HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
2 Aralık 2021 Perşembe Saat: 08:30

Öğrencilere burs, maaş, iş garantisi!

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde okuyan 70 öğrenciye burs, staj, maaş ve iş garantisi…
Öğrencilere burs, maaş, iş garantisi!

Kasım-Nisan ayları arasında aylık 650-800 TL arasında burs alacak öğrenciler, Mayıs ayı itibariyle grup bünyesindeki otellerde maaşlı staja ve sonrasında işe başlayacaklar.

Antalya Aydınbey Grup Otelleri tarafından öğrencilere sağlanan burs, maaşlı staj ve iş garantisinin yanında okulun mesleki eğitim altyapısının güçlendirilmesine yönelik destek te verilecek.

Turizm sektörünün ihtiyacı olan eğitimli personel yetiştirmek üzere faaliyet gösteren Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2020 yılında proje okulu statüsüne alındı. Bu okulda eğitim gören öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Aydınbey Grup Otelleri arasında imzalanan protokol ile, burs, maaş ve iş garantisi imkanları ile mesleki eğitim almaya başladı.

Protokol kapsamında Antalya’da 4 oteli bulunan Aydınbey Grup Otelleri’nin İnsan Kaynakları Direktörü Ersoy Köroğlu, otellerin departman yöneticileri ile birlikte okulu ve öğrencileri ziyaret etti. 2 gün süren ziyaret dahilinde, okul idaresi koordinasyonunda öğrenci ve velilerine yönelik burs, staj ve işe yerleştirme faaliyetlerine ilişkin bilgilendirme toplantısı yapan otel yöneticileri, ayrıca grup bünyesinde staja gitmek isteyen 10. sınıf öğrencilerine mülakat yaptılar.

Aydınbey Grup Otelleri İnsan Kaynakları Direktörü Ersoy Köroğlu, öğrenci ve velilere yaptığı sunumda, Bakanlıklar düzeyinde yapılan protokolü çok önemsediklerini ve bu protokol sayesinde sektörün en önemli sorunu olan nitelikli turizm personelini okul ile işbirliği halinde kendilerinin yetiştireceklerini ifade etti.

Köroğlu: Elimizden gelen gayreti göstereceğiz

Köroğlu, “Grubumuz bünyesinde staj yapan ve bundan sonraki yıllarda staj yapacak okulumuzun öğrencilerini bizler gelecekteki çalışma arkadaşlarımız ve yönetici adaylarımız olarak değerlendiriyoruz. Sizlerin ekonomik ve mesleki olarak desteklenmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi.

Aydın: Burs, maaş, iş garantisi…

Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hasan Aydın veli ve öğrencilere yaptığı konuşmada, “Proje Okulu olarak, LGS sınavı ile öğrenci alıyoruz. Öğrencilerimiz 4 yıl boyunca İngilizce, Rusça ve Almanca olmak üzere üç yabancı dilde eğitim alıyorlar. Mesleki eğitimlerini ise okuldaki atölyelerde, Uygulama Otelimizde ve stajlarında da turizm işletmelerinde uygulamalı olarak ediniyorlar. Türkiye’den yalnızca 50 okulun dahil olduğu bu protokole Bakanlığımız tarafından ilimizden dahil edilen tek okuluz. Bu protokol ile öğrencilerimiz okul döneminde burs, staj döneminde maaş alıyorlar ve mezun olduklarında iş garantisi ile meslek hayatlarına başlıyorlar. Bu fırsatı öğrencilerimize sundukları için başta sayın Bakanımıza, Mesleki Eğitim Genel Müdürümüze, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize ve Aydınbey Grup Otelleri yönetimine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Her konuda destek…

İlk kez geçtiğimiz yaz döneminde Aydınbey Grup Otelleri bünyesinde stajlarını tamamlayan okulun 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile önümüzdeki yaz döneminde staj yapacak 10. Sınıf öğrencileri arasından Protokol Yürütme Kurulu tarafından belirlenecek yaklaşık 70 öğrenci, protokol dahilinde Kasım ayından Nisan ayı sonuna kadar aylık 650-800 TL arasında burs alacaklar. Burs alan öğrencilerden 10. ve 11. Sınıf öğrencileri grup bünyesinden staj yapacaklar. Aydınbey Grup Otelleri ayrıca mezun olacak 12. Sınıf öğrencilerinin de iş garantisi ile doğrudan işe yerleştirilmelerini sağlayacak. Üniversite sınavında başarılı olup, turizm alanında yükseköğretime kayıt olacak öğrenciler ise grup bünyesinde burs almaya devam edecekler. Yaptıkları ziyarette okulun atölyelerini de inceleyen Aydınbey Grup Otelleri protokol kapsamında okulun mesleki eğitim altyapısının güçlendirilmesine yönelik destek de sağlayacak.

 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 335 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Öğrencilere, burs, maaş, , garantisi!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler