HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ukrayna nakliyat belarus nakliye Moldova Nakliyat ordu reklam ajansı
13 Ocak 2022 Perşembe Saat: 19:11

İsmet Çat farklı kazandı

Ünye’de 1962 yılından bu yana faaliyet gösteren ve 3 aday ile kongreye giden Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nda mevcut başkan İsmet Çat farklı kazandı.
İsmet Çat farklı kazandı

Seçimde 510 üyeden 386 üye oy kullandı. Kullanılan oyların 197’sini alan mevcut Başkan İsmet Çat 6. Dönem için güven tazeledi. Cihan Altun  110 oy alırken, Mehmet Karaman  70 oyda kaldı.

Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat’ın yönetimi şu isimlerden oluşuyor, “Mustafa Arıyurt, Yusuf Şahinoğlu, Ruhi Taş, Abdullah Uysal, Hasan Gümüş, Hüseyin Kartal.”

Ünye’de 1962 yılından bu yana 60 yıldır faaliyet gösteren ve 510 üyesi bulunan Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası olağan Genel Kurul Toplantısı Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Genel Kurulda Divan Başkanlığı’na Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek seçildi.

Denetim raporu, faaliyet raporu, gelir-gider hesap cetvelinin okunarak kabul edildiği kongrede,  Oda’nın açıldığı günden bu yana üyesi olan en eski esnaflara ve Ünye ve ülke ekonomisine, üretime ve istihdama katkı sunan üyelere plaket verildi.

Ardından kapalı usul ile seçime geçilen kongrede, 3 aday ile seçime gidildi.

Seçimde  510 üyeden 386 üye oy kullandı. Kullanılan oyların 197’sini alan mevcut Başkan İsmet Çat 6. Dönem için güven tazeledi. Seçimde  Cihan Altun  110 oy alırken, Mehmet Karaman  70 oyda kaldı. Seçimde 8 oy geçersiz sayılırken, 1 oy  boş çıktı.

Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu

Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat’ın yönetimi şu isimlerden oluşuyor, “Mustafa Arıyurt, Yusuf Şahinoğlu, Ruhi Taş, Abdullah Uysal, Hasan Gümüş, Hüseyin Kartal.”

Denetim Kurulu ise şu isimlerden oluşuyor, “Tuğba Sürgit, Sevgi Türk, Gülhan Sezer.”

Çat, teşekkür etti

Seçim sonrası açıklama yapan Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat, “İlk olarak sandık başkanı ve seçim kurumuza ve divan başkanlığımıza teşekkür ediyorum. Esnaf arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Biz 3 aday olarak karşınıza çıktık. Onları da tebrik ediyorum. Biz büyük bir aile camiası içindeyiz.” dedi.

Odamızı kendi binasına kavuşturacağız

Çat açıklamasında şunları kaydetti, “Tüm arkadaşlarımıza, esnaf kardeşlerimize bana verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum. Yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Beni bu süreçte hiç yalnız bırakmadılar, desteklerini hiçbir zaman esirgemediler. Benim yanımda oldular. Yine birlikte çalışacağız. Bana güç verdiniz. Size daha çok hizmet vereceğim. Size daha çok proje yapacağız. Oda’mızı yeni bir binaya kavuşturmak için elimizden geleni yapacağız ve inşallah kavuşturacağız.”


Ünye KENT Haber/Yücel ARSLANTEKE 

Bu haber toplam 184 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : İsmet, Çat, farklı, kazandı

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler