HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
12 Ocak 2022 Çarşamba Saat: 17:48

Şoför esnafı memleketin direğidir

Ünye’de 1953 yılından bu yana faaliyet gösteren Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Bekir Şimşek 10. dönem için güven tazeledi.
Şoför esnafı memleketin direğidir

Şimşek’in yönetimi şu isimlerden oluşuyor; “Okan Kılıçarslan, Yüksel Dalgıç, Ahmet Martoğlu, Adnan Güray, Murat Tulkar, Murat Yiğit, Adnan Sözkesen, Ömer Alparslan.”

Oda Başkanı Bekir Şimşek, pandemi döneminde çok zorlu günlerden geçtiklerini, ancak ayakta kalma mücadelesini sürdürdüklerini belirterek; “Ayakta kalmalıyız, çünkü şoför esnafı memleketin direğidir.” dedi.

Başkanlık görevinde 30 yılı doldurduğunu belirten Başkan Şimşek, “Bir de 27 yaşındayken 2. başkan seçilmiştim. Onu da katarsam 42 senedir esnafın hizmetindeyim. Çok iyi ve kötü günlerimiz oldu.” dedi.

Ünye’de 1953 yılından bu yana 69 yıldır faaliyet gösteren ve 1.056 üyesi bulunan Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurulda Divan Başkanlığı’na Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek seçildi.

Denetim raporu, faaliyet raporu, gelir-gider hesap cetvelinin okunarak kabul edildiği kongrede daha sonra seçimlere seçildi.

Kapalı usul ile seçime geçilen kongrede tek liste ile seçime giren mevcut Başkan Bekir Şimşek, 10 dönem için güven tazeledi. 

Şimşek’in yönetimi şu isimlerden oluşuyor:

“Okan Kılıçarslan, Yüksel Dalgıç, Ahmet Martoğlu, Adnan Güray, Murat Tulkar, Murat Yiğit, Adnan Sözkesen, Ömer Alparslan.”

Denetim Kurulu ise şu isimlerden oluşuyor:

“ Yusuf Ziya Kutlu, Mehmet Kavaklı, Cevatcan Özkan.”

Kullanılan oyların tamamını aldı

Ünye’de 1.056 üyesi bulunan Oda seçiminde 276 oy kullanıldı. Şimşek, kullanılan oyların tamamını alarak 10. dönem için güven tazeledi.

“Başkanlık görevinde 30 yılı doldurdum”

Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Bekir Şimşek, “Başkanlık görevinde 30. seneyi doldurdum. Birde 2. Başkanlık görevim vardı. 27 yaşındaydım ve beni 2. başkan seçmişlerdi. Onu da katarsam 42 senedir esnafın hizmetindeyim. Çok iyi ve kötü günlerimiz oldu. Çok acı süreçlerden geçtiğimiz zamanlar oldu.” dedi.

“Şoför esnafı memleketin direğidir”

Şoför esnafının memleketin direği olduğunu ifade eden Şimşek, şu açıklamayı yaptı:

“Pandemi ortamında sağlık bir taraftan, ekonomik problem bir taraftan en çok biz etkilendik. Araçların çoğu yarım çalıştı. S plakalı okul taşıması yapa araçlarımız hiç çalışamadı. Köylerdeki araçlarımız kısmen çalıştı. Ama her şeye rağmen ayakta kalma mücadelesi verdik. Biz ayakta kalmalıyız, çünkü şoför esnafı memleketin direğidir.” ifadelerinde bulundu.

Ünye’de toplam 1.035 dolmuş, taksi, servis ve köylere yolcu taşımacılığı yapan minibüsün olduğunu belirten Şimşek sözlerine şöyle devam etti; “Ünye’de 115 dolmuşumuz, 110 taksimiz, 170 servis aracımız, 630 köylere çalışan minibüslerimiz ve ufak yük çeken araçlarımız var. Bundan 8-9 yıl önce bizim mevcudumuz 8-9 bindi. O zaman kurtarıcılarımız, ambulanslarımız vardı. Yaklaşık 10 yıl bu görevleri üstlendik. Ama yeni çıkan kanunla sadece vergi dairesine kayıtlı olan üyelerimiz kaldı. Geri kalanı üyelikten düştü. Bizim de mevcudumuz 1.050’lere kadar indi. 

“Kongremize güzel bir katılım oldu “

Kongreye katılan tüm şoför esnafımıza teşekkür ediyorum. Bazı arkadaşlarımızın da mazeretleri dolayısıyla katılmayacaklarını bildirdiler. O arkadaşlarımızın da gönülleri bizimle. Bu kongrede yönetimimize genç arkadaşlardan takviyeler yaptık. Kongremizin ve Ünye’mize ve Şoför esnafımıza hayırlı olmasını diliyorum.”

 Ünye KENT Haber/Yücel ARSLANTEKE


 

 

Bu haber toplam 182 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Şoför, esnafı, memleketin, direğidir

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler