HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
21 Aralık 2021 Salı Saat: 16:14

MHP’den açık destek…

Ünye’deki STK başkanları ÜTSO öncülüğünde Ünye’nin il olması için başlattıkları çalışma kapsamında Cumhur İttifakı ortağı AK Parti ve MHP ilçe teşkilatlarını ziyaret ederek destek istedi.
MHP’den açık destek…

Ziyaretlerde AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan il konusuna çekimser yaklaşırken MHP İlçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu açık destek verdi.

Kenan Selim Argan; “Nihayetinde Ünye ilçesi Ordu Büyükşehir’imizin bir parçasıdır. Ayrıca Ankara’nın il konusunda bir çalışması yoktur.” diyerek konuya olan çekimser bakışını dile getirdi.

“Bu iş için ne yapılacaksa yapalı, nereye gidilecekse gidelim” ifadelerinde bulunan MHP İlçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu, “MHP olarak bizim fikrimiz düşüncemiz bu yöndedir.” diyerek çalışmaya açık destek verdi.

TÜİK’in açıkladığı “İl olmaya aday ilçeler” arasında Ünye’nin yer almasının ardından Ünye Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde bir araya gelen Oda, Borsa ve STK başkanları Ünye’nin il olması için ilk kıvılcımı ateşleyerek imza kampanyası başlattı.

Oda, Borsa ve STK temsilcileri Cumhur İttifakının ortakları olan AK Parti ve MHP Ünye ilçe Başkanlarını ziyaret ederek destek istediler.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, Ünye Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Özkan, Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Harun Güdek, Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat, Ünye Muhtarlar Derneği Başkanı Hasan Çalışkan, Ünye Sivil Toplum Platformu Dönem Sözcüsü ve Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi’nin katılımı ile gerçekleşen ziyaretlerre bazı STK başkanlarının önceden planlanmış programlarından dolayı katılamadığı ifade edildi.

Argan: Ünye, Ordu Büyükşehir’in bir parçasıdır

Ziyarette AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, “İl olmak bir ilçe için önemlidir. Ünye bugün baktığımızda il olma ile ilgili yıllara matuf çetin mücadeleler vermiş bir ilçedir. Başka ilçelerde de bu mücadelenin verildiğini biliyorum. Geçtiğimiz dönemlerde kıl payı kaçırdığımız dönemler oldu. Elimizdeki fırsatı değerlendiremediğimiz zamanlar oldu. Ama reelde baktığımızda bir takım gerçekleri göz ardı etmemekte fayda görüyorum. Nihayetinde Ünye ilçesi Ordu Büyükşehir’imizin bir parçasıdır.” dedi.

Reel olarak bakıldığında bugün böyle bir çalışma yok

Hükümet kanadında Ünye’nin il olması için bir çalışma olmadığını ifade eden Argan, “TÜİK verileri her yıl açıklanıyor. İl olmaya aday ilçeler arasında Ünye’de var. Ünye il olmayı hak eder, ayrı bir konu. Biz Ünye’nin il olmasını yıllardan beri istiyoruz. Ama reel gerçekleri de unutmamak lazım. Biz Büyükşehir’in parçası olmakla beraber hükümet kanadında da bu anlamda kısa vadede Ünye’nin veya Ünye gibi birçok ilçenin de il olması ile ilgili bir çalışmasının olmadığını ifade etmek istiyorum.  Yaptığım görüşmelerin neticesi bunu gösteriyor. Bu tabi ki arkadaşlarımız boşuna uğraşıyor, emekleri boşuna gidiyor demek değildir. Tabi ki bir ses getirmelidir. En azından ileriye yönelik bir çalışma olacağı zaman herkesin hafızasında böyle bir şey olacağı veya Ünye’nin isminin hafızalarda kalacağı hakikattir. Ama bir Büyükşehir gerçeğimiz var. Milletvekillerimizle, Ankara’daki siyasi ve bürokrasi ile yaptığım görüşmelerde şuanda hükümetimizin öncelediği başka konular olmasından hareketle il olma ile ilgili bir çalışmanın kısa vadede olmadığı yönünde bir kanaat var.” dedi.

Akar: Bizim yörenin milletvekili de bizi savunur

ÜTSO Başkanı İrfan Akar, il olmak üç seferden direkten dönüldüğünü, bu sefer bu işin olması için çalışacaklarını belirterek, “Biz yola çıktık. Hükümetin çabası vardır, yoktur. Bir milletvekilimiz onu demiştir, şunu demiştir. O onu bağlar. Bizim yöremizin milletvekili de bizi savunur. Bizim Numan Kurtulmuş gibi bir Genel Başkan Vekilimiz var.  Yavuz Selim Kıran gibi bir Bakan Yardımcımız var. İsmail Faruk Aksu gibi Türkiye’nin ikinci partisinin ikinci adamımız var. Biz bu kişilerden Ünye için menfaat edinemezsek ki şahsımıza zaten bir şey istemiyoruz; Ünye’miz bunu hak etmiş, üç sefer bu direkten dönmüş, dördüncüye niye olmasın?

Akar: Kimse kimseden korkmasın…

Biz emanetimizi biz geri istiyoruz. Ünye olarak daha fazla hizmet istiyoruz, daha güzel şeyler istiyoruz. Buna burada hiç kimse inanmıyorsa bırakalım gidelim. Toplam iki yüz bin imza toplamaya çıkarsak ki İstanbul ayakta, Ankara ayakta… Burada kimse kimseden korkmasın. Çünkü kötü bir şey yapmıyoruz, kimseye asi gelmiyoruz, hak yemiyoruz biz sadece hakkımızı istiyoruz. Bu duruma da sizin önderlik etmenizi istiyoruz. Bu işte hiç kimse desteğini esirgemesin, kimse yılmasın diyoruz. ‘dedi

MHP’den il olmaya açık destek…

Heyet, AK Parti’den sonra MHP İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Ziyarette konuşan MHP’nin Ünye’nin il olması için gerekli tüm özveriyi göstermeye hazır olduğunu ifade eden İlçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu, “Geçmiş günlerde TÜİK açıklamasında il olmaya aday ilçeler arasında Ünye’mizin gösterilmesi gerçekten bize gurur verdi, şeref verdi, onur verdi. Her platformda şunu söylüyorum; eğer TÜİK 25 ilçe değil de bir ilçe aday göstermiş olsaydı o elbette ki güzel Ünye’miz olurdu. Bütün STK başkanlarımızın ve kamuoyununda görüşünün bu yönde olduğuna inancım sonsuz . Sizlerde çok güzel bir birliktelik oluşturdunuz. Gerçekten gururla sizleri takip ediyoruz, bu birlikteliğinizi, beraberliğinizi gururla takip ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Ünye’mizi vitrin haline getirebilecek her projede bizler her daim sizlerin yanınızdayız.  Bunun için ne yapılması gerekiyorsa, hangi özveride, hangi çabada, hangi gayrette bulunulması gerekiyorsa bizler Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Teşkilatı olarak her daim yanınızdayız, yanınızda olmaya da gayret göstereceğiz. Bunun böyle bilinmesini arzu ediyoruz.

Hacıimamoğlu: Bu iş için nereye gidilmesi gerekiyorsa gidelim…

Ankara’ya gidilmesi gerekiyorsa Ankara’ya gidelim daha ileriye gidilmesi gerekiyorsa daha ileriye gidelim birlikte beraber bu süreci yürütelim düşüncesindeyim. Tabi ki bizim bu çalışmada siyasi ve politik noktada da destek almamız gerekiyor, onun için söylüyorum ki Ankara’ya gidilmesi gerekiyorsa hep beraber buradan kalkalım bu özverili çalışmayı hep birlikte kendimizi hiçbir şeyden sakınmadan yürütelim istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilatı olarak bizim fikrimiz düşüncemiz bu yöndedir.” İfadelerinde bulundu.

Akar: Devlet Bahçeli il sayısının 100’e çıkarılmasını istiyor…

Desteklerinden dolayı MHP ilçe Başkanı Hacıimamoğlu’na teşekkür eden ÜTSO  Başkanı İrfan Akar, “TÜİK’in açıklamasından önce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ’nin 100 il, 1.000 ilçe adı altında yaptığı çalışmaları haberdarız. Bu noktada MHP bizim için önemli. Hükümette de Devlet Bahçeli ’nin teklifleri kabul ediliyor. Bu talebimizi de biz buradan bastırırsak, bu iş için Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu’yu ziyaret edersek, Ankara’nın her türlü bürokrasisini takip edersek neden olmasın diyoruz. Plakamızı da rezerve ettik. Plakamız hazır şuanda.” dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 530 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : MHP’den, açık, destek…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler