HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
4 Aralık 2021 Cumartesi Saat: 08:30

Tosun: Büyükşehir’den skandal üstüne skandal…

Büyükşehir Belediyesi’ne ait Büyükcami önündeki dükkanların bulunduğu alanın SGK’ya devredilmesi sonrasında skandal üzerine skandal yaşandığına dikkat çekildi.
Tosun: Büyükşehir’den skandal üstüne skandal…

DEVA Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun; “Büyükşehir burayı gizlice SGK’ya devretmiş; bu bir skandal. SGK’ya geçen bu alan üzerine proje yapıp dükkan satıyor; bu ikinci skandal. Dükkan sahiplerinden bunun için para topluyorlar; bu üçüncü skandal.” dedi.

Konunun CİMER’e, adli makamlara şikayet edildiğini belirten Tosun, “Buradaki yasal olmayan çalışma ve alınan paraların hesabını nasıl verecekler, merak ediyoruz.” dedi.

Deva Partisi Ünye İlçe Başkanı İrfan Tosun Büyükcami önündeki dükkan sahipleriyle buluşarak yaptığı basın açıklamasında, bu alanda Büyükşehir’in skandal üzerine skandala yol açtığını söyledi.

İrfan Tosun, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu;

“Büyük Caminin önünde Büyükşehir ait dükkanlar hiç kimsenin haberi olmadan, tamamen gizlenerek borç karşılığı skandal bir şekilde SGK’ya devredilmiş.

Kimin malının üzerine dükkan yapıp satılıyor?

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kentsel Dönüşüm Uzmanı Sayın Mimar Nihat Şen ise, buradaki esnaf arkadaşlara burayı yıkacağını bir proje yapacağını ve bu proje üzerinden buradaki kiracılara bu dükkanların satılacağını söyledi. Fakat bu da bir skandal. Biz buradan Nihat Bey’e sormak istiyoruz, siz SSK‘ya devrolmuş bir tapu üzerine inşaat yapıp dükkan satma hakkına sahip misiniz? Burası Ordu Büyükşehir’in malı olmaktan çıkmış SSK’nın malı olmuş. Burada neyin dükkanını yapıp ta satıyorsunuz? Bu esnafları kimsenin mağdur etmeye hakkı yok. Buradaki esnaflar yaklaşık 3-4 aydır uyku nedir unuttu. Parası olanlar dükkan alıyor. Parası olmayanlar dükkan alamıyor. Hatta dükkan alamayanlara bazıları teklif de yapıyor, dükkanını al bize devret diye.

 

SGK mal bizim, kimse bir şey yapamaz diyor

Burada bir skandal yaşanıyor. Burası Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından borcu karşılığından SGK’ya devredilmiştir ve burası şuan itibariyle SGK’nındır. SGK dışında burada kimsenin inşaat yapma hakkı yoktur. Merak ediyoruz, Nihat Bey burayı hangi yetkiyle kimin adına yapacak? SGK adına mı, Büyükşehir’in adına mı? SGK bizim yaptığımız görüşmede diyor ki, burası bize aittir, kimse burası ile ilgili muhatabımız değildir.

Bu yetkiyi Büyükşehir’e, Nihat Şen’e kim vertiyor?

Protokolleri yapılmış, bütün işlemleri yapılmış ve burası SGK’ya devredilmiş. SSK’ya devredilmiş alandaki bir dükkanı Büyükşehir nasıl satar, hangi yetkiyle satar? Bu yetkiyi Sayın Nihat Şen’e ya da Büyükşehir’e kim veriyor? Ve buradaki arkadaşlarımızın onlar tarafından düzenlenen toplantılara katılmadığı için, siz burada dükkan alamayacaksınız denmiş. Buna tepki gösterildiğinde ise Nihat Bey Show yapılıyor, diyor. Kimsenin show falan yaptığı yok. Herkes ekmeğinin peşinde, ekmek teknesini kimse kimseye bırakmaz.

Konu ilgili makamlara şikayet edildi…

İşin bir skandal noktası şu; burada bir çok esnaf yeri geldi altınını bozdurdu, arabasını sattı, dükkanını sattı burada dükkan alabilmek için ve bunlar Büyükşehir’in iştiraki ORKENT hesabına para yatırdılar. Burada yapılacağını söyledikleri dükkan için istenen paranın % 20’sini  yatırdılar. Ne olacak şimdi? Bunlar kiminle muhatap olacak? Paralarını nasıl geri alacaklar? Diyelim ki ORKKENT’ten paralarını geri alacaklar. Bozdurulan altınlarını, sattıkları arabalarını, bahçelerini, arsalarını geri alabilecekler mi? Bu mağduriyet nasıl giderilecek? Bu skandal sonrası bundan böyle biz burayı yıkıp yeniden yapacağız diyenler nasıl hesap verecek? Bunu çok merak ediyoruz. Zaten konu CİMER’e kadar gitmiştir. Adli makamlara kadar gitmiştir. Şikâyetler yapılmıştır. SGK’nın malını Ordu Büyükşehir Belediyesi satamaz.”


 

Ünye KENT Haber 

 

Bu haber toplam 553 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Fındık, bahçelerinde, dönüşüm…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler