HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
30 Kasım 2021 Salı Saat: 08:30

İşi sıkı tutmak gerekiyor…

Ünye Akkuş Niksar Yolunun 2022 Yatırım Bütçesine konulması Ünye’deki reel sektör temsilcileri olan sivil toplum kuruluşları (STK) tarafından memnuniyetle karşılandı.
İşi sıkı tutmak gerekiyor…

Reel sektör STK’larının Başkanları yolun yatırım programına alınmasının çok önemli bir eşiğin aşılması olduğunu, ancak bundan sonraki sürecin de çok sıkı takibinin yapılması gerektiğine işaret ettiler.

2022 yılında ilk kazmanın vurulması için Ünye Akkuş Tokat birlikte tazyiki sürdürmenin önemine dikkat çeken STK Başkanları, bu konuda üzerlerine düşen her göreve hazır olduklarını belirttiler.

Ünye’deki odalar, borsa ve Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanları Ünye Akkuş Niksar Yolunun 2022 Yatırım Programına alınması ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.

Yolun yatırım programına alınmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirten STK başkanları konuyla ilgili olarak gazetemize şunları söylediler.

Mevcut yol bir aşamaya geldi ama asıl amacımız dere içi yolu

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar; “Ünye Akkuş Niksar Yolu bizim hayalimiz olmazsa olmazımız. Bununla ilgili herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor. Bizde bu noktada Akkuş-Tokat bölgesini hareketlendirmek için çalışmalar yapmış, gündemde tutmaya ve zorlamaya çalışmıştık. Hatta bir heyet ile Ankara’ya gidecektik, ancak pandemiye takılmıştı.  Nitekim Tokat ve Ordu milletvekillerinin çabasıyla mevcut yolda bir baypas noktası oluştu. Buna çok memnun olduk. Ama asıl amacımız dere içi yolun planlamasının bitip hayata geçmesi.” dedi.

İşi sıkı tutup, bırakmamamız lazım

Ünye Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Uslu şöyle konuştu,

“Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tabi bunun böyle bırakılmaması lazım. 2022 yatırım programına alındı. Ama bunun ihale sürecini ve diğer süreçleri iyi takip etmek gerekir. Bugün bütçe yok. Yarın şunu yaparız, bunu yaparız, denilip işin yarım kalmaması lazım. Burada bir fırsat yakalamışken aynı hızla siyasilerimiz Tokatlı siyasilerle hep beraber sıkı bir şekilde  bundan sonraki sürecin takibini yapmalı. 2022’ye bir şey kalmadı. 2022’de acilen ihale sürecine geçmek lazım. İhale sürecine geçtikten sonra ise artık  işi olmuş saymak lazım. O zaman işi sonuçlandırmış oluruz.”

İlk kazmanın vurulacağı günü bekliyoruz

Esnaf Ve Sanatkarlar Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ümit Özkan, “Ünye Akkuş Niksar Yolu’nda ilk kazmanın vurulacağı günü bekliyoruz. Biz Ünye’deki Oda, Borsa ve STK’lar olarak Ünye’nin öncelikli meselelerini her zaman her platformda dile getirdik. Bizim tek amacımız ve gayemiz Ünye’nin daha iyi bir noktaya gelmesi ve bunun için elimizden gelen tüm mücadeleyi veriyoruz. Bu çerçevede Ünye Akkuş Niksar Yolu’nda bir an önce hayata geçmesini, ilk kazmanın vurulup çalışmanın yol almasını bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Ertelenmeden yapılmasını bekliyoruz

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman ise düşüncelerini şöyle dile getirdi;  “Ünye Akkuş Niksar Yolu yöre siyasetçilerinin bugünden düne, dünden öbür güne kadar aslında bir ayıbı. Artık buradaki kangren olmuş ulaşım, içerideki yurttaşlarımızın sahile inmesi, bizim yukarıya daha rahat çıkabilmemiz için elzem olan bir şeydi. Geç kalınmıştı. Bunun ertelenmemesi, mutlak suretle yatırım programına dahil edilmesi, planının projesinin fizibilitesinin bir an önce savsaklamadan, yarınlara ertelenmeden olmasını bekliyor ve temenni ediyorum.”

Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz

Ünye Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Özkan, “Esnaf ve Sanatkarlar temsilcisi olarak Ünye Akkuş Niksar yolunun esnaf ve sanatkarımız için çok önemli olduğunu yıllardan beri söyledik, söylüyoruz. Bizdeki önemi kadar tabi ki Akkuş, Niksar ve Tokat’ın da esnaf ve sanatkarımız için önemli bir yol. Emeği geçen Cumhurbaşkanımız ile Ordu ve Tokat siyasilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

İnşallah bu defa gerçekleşir

Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Harun Güdek şunları söyledi; “Yıllardır bu yolun hayalini kuruyoruz. İnşallah bu defa gerçek olur. Sahil kesimi olarak biz ne kadar İç Anadolu’ya açılmak istiyorsak, Tokat yöresinin insanlarının Karadeniz’e inme hayalleri bizden daha yüksek. Bunun gerçekleşmesi bizim en büyük dileğimiz. İnşallah bu defa gerçekleşir.” 

Bize en büyük müjdeyi verdiler

Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat, “Ünye Akkuş Niksar Yolu ile ilgili esnaflarımız arasında büyük bir heyecan var. Esnaflar arasında sürekli gündeme geliyor ve sürekli bunu görüşüyoruz. Tüm siyasilerimize, Bakanımıza, Numan beye Ünye adına çok teşekkür ediyorum. Bize en büyük müjdeyi verdiler. Biz Odalar ve STK’lar olarak da bunu çok istedik ve her platformda bunu dile getirdik. Ünye’mize hayırlı olmasını ve en kısa zamanda başlanarak tamamlanmasını diliyorum. Bu yol ile oradan insanlar gelecek, ticaretimiz artacak. Tokat yöresinde sebze ve meyvelerimiz daha rahat gelecek. Bize en büyük müjde Ünye Akkuş Niksar Yolu oldu.” şeklinde konuştu.

 

Ünye KENT Haber/Yücel ARSLAN

Bu haber toplam 840 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İşi, sıkı, tutmak, gerekiyor…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler