HABER ARAMA
  • DOLAR5,8898
  • EURO6,5827
  • ALTIN241,7351
  • BIST 10096.142
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


14 TL-15 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
3 Ekim 2018 Çarşamba Saat: 18:57

Ünye, çocuklar için uluslararası adım attı

Ünye’de 30 Eylül - 3 Ekim tarihleri arasında 4 gün süren 3. Uluslararası Çocuk Koruma Kongresi’nde çocukları korumak adına Ünye’den uluslararası bir adım atıldı.
Ünye, çocuklar için  uluslararası adım attı

3. Uluslararası Çocuk Koruma Kongresi Başkanları Prof. Dr. Tolga Dağlı ve Prof. Dr. Bahar Gökler ile Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Ayşe Haznedar Yalın kongreye emeği geçen herkese teşekkür etti.

Prof. Dr. Tolga Dağlı, çocukları korumak amacıyla önemli konuların ele alındığı kongreden çıkan sonuçlarla sorunların aşılması için yol haritasının çizileceğini vurgulayarak, “‘Ne kongresi hocam?’, ‘Ünye neresi?’ gibi söyleyenler oluyordu. Bu kolay olmadı, uluslararası bir kongre için savaştık ve altyapımızla bunu başardık.”dedi.  

Prof. Dr. Ayşe Yalın, hayatın en kıymetli varlıkları olan ve kendisi için çok özel ve anlamlı yeri olan çocukların korunması için Ünye’den yakılan bu ışığa gönülden destek veren herkese teşekkür etti.

Ünye Belediye Başkan Vekili Erhan Eren, “Hepimizin ‘en kıymetlilerimiz’ dediğimiz çocuklarımıza ilişkin olan bu proje, Ünye için uygulanabilecek en kıymetli şey olacaktı. Bu konuya olan inancımız kongre konusunda da ortaya çıkmış oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

 

 

Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Derneği, Çocuk Koruma Merkezlerini Denetleme Derneği, Ordu Üniversitesi Çocuk Koruma Birimi ile Uluslararası Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneğinin partnerliğinde yürütülen ve  30 Eylül tarihinde Ünye’de başlayan kongre bugün sona erdi.

İlçedeki bir otelde Ünye Belediyesi’nin ana sponsorluğunda gerçekleştirilen kongrenin kapanış programında konuşan Ünye Belediye Başkan Vekili Erhan Eren, herkesin en kıymetli varlığı olan çocuklar için uluslararası bir kongreye Ünye olarak ev sahipliği yapmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Çocukları korumak için 4 gün süren kongreden çıkan sonuçların sorunların aşılması için yol gösterici olacağını ifade eden Eren, şunları söyledi:

 “2 yıl önce Ayşe Hocamız bize bu projeyi getirdiğinde biz oldukça heyecanlanmıştık. Çünkü hepimizin ‘en kıymetlilerimiz’ dediğimiz çocuklarımıza ilişkin olan bu proje, Ünye için uygulanabilecek en kıymetli şey olacaktı. Ünye’deki iş adamlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız bu konuya destek olma noktasında bir bütün olduğumuzu bir kez daha gösterdiler. Ünye’de her şey herkesindir, ortaya gelen meselenin herkes bir ucundan tutar. Bu konuya olan inancımız kongre konusunda da ortaya çıkmış oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Kongre Başkanları Prof. Dr. Tolga Dağlı ve Prof. Dr. Bahar Gökler ile Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Ayşe Haznedar Yalın kongreye emeği geçen herkese teşekkür etti.

Prof. Dr. Dağlı, çocuk ihmal ve istismarı çalışmaları ile bunun önüne geçilmek için başlatılan çalışmaların değerlendirildiği verimli bir kongre olduğunu söyledi.

Dağlı, Ünye’de düzenledikleri bu kongreyle çocukları korumak amacıyla önemli konuların ele alındığını ifade ederek, şunları söyledi:

“Biz hocalar olarak birine el verdiğimiz zaman, 20 sene sonra bambaşka şekilde birisi geliyor ve siz bana böyle bir şey demiştiniz veya siz bana destek vermiştiniz diyorlar. Ünye’de belediyeye özellikle teşekkür ediyorum. Onun dışında Ünye’nin sevgi dolu halkı örnek oldu. ‘Ne kongresi hocam?’, ‘Ünye neresi?’ gibi söyleyenler oluyordu. Bu kolay olmadı, uluslararası bir kongre için savaştık ve altyapımızla bunu başardık.”

Kongrenin düzenlenmesinde emeği geçenlere programın sonunda teşekkür belgesi verildi.

 

Bu haber toplam 374 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, çocuklar, için, uluslararası, adım, attı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler