye Akkuş Niksar Yolu’nun yatırım programına alınması gayretinde böylelikle çok önemli bir eşik aşılmış oldu.

Yolun, Bakanlık bütçesine dahil edilerek yatırım programına alındığı ile ilgili müjdeli haber ilk Niksar Belediye başkanı Özdilek Özcan tarafından verildi.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, 19 Kasım Cuma akşamı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Ünye Akkuş- Niksar yolunun 2022 yılında yatırım programına alındığını belirtti.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan paylaşımında,” Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız sayın Av. Özlem Zengin, Tokat Milletvekillerimiz Av. Yusuf Beyazıt ve Av. Mustafa Arslan’ın gayretleri ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Niksar-Akkuş-Ünye yolumuz 2022 yatırım programına alındı. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız sayın Adil Karaismailoğlu ve milletvekillerimize tüm hemşehrilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Niksar’ımıza ve bölge şehirlerimize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Gürbüz: Şehrimizi limana en kısa sürede ulaştıracak

Yolun yatırım programına alındığı ile ikinci açıklama Tokat kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz tarafından yapıldı. Başkan Gürbüz açıklamasında; “Ünye Akkuş yolu Tokat açısından önemlidir. İnşallah Tokat’a stratejik ve ekonomik çok katkısı olacaktır. Şehrimizin Limana en kısa mesafedeki kara yolu olacaktır. Yeni yol mesafeyi özellikle de zamanı ciddi anlamda düşürecektir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın imzalaması ile hayata geçirilen projenin şehrimize hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçenlere Tokat Kent Konseyi olarak teşekkür ediyorum.” dedi.

Ak Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan: Ünye Akkuş Niksar Yolu Bakanlık Bütçesinde…

Tokat bölgesinden gelen 3. açıklamayı ise AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan yaptı. Arslan açıklamasında; “Tokatlı hemşerilerimizin uzun yıllardır beklediği, ülkemizin kuzey-güney aksı ulaşımında önemli bir yere sahip olan Niksar-Akkuş-Ünye yolu Ulaştırma Bakanlığı’nın bütçesine dahil edildi. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na teşekkür ediyor, Tokat’ımıza, hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerinde bulundu.

Argan: Bölgemize hayırlı olsun

Tokat bölgesinden gelen açıklamalardan sonra gün içinde Ünye’den açıklamalar gelmeye başladı. Ünye’den ilk açıklamayı AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan yaptı.

Kenan Selim Argan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklama paylaşımında şöyle dedi; “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile bölgeleri birbirine bağlayan Ünye - Akkuş - Niksar Yolu, mevcut güzergahının karayolları standartlarına yükseltilmesi için Ulaştırma Bakanlığının 2022 yılı yatırım bütçesine dahil edildi.

Bölgemizin uzun zamandır beklentisi olan bu önemli projenin hayata geçirilmesini sağlayan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu'na, bu önemli yatırımın bölgemize kazandırılmasında başından sonuna kadar yakın takipçisi ve destekçisi olan AK Parti Genel Başkanvekilimiz, Ünyeli hemşehrimiz Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş'a, AK Parti Ordu ve Tokat Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, AK Parti Ordu İl Başkanımız Sn. Halit Tomakin'e ve hizmetlerin ilçemize kazandırılması için bizlerle birlikte çaba harcayan Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin Tavlı'ya teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” ifadelerinde bulundu.

Tavlı: Mevcut Güzergah Yatırım Programında…

Gün içinde Ünye’den yapılan ikinci açıklama Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı tarafından yapıldı.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı konuyla ilgili yaptığı paylaşımda; “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri ile bölgeleri birbirine bağlayan Ünye - Akkuş - Niksar Yolu, mevcut güzergahının karayolları standartlarına yükseltilmesi için Ulaştırma Bakanlığı'nın 2022 yılı yatırım bütçesine dahil edildi.

Bölgemizin uzun zamandır beklentisi olan bu önemli projenin hayata geçirilmesini sağlayan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil Karaismailoğlu'na, bu önemli yatırımın bölgemize kazandırılmasında başından sonuna kadar yakın takipçisi ve destekçisi olan AK Parti Genel Başkanvekilimiz, Ünyeli hemşehrimiz Prof. Dr. Sn. Numan Kurtulmuş'a, AK Parti Ordu ve Tokat Milletvekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Sn. Mehmet Hilmi Güler’e, AK Parti Ordu İl Başkanımız Sn. Halit Tomakin'e ve hizmetlerin ilçemize kazandırılması için bizlerle birlikte çaba harcayan AK Parti Ünye İlçe Başkanımız Sn. Kenan Selim Argan'a teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.” ifadelerinde bulundu.

Son açıklama Başkan Güler’den…

Yol ile ilgili son açıklama ise Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’den geldi. Ünye Akkuş Niksar Yolunun yatırım programına alınmasını değerlendiren Büyükşehir Başkan Güler şunları söyledi; “Bakanlığımız sürecinde tüm gelişmelerini yakından takip edip özel olarak ilgilendiğimiz Ünye-Akkuş-Niksar Yolu'muzun Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2022 Yatırım Programı'na alındığının müjdesini vermek istiyorum.

Ordu’muz, Karadeniz-Akdeniz yolu ile Sivas ve Kayseri’nin sahil kenti olmuştu. Yatırım programına alınan Ünye-Akkuş-Niksar Yolu'nda yapılacak olan çalışma ile de Tokat’ın ve birçok şehrin hem sahil kenti hem de ticaret yolunun merkezi haline geleceğiz.

Aynı zamanda bu yollar sayesinde hem Akkuş hem de Mesudiye üzerinden Ünye Limanı devreye girmiş olacak ve bu da kent ekonomimize çok ciddi katkılar sağlayacak. Ordu ile Mersin arasındaki 41 ilin ithalatı ve ihracatı bu güzergah üzerinden gerçekleşecek.

Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu'na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Ordu başta olmak üzere birçok ilin kaderini değiştirecek olan bu tarihi yatırım ilimize ve bölgemize hayırlı olsun.

Ordu Milletvekillerinden ses yok…

Bu arada ordu milletvekillerinden hiç birisinin Ordu ili ve bölge için son derece önemli bir gelişme olan Ünye Akkuş Niksar Yolunun yatırım programına alınmasıyla ilgili olarak açıklamada bulunmamaları dikkat çekti.


Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 486 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Yatırım, Müjdesi, Tokat’tan, Geldi…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler