HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
6 Ocak 2022 Perşembe Saat: 08:30

“Çıkıp Cumhurbaşkanımıza anlatmak istiyoruz”

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) Başkanı İrfan Akar, Ünye’nin il olması ile ilgili başlattıkları çalışmaların devam ettiğini belirterek; 2022 yılının Ünye’nin il olması yolunda dolu dolu geçeceğine dikkat çekti.
“Çıkıp Cumhurbaşkanımıza anlatmak istiyoruz”

İrfan Akar, konuyla ilgili olarak siyasi partilere yaptıkları ziyaretlerin mahalle muhtarlarıyla devam edeceğini, ardından Ankara ve İstanbul’daki derneklerle görüşerek destek isteyeceklerini söyledi.

Konunun sadece Ünye’nin değil bölgenin meselesi olduğuna işaret eden Başkan Akar; bu kapsamda çevre ilçeleri de ziyaret edeceklerini, çalışmalara onları da katmak istediklerini dile getirdi.

Bütün bunlardan sonra konuyu Ankara’ya taşıyacaklarını ifade eden Akar, “Siyasi desteği çok önemsiyoruz. Hatta becerebilirsek Cumhurbaşkanımıza çıkıp konuyu kendilerine anlatmak istiyoruz.” dedi.

TÜİK’in açıkladığı “İl olmaya aday ilçeler” arasında Ünye’nin yer almasının ardından Ünye Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde bir araya gelen Oda, Borsa ve STK başkanları Ünye’nin il olması için ilk kıvılcımı ateşleyerek çalışma başlattı.

Bu kapsamda ilk olarak Ünye’deki siyasi partileri ziyaret eden Oda, Borsa ve STK başkanları konuyla ilgili olarak siyasi partilerden destek istedi. AK Parti’nin çekimser kaldığı ziyaretlerde, Ünye’nin il olmasına diğer tüm partiler açık destek verdi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, gazetemize özel yaptığı açıklamada, 2021 yılının sonunda başlattıkları bu çalışmalara 2022 yılında hız kesmeden devam edeceklerini ifade etti. 

Akar, 2022 yılında ilk olarak muhtarlarla bir araya geleceklerini, ardından çevre ilçeleri ziyaret ederek Ünye’nin il olması için destek isteyeceklerini, daha sonra İstanbul ve Ankara’daki derneklerle bir araya gelerek onların desteklerini alacaklarını söyledi.

AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti’nin Genel Başkan Yardımcılarının Ünyeli ve Ordulu olduğunu ifade eden Akar, tüm siyasi Parti Genel Merkezlerini ve Genel Başkan Yardımcılarını ziyaret ederek destek isteyeceklerini belirtti.

Akar açıklamasında, “Becerebilirsek Cumhurbaşkanımıza çıkıp kendilerine konuyu anlatmak istiyoruz.” ifadesini kullandı.

-“Ziyaret zincirimiz devam edecek” -

ÜTSO Başkanı İrfan Akar, sürece ilişkin şu açıklamayı yaptı:

“Ünye’deki tüm siyasi partileri ziyaret ettik ve neredeyse tamamından destek aldık. Biliyoruz ki bu uzun soluklu bir iş. Önümüzdeki hafta mahalle muhtarlarımızla devam edeceğiz. Takiben Sivil Toplum Kuruluşlarımızla bir araya geleceğiz. Bu konu sadece Ünye’nin değil, asıl yakın bölgemizin konusu. Bu nedenle Çaybaşı, İkizce, Akkuş, Terme ilçelerimize geçerek, buraları da çalışmalarımıza katmaya çalışacağız. Daha sonra Ankara ve İstanbul’daki derneklerimizi ziyaret edeceğiz. Çevre ilçelerin de görüşlerini aldıktan sonra, aldığımız verileri Ankara’daki siyasi büyüklerimizle paylaşacağız. Siyasilerden de destek bekliyoruz.  Onların da bize yardımcı olacağına inancımız tamdır. Kimse ile kavga etmeden, Ünye ortak paydası çerçevesinde bu işleri yapmak istiyoruz. Çünkü derdimiz Ünye ve bölgesi.” 

-“2022 yılını bu konuda dolu dolu geçireceğiz” -

Tüm siyasi partilerin 2. adamlarının Ünyeli ve Ordulu olduğunu vurgulayan Akar, “Baktığımızda AK Parti Genel Başkanvekilimiz Numan Kurtulmuş, Dışişleri Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran, MHP Genel Başkan Yardımcımız İsmail Faruk Aksu, CHP’de Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, İYİ Parti’de Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu var. Hepsi ile ayırt etmeksizin görüşme yaparak destek isteyeceğiz. Bu doğrultuda 2022 yılını Ünye için, Ünye’nin il olması yolunda dolu dolu geçireceğiz. Hatta becerebilirsek Cumhurbaşkanımıza çıkıp kendilerine anlatmak isteriz.” dedi.

Ünye KENT Haber

Yücel ARSLANTEKE

Bu haber toplam 344 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler