HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ordu reklam ajansı akıllı ev sistemleri akıllı ev
19 Ocak 2022 Çarşamba Saat: 08:30

OSB, kaldığı yerden devam!

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ünye OSB’nin son durumuna ilişkin “Mevcutta hali hazırda Bakanlığın onaylamış olduğu mevcut projenin aynen devamı yönünde mutabık kalındı.” dedi.
OSB, kaldığı yerden devam!

Kenan Selim Argan, “2022 yılının Kasım ayına kadar altyapı uygulamalarının tamamını bitirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi.

Argan, “Biz ne müteahhidin mağdur olmasını, ne de devletin burada bir bedel ödemesini arzu etmiyoruz. Önemli olan en kısa sürede Ünye’nin OSB’sine kavuşması.” diye konuştu.

Ünye’nin Killik Mahallesi’nde başlanan Organize Sanayi Bölgesi’nin (OSB) 4,5 kilometrelik yol hattının 2,5 kilometresi tamamlanırken, kalan hattın zemin yapısının düzgün olmadığı gerekçesiyle çalışmalar durmuş, ihaleyi alan firmanın yeniden jeolojik etüt talep etmesi sonucu hazırlanan rapor Bakanlığa sunulmuştu.

Konu Bakanlık’ta masaya yatırıldı

Ünye Kaymakamı Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Organize Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü’nü ziyaret ederek oradaki teknik heyet ile Ünye OSB’nin geldiği süreci değerlendirdi.

Başkan Kenan Selim Argan, Ünye KENT Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, OSB’de gelinen son noktayı değerlendirdi.

Bakanlığın onayladığı mevcutta hali hazırda projenin aynen devamı yönünde mutabık kalındığını belirten Başkan Argan, şunları söyledi:

“Ünye OSB’de alt yapı çalışmaları başlamıştı. Süreç içerisinde 4,5 kilometrelik yol hattının yaklaşık 2,5 kilometrelik yol hattı bitti. Diğer taraftan 2,5 kilometrelik yolda da zemin yapısının düzgün olmadığından kaynaklı olarak orada ihaleyi alan Ünyeli hemşerimiz Delta İnşaat Sanayi ve Ticaret A. Ş., yeniden bir jeolojik etüt talep ettiler. Bu konuyla ilgili olarak da gerekli olan raporlarını hazırlayıp Bakanlığa sunmuşlar. Bakanlık’ta onların bakmış olduğu raporda aynı zamanda Karayolları yolları standartlarına uygun olup olmadığı ile ilgili incelemelerini yaptılar.

-“Hali hazırda Bakanlığın onayladığı mevcut proje aynen devam edecek” -

O raporu öncelikli olarak müteahhit firma Ünye OSB Mütevelli Heyetine sunacak. Ama yaptığımız bu görüşme neticesinde mevcutta hali hazırda Bakanlığın onaylamış olduğu mevcut projenin aynen devamı yönünde mutabık kalındı. Süreç bundan sonra bu şekilde devam edecek.

-2022 yılının Kasım ayında altyapı tamamlanması hedefleniyor -

Tabi ki müteahhit firma orayı yapma arzusunda. Orada işler akamete uğrasın, yapılmasın gibi bir niyetlerinin olmadığını biliyoruz. Önümüzdeki hafta içerisinde bir toplantı gerçekleştireceğiz.  Biraz yavaş giden süreci hızlanması noktasında kendileri ile görüşme yapmak suretiyle 2022 yılının kasım ayında altyapı uygulamalarının tamamını bitirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Biz ne müteahhidin mağdur olmasını, ne de devletin burada bir bedel ödemesini arzu etmiyoruz. Önemli olan en kısa sürede Ünye’nin OSB’sine kavuşması.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 432 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : OSB, kaldığı, yerden, devam!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler