HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
7 Ocak 2022 Cuma Saat: 08:30

Samsun’dan yana sıkıntımız yok!

Samsun’dan takip edilen Ünye Akkuş Niksar Yolu, Tabakhane Deresi batı yakası yolu, dere ıslahları ve kültür varlıkları ile ilgili işlerde sıkıntı olmadığı belirtildi.
Samsun’dan yana sıkıntımız yok!

Samsun’da Karayolları Bölge, DSİ Bölge, Kültür Varlıkları Koruma Bölge müdürlüklerini ziyaret eden Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ak Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan yaptıkları görüşmelerden memnun kalarak Ünye’ye döndü.

AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, “Ünye ile ilgili sorunların çözümü noktasındaki gayretlerimizi hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. 2022 yılında işlerimizin Samsun ayağında önemli gelişmeler yaşanacak.” dedi.

AK Parti Ünye ilçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ile beraber 2022 yılında Ünye’ye yapılacak ve kazandırılacak proje ve çalışmalarla ilgili Karayolları Bölge Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü ve Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nü ziyaret ettiklerini söyledi.

Ziyaretlerle ilgili olarak gazetemize açıklama yapan Kenan Selim Argan, “Ünye ile ilgili sorunların çözümü noktasındaki gayretlerimizi hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Bu çerçevede Belediye Başkanımızla beraber Karayolları Bölge Müdürlüğünüzü, Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğümüzü ve Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nü ziyaret ettik.” dedi.  

Tabakhane Deresi batı yakası yolunun bir an önce açılmasın ı istiyoruz

İlk ziyareti Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne gerçekleştirdiklerini ve Tabakhane Deresinin batı yakasının hizmete açılması konusunu masaya yatırdıklarını ifade eden Argan, “Buraya gitmemizin temel amacı, Devlet Su İşleri tarafından ihale edilmiş olan Tabakhane Deresi’nin doğu ve batı yakasında bulunan Karayollarına ait olan yollardan batı yakasının açılması ile ilgili  taleplerimizi ilettik. Biz, yaptığımız çalışmalar neticesinde orada bulunan 19 daire olan toplam 5 binanın tamamının istimlak edilip açılması ile ilgili sürecimizi daha önce başlatmıştık. Bu yolun batı aksının da açılması için Karayolları Bölge Müdürlüğümüzle görüştük. Yaklaşık 20 milyon TL civarında istimlak bedeli olan bu yolun tamamının açılmasını arzu ediyoruz. Çünkü Niksar Caddesi üzerindeki trafik yoğunluğuna hepimiz şahidiz.

Karşılıklı anlaşarak işi hızlandırma peşindeyiz

Karayolları Bölge Müdürlüğü’müzdeki arkadaşlarımız çalışmaları sürdürecekler. İstimlakle ilgili Şube Müdürlüğü yetkilileri Ünye’ye gelerek oradaki mal sahipleri ile görüşme yapacaklar. Daha önce orada bazı mal sahipleri görüşme yapıldı, belli bir mesafe kat edildi, bir kısmı ile anlaşma sağlandı, bir kısmı ile sağlanamadı. Konuyu tekrardan masaya yatırmak suretiyle mahkemeye taşımadan karşılıklı anlaşarak bu yolun açılması ile ilgili talebimizi ilettik.” ifadelerinde bulundu

Ünye Akkuş Niksar güzergahında her şey yolunda

Ünye Akkuş Niksar Yolu’nda her şeyin yolunda olduğunu vurgulayan Argan, “Ünye Akkuş Niksar Yolu Karayolu standartlarına yükseltilmesi ile ilgili görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Bu yolda inşallah Ocak ayı sonu itibariyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın bütçesinde açıklanmak suretiyle burayla ilgili ihale sürecini başlatmış olacağız. Toplamda 400 milyon TL gibi bir bedel buraya aktarıldı. Yol genişlikleri ise 10 metre. Haliyle bazı virajlarda kırılma olacak ve bizim arzu ettiğimiz şekilde karayolları standartlarına uygun bir vaziyette Ünye Akkuş Niksar Yolu’nu rehabilite edeceğiz. Bu çalışmamızda herhangi bir aksaklık veya sıkıntı olmadığını özellikle belirtmek istiyorum.” diye konuştu.

Tabakhane Deresi’nde yer teslimi yapıldı

DSİ Bölge Müdürlüğü ziyaretini değerlendiren Argan açıklamasında şunları kaydetti, “Karayolları Bölge Müdürlüğü ziyaretinin ardından Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nü ziyaret ettik. DSİ Bölge Müdürlüğü’müzün de yaptığı çalışmaları hep birlikte görüyor ve takip ediyoruz. Özellikle Cevizdere’deki tahkimatların devam ettiğini biliyoruz. Geçen yıl Tabakhane Deresi’nin 4 etap ıslahı ile ilgili ihalenin yapıldığını kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu hafta itibariyle de ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapıldı. Tabakhane Deresinde yapacağımız taban tahkimatları, ıslah sekisi, taşkın koruma bantları ve ayrıca Gençlik Merkezinden karşıya yürüme köprüsünü de kazandıracağız. Bu ihale kapsamında aynı şekilde OSB’mizin yan tarafında bulunan Curi Deresinin tahkimatları yapacağız. Ziyaretimizde bu konuları değerlendirmiş olduk. Her hangi bir sıkıntı veya sorun yok. Sadece işin takibi noktasında ziyaret gerçekleştirdik.

Kültür Varlıkları Koruma Bölge Müdürlüğünden ricada bulunduk

Son olarak Samsun Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Ünye’de sokak sağlıklaştırılması ile ilgili projelerin onaylanma sürecini biraz daha hızlandırılmasını arkadaşlarımızdan rica ettik. Ünye tarih, kültür ve turizm kenti.  Tarihimize dayalı kültürümüzü hayata hızlı bir şekilde geçirmenin gayreti içerisindeyiz. Görüşmelerimiz gayet verimli geçti.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 334 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Samsun’dan, yana, sıkıntımız, yok!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler