HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
11 Ocak 2022 Salı Saat: 18:25

Ara elaman değil aranan sanatkar yetiştireceğiz

Ünye Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu’nda Başkan Ali Özkan kullanılan oyların tamamını alarak 9. dönem için tam destek sağladı.
Ara elaman değil aranan sanatkar yetiştireceğiz

Özkan’ın yönetimi şu isimlerden oluşuyor, “Temel Çalık, Muharrem Üstün, Kenan Durmuşoğlu, Nihat Yılmaz, Mehmet Türkmen, Cevat Çetinkaya, İbrahim Balcı ve Uğur Pehlivan.”

Başkan Ali Özkan teşekkür konuşmasında, yeni dönemde eğitime ağırlık vereceklerini, böylelikle ara eleman değil aranan eleman olarak sanatkâr yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Ünye’de 1965 yılından bu yana 57 yıldır faaliyet gösteren ve 1.165 üyesi bulunan Ünye Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurulda Divan Başkanlığı’na Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Genel Sekreteri Hayri Akyol seçildi.

Denetim raporu, faaliyet raporu, gelir-gider hesap cetvelinin okunarak kabul edildiği kongrede,  Oda’nın açıldığı günden bu yana 30 yılı aşkın süredir üyesi olan esnaflara plaket verildi.

Ardından kapalı usul ile seçime geçilen kongrede tek liste ile seçime giren mevcut Başkan Ali Özkan, 9. dönem için kullanılan oyların tamamını alarak güven tazeledi. 

Özkan’ın yönetimi şu isimlerden oluşuyor, “Temel Çalık, Muharrem Üstün, Kenan Durmuşoğlu, Nihat Yılmaz, Mehmet Türkmen, Cevat Çetinkaya, İbrahim Balcı ve Uğur Pehlivan.”

Denetim Kurulu ise şu isimlerden oluşuyor, Hüseyin Çolduk, Selvi Demir, Nazmiye Güray.”

Ünye’de 1.165 üyesi bulunan Oda seçiminde 87 oy kullanıldı. Özkan, kullanılan oyların tamamını alarak 9. dönem için tam destek sağladı.

32 üyeden 1165 üyeye

Esnaf ve Sanatkarlara kongreye gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür eden Başkan Özkan, “32 üye ile beraber 1965 yılında Ünye Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği olarak kurulan o günkü şartlarda bakırcı, tenekeci, körükçü ile devam eden ve 2022 yılına geldiğimizde 1.165 üyesi ile Ünye’yi temsil eden bir Oda haline geldik. Bugün ise Genel Kurulumuzu tamamladık. Esnaf ve Sanatlarımız Ali Özkan ve yönetimine tam destek verdiler. 9.kez Oda Başkanlığı görevine seçtiler. Şahsım ve yönetim kurulum adına esnaf ve sanatkarlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Ara elaman değil aranan sanatkar yetiştireceğiz

Yeni dönemde eğitime ağırlık vererek elaman ihtiyacını, ara eleman değil aranan sanatkar yetiştirerek çözeceklerini ifade eden Özkan, “Yeni dönemde özellikle eğitime katkı yapmayı düşünüyoruz. Bizim esnaf ve sanatkarımızın yüzde 80’i sanayi sitesi ile alakalı. Sanayi sitemize de sanatkar lazım. Milli Eğitim Bakanlığımız sanatkarla ve ara elemanla ilgili yeni yeni projeler yapıyor. Bizde onlara destek olarak sanayi sitemizde motorcu, elektrikçi, kaportacı mesleğini devam ettirip, onlara katkı sağlayıp bir an önce ara eleman değil aranan eleman olarak sanatkâr yetiştirmeyi hedefliyoruz.” diye konuştu.

Ünye KENT Haber/ Yücel ARSLANTEKE


Bu haber toplam 306 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ara, elaman, değil, aranan, sanatkar, yetiştireceğiz

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler