HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
27 Kasım 2021 Cumartesi Saat: 08:30

Döviz kuru sabitlensin

Sanayicinin ve tüketicilerin döviz kurundaki dalgalanmalardan olumsuz etkilendiğini işaret eden ÜTSO Başkanı İrfan Akar, kurların sabitlenmesi gerektiğine işaret etti.
Döviz kuru sabitlensin

TOBBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun dolar kurunun sabitlenmesi ve devletin gereken adımları atması için istişarelerini sürdürdüğüne değinen Akar, “İş insanlarımız, sanayicilerimiz önünü görsün istiyoruz.” dedi.

İrfan Akar, döviz kurundaki artışla maliyetlerin arttığını bununda nihai tüketicilerde zarara sebep olduğuna işaret eden Akar, bir an önce gereğinin yapılmasını beklediklerini söyledi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Enerji ve dolar kurundaki ani çıkışlar ve dalgalanmalardan ayrıca ne olacağı noktasındaki belirsizlikten sanayicin ve nihai tüketici olan vatandaşların olumsuz etkilendiğini ifade etti.

Önümüzü görmeliyiz

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun dolar kurunun sabitlenmesi ve devletin gereken adımları atması için istişarelerini sürdürdüğüne değinen Akar, “İş insanlarımız, sanayicilerimiz önünü görsün istiyoruz.” dedi.

Bu durumdan her kesim olumsuz etkileniyor

Akar Gazetemize yaptığı açıklamada, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımızla sürekli dolar kurundaki dalgalanmaları ve gelişmeleri istişare ediyoruz. Kendileri de gerekli yerlerle görüştüğünü ifade ediyor, ama ne zaman nasıl sonuçlanır onu hep birlikte göreceğiz. Diğer taraftan özellikle enerjideki artışlar hem de döviz kurundan da etkilenmesi imalat sektöründe ciddi maliyet artışlarına sebep oluyor. Bu da yine en son tüketiciye yansıyor. Yüksek maliyetler ve yüksek enerji harcamaları sonuç olarak ürüne yansıyor. Bunda da nihai tüketiciler zarar görüyor.” ifadelerinde bulundu.

Kur sabitlensin

Kurun sabitlenmesini, böylelikle  iş insanı ve sanayicilerin önünü görmesini isteyen Akar şunları söyledi; “Kur dalgalanmasından herkes rahatsız. Sanayici bu artışlardan bir şekilde kendini korumaya çalışıyor ama bu belirsizlikten herkes mutsuz. Herkesin canını sıkmış durumda. İnşallah son birkaç gündür yaşanan gerileme devam eder hepimizin yüzü güler. Bunun bir an önce normal seviyelerden gitmesini istiyor herkes. Bunu TOBB’a bildirdik. Kur artık sabitlenmesi lazım. İş insanlarımız, sanayicilerimiz önünü görün istiyoruz.” dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 387 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Döviz, kuru, sabitlensin

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler