HABER ARAMA
  • DOLAR5,9502
  • EURO6,6432
  • ALTIN245,2280
  • BIST 10094.239
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Nisan 2019 Perşembe
Fındık Fiyatı


14 TL-15 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
6 Kasım 2018 Salı Saat: 18:00

Beton santrali üretime başlıyor

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, 7 Kasım Çarşamba gününden itibaren belediyeye ait beton santralinin deneme üretimine başlayacağını söyledi.
Beton santrali üretime başlıyor

Başkan Çamyar, birçok belediyenin beton santrali kurduğunu, ancak Ünye Belediyesi’nin beton santralinin farklı olduğunu, son teknolojiyle donatıldığını belirtti.

Çamyar, “Ünye Belediyesi kendi betonunu üreterek mahallelerdeki yol yapımını ucuza getirerek çok daha uzun metrajlı yollar yapma imkanına kavuşacak. Öte yandan kentsel dönüşümle ilgili belediyenin atacak olduğu adımlarda burada ürettiğimiz betonu kullanmak suretiyle daha ucuza konut imalatı gerçekleştirilecek.” dedi.

 

Kasım ayı meclis toplantısında gündem dışı söz alan Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, birçok belediyenin beton santrali kurduğunu, ancak Ünye Belediyesi’nin beton santralinin farklı olduğunu, son teknolojiyle donatıldığını belirtti.

-“Deneme üretimi başlıyor”-

7 Kasım Çarşamba gününden itibaren beton santralinin deneme üretimine başlayacağını ifade eden Başkan Çamyar, “Her belediye beton santrali kuruyor. Ama bizim kurduğumuzun farkı var. Birincisi son teknoloji, ikincisi ise biz kendi beton malzememizi de Karaarmut bölgesinde kendimiz üretiyoruz. Beton santralimizde kurum işlemleri tamamlandı. 7 Kasım Perşembe günü itibariyle de ilk deneme üretimine başlayacağız. Kısa süre içerisinde buranın resmi açılışını yapacağız. Ünye Belediyesi kendi betonunu üreterek mahallelerdeki yol yapımını ucuza getirerek çok daha uzun metrajlı yollar yapma imkanına kavuşacak. Öte yandan kentsel dönüşümle ilgili belediyenin atacak olduğu adımlarda burada ürettiğimiz betonu kullanmak suretiyle daha ucuza konut imalatı gerçekleştirilecek.” dedi. 

-Büyükşehir belediyesinin çalışmaları-

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş’la Ünye’yle ilgili görüştükleri konulara ilişkin ise Çamyar, şu açıklamayı yaptı:

“Büyükşehir Belediye Başkanımızla Ünye’de yapılan ve yapılması gereken çalışmalar ilişkin istişarelerde bulunduk bunların başlıcaları, sanayi sitesinin tam karşısında ki binanın kamulaştırılması gerektiğini ki orada okula giden öğrencilerimiz her gün olağan üstü tehlike yaşıyorlar. Ayrıca o binanın yıkılması ile trafik akışı da rahatlamış olacak. Diğer konu Pelitliyatak’ın yolu 4,5 yıldır kriz halinde duruyor, oranın bir an önce yapılması. Hayvan barınağı ile ilgili çalışmanın çok acil bir şekilde yapılması. Büyük cami etrafında ki dükkanlarda ilk problem kira probleminin çözümlenmesiydi onu şuanda çözdük. İkinci ayakta oranın mülkiyet durumu ile ilgili bir çalışma yapılmalı. Çamlık’taki proje ile ilgili bungalov evler bölümünün iptal edilerek eski Çamlık motel ve restoranın bulunduğu alana kat yüksekliği 6,50’yi geçmeyecek bir projenin sadece orayla ilgili yapılması. Çamlık’taki ağaçların rehabilitesi, tekrar yeşillenmesi, köprü korkularının yapılmasI. Nuriye Mahallesi’nden başlayan bisiklet yolunun Çamlığa kadar uzatılması.”

-“Çöp ayrıştırma tesisinin yapımı yılbaşına kadar tamamlanacak”-

Çöp ayrıştırma tesisinin yılbaşı dolaylarında faaliyete geçeceğini ifade eden Çamyar, “Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteriyle yaptığım görüşmede çöp ayrıştırma tesisinin yapımının yılbaşına kadar tamamlanacağını ifade etti. Şuanda makinelerin kurulumu devam ediyor. Burası tamamlandıktan sonra Akçay mevkiine bir daha çöp dökülmeyecek. Var olan ise transfer etmek marifetiyle oradan kaldırılacak. Orada ki hayvan barınağını da oradan kaldırarak ki biz Asarkaya’da bir yer tespit ettik. Oradaki hayvanlara yazık hem orada çöpün dibinde hastalıklarla boğuşma hem de karayoluna çıkanların kazaya sebebiyet vermesi içimizi acıtan bir durum. Dolayısıyla o alanın komple rehabilite edilmesi ve düzenlenmesi gerekiyor.” diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 474 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Beton, santrali, üretime, başlıyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler