HABER ARAMA
  • DOLAR6,0584
  • EURO6,7874
  • ALTIN250,6047
  • BIST 10086.097
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Mayıs 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
1 Aralık 2018 Cumartesi Saat: 14:24

“Ünye’nin sorunları da, çözümü de bende”

AK Parti Ünye Belediye Başkan aday adayı Mehmet Okuyucu, belediyecilik tecrübesiyle yola çıktığını ifade ederek, “İlçemizin sorunlarının ne olduğunu biliyorum. Ünye’nin sorunları da, çözümü de bende.” dedi.
“Ünye’nin sorunları da, çözümü de bende”

AK Parti Ünye Belediye Başkan aday adayı Mehmet Okuyucu, gazetemize yaptığı özel açıklamada, Ünye’nin sorunlarını bildiğini, çözüm yollarının da kendinde olduğunu söyledi.

Belediyecilikte kazandığı tecrübelerini Ünye için sonuna kadar kullanacağını vurgulayan Okuyucu, Ünye’de doğmuş büyümüş bir vatandaş olarak, Ünye’nin havasını soluyan, suyunu içen bir vatandaş olarak Ünye’ye hizmet borcu olduğunu ifade etti.

-“İnşallah içimizden bir arkadaşımız olur”-

Belediyecilikte tecrübesi olduğunu belirten Okuyucu, aday adayı olanlara başarılar dileyerek öz geçmişini şu şekilde özetledi:

 “1967 Ünye doğumluyum. İlkokulu İnkur’da, Ortaokul ve Liseyi Ünye İmam Hatip Lisesi’nde 1985 yılında bitirdim. Yüksek öğrenimimi Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İlahiyat Önlisans, 4 yıllık kamu yönetimi ve 2017-2018 yılı İstanbul Medeniyet Üniversitesi Yerel yönetimler ve şehircilik alanında yüksek lisansımı tamamladım. 31 Mart 2019 seçimleri için ise Ünye’den aday adayı oldum. Özellikle Ünye’de aday adayı olan 10 arkadaşımıza bu yarışta başarılar diliyorum. İnşallah içimizden bir arkadaşımız olur. Bu davaya gönül vermiş, bu davaya odaklanan bir arkadaşımızın başkan olarak görmeyi arzu ederiz. 2004 yılında İnkur’dan aday olmuştum. Bu benim ilk belediyecilik deneyimim. 2009 yılında ikinci adaylık sürecim oldu. Netice itibariyle belediye başkanlığım 2014 yılına kadar yani Ordu büyükşehir olana kadar devam etti. 2014 yılında yerel seçimleri sonrasında çok kısa süreli bir meclis üyeliğim var. Kendi isteğimle istifa ederek İstanbul Üsküdar Belediyesi’nde 3 yıl üst düzey yöneticilik deneyimim oldu.  Orada Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi adı altında Üsküdar Belediyemizin tesisinde 3 yıllık müdürlüğünü ve Üsküdar Belediyesi Kent A.Ş. Yönetim kurulu Başkanvekilliğini yaptım.  2017 yılında emekli oldun ve görevimden ayrılarak Üsküdar Çengelköy’de gayrimenkul, inşaat taahhüt ofisi açarak serbest meslek hayatımı devam ettirmekteyim.”

-“Ünye’mizin sorunlarına çözüm odaklı aday olduk”-

Ünye’ye hizmet bordu olduğunu ifade eden Okuyucu, “Partimizin kurulduğu 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren başlamak suretiyle 2004 yılından bu yana bir fiil siyasetin içerisinde, belediyecilik anlamında yerel yönetimlerde bu işin içinde bulundum. 2004 yılından bu yana bu işin mutfağından gelen, halkın içinden çıkmış birisi olarak, belediyecilik deneyimim, donamım, geçmişteki tecrübem bunun yanı sıra yapmış olduğum akademik kariyerim ve en son tamamlamış olduğum yüksek lisans bilgi becerilerimin hepsini harmanlayarak, Ünye’mizin sorunlarına çözüm odaklı aday olma yoluna çıktık. Biz Ünye’de doğmuş, büyümüş bir vatandaş olarak, Ünye’nin havasını soluyan, suyunu içen bir vatandaş olarak Ünye’ye hizmet borcumuz var. Biz halkımızın hizmetkarı olmak için aday olduk. Biz 2004 yılında başlayan yerel yöneticik, 2009’da başlayan marka şehirler, 2014 yılında başlayan daima millet daima hizmet sloganı ile, 2019 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri doğrultusunda gönül belediyeciliğini ön plana çıkartarak Ünye’nin sorunlarının üstesinden gelerek, çözüm odaklı Ünye Belediyesine aday adayı oldum. İnşallah hakkımızda hayırlı olur.” dedi.

-“Gönül belediyeciliğini hayata geçireceğiz”-

 Bir kesimin değil, tüm kesimlerin belediye başkanı olacağını belirten Okuyucu, “Öncelikle gönül belediyeciliği oluşturacağız. Tüm kesimlerini kucaklayarak, bir kesimin değil tüm kesimlerin başkanı olacağım.  Tek tek onların gönlünü alarak, girilmedik ev, sıkılmadık el bırakmadan gönül belediyeciliğini hayata geçireceğiz.” diye konuştu.

-“Ünye’mizin çözülmesi gereken önemli sorunları var”-

Ünye’nin sorunlarının ne olduğunu bildiğini ifade eden Okuyucu, sorunların çözümü için hazır olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

“Ünye’mizin çözülmesi gereken önemli sorunları var. İlçemizin sorunlarının ne olduğunu biliyorum. Ünye’nin sorunları da, çözümü de bende. Bugün Türkiye’nin önemli sorunlarından bir tanesi olan işsizlik sorunu Ünye’de de ciddi manada vardır. Bu işsizlik sorunun çözümü için en çok önemsediğimiz ve başta gelen OSB’dir. Bakıyoruz 25-30 bin nüfuslu ilçelerde OSB var, ama 130 bin nüfuslu, birçok ilden büyük olan ilçemizde bir OSB yok. İnşallah OSB yapıldığında işsizliğe çözüm olacaktır. Ünye bir kültür şehri. Halkımızın hizmetine sunacağımız çok geniş kapsamlı bir kültür sarayı projelerimiz arasında. Sosyal belediyecilik anlamında yüzme havuzlu, spor salonlu, çok amalı bir tesis  kazandırmayı düşünüyorum. Yine tarih ve kültür anlamında bizim olmazsa olmazımız Ünye Kalesi. Kalenin aslına uygun restore edilmesini sağlayıp çok daha fazla turistin Ünye’mize gelmesini sağlamak arzusundayım. Ünye’mizin 18 merkez mahallesinde gençlik merkezleri, bilgi evleri oluşturmayı düşünüyoruz. Kadınlarımızın el becerilerini, el emeği, göz nuru, alın terlerini yaptıkları güzel eserlerini sergileyebilmeleri için semt pazarları noktasında çözüm bulmaya çalışacağız. Yine her mahalleye çocuk ve yetişkinler parkı, insanımızın bol oksijen alabileceği millet bahçelerini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Mesire alanlarını çok önemsiyoruz. Asarkaya ve Çet Dağı’nın kapasitelerini çok daha geliştirerek bu mesire alanlarını Ünye’nin hizmetine sunmayı düşünüyoruz. Bunun dışında çok dillenen ve büyükşehirin de üzerinde durduğu Çamlık projesi ki tüm Ünye halkımızın ortak konsensüs, ortak istişare yöntemiyle onların görüşlerini alarak orada rahat bir ortam oluşturacak güzel bir Çamlık projesi düşünüyoruz. Bunu bir ayağı Ünye Belediyesi diğer ayağı ise Ordu Büyükşehir ve merkezi yönetimde Ankara bölümü var. Bunun yanında ulaşım, alt yapı, yollar, Ünye’nin 18 Merkez mahallesinin yanı sıra 67 mahallenin de altyapı, ulaşım, yol sorunu ki 2004 yılında beton yol çalışmalarını İnkur’da biz başlattık. İnşallah bunu devam ettirmek istiyoruz. 18 merkez mahalle + 67 mahalle toplamda 85 mahallenin bütün alt yapı, üst yapı problemlerinin sorunlarında çözüm odaklı projelerimiz var.”

-“Ünye’mizin her yağmuru, gerilim filmi izlemesi gibi izlemesine gönlümüz razı gelmiyor”-

Tabakhane Deresi’nde her yağmurda yaşanan sorunun kökten çözümünü sağlayacaklarını söyleyen Okuyucu,Ben ilk belediye başkanlığı yaptığım dönemde bir sel felaketi oldu. Bu sel felaketinde yollarımızda 2 metre derinliğinde çukurlar oluştu. Bu selde Ünye’mizin Tabakhane Dersi’nin taşması sonucu çok maddi hasar meydana geldi. 2018 yılında yine aynı sel felaketini yaşadık. Tabakhane Deresi ıslah edilmesine rağmen yeterli olmadığını gördüm. Bununda kapasitesini yükselterek, debisini daha geniş tutarak Tabakhane Deresini ıslah edeceğiz. Ünye’mizin her yağmur yağmasını bir gerilim filmi izlemesi gibi izlemesine gönlümüz razı gelmiyor.” dedi.

-“Güzel bir belediye binası arzumuz var”-

Ünye’nin yeni bir belediye binasına ihtiyacı olduğunu ifade eden Okuyucu, “Mevcut belediye binası artık ihtiyaçları karşılayamıyor. Ünye’mizin yeni bir belediye binasına ihtiyacı var. İçerisinde nikah saraylarının, kafetaryalarının da olduğu belediye içerisinde bütün birimlerin toplandığı, otoparkı ve her şeyi ile güzel bir belediye binası arzumuz var. Yeni belediye binamızı yaptığımızda orada muhtarlarımızı devamlı konuk edebileceğimiz bir muhtarlar odasını hizmete sunacağız. Üsküdar Belediyemizden edindiğimiz deneyimle Üsküdar’da Nevmekan isminde çok güzel bir kültür merkezi var. Orada Üniversite gençlerimizin çok rahat gidip bilgisayar ortamında derslerini yaptıkları, gazetelerini ve kitaplarını okudukları, yemeklerini yiyebildikleri, çaylarını içebildikleri bir yer. Bu tür bir yeri de Ünye sahilde uygun bir yere düşünüyoruz. Mahallelerde prestij yürüyüş yolları yapacağız.” diye konuştu.

-“Ünye’nin trafiği nefes alacak”-

Ünye’de birçok noktada trafik sorunu olduğunu belirten okuyucu, “Ünye Devlet Hastanesi ve bazı noktalarda engelli ve yaşlılarımızı da düşünerek üst geçit projesini hayata geçirmeyi düşünüyoruz. Akkuş-Niksar caddesini çok önemsiyoruz. Bugün baktığımızda sahilden İmam Hatip Lisesi’ne kadar Ünye trafiği tamamen felç oluyor. Bunun yanı sıra esnafımız kan ağlıyor. Ekonomik anlamda çok sıkıntısı var. İnşallah bu yolu tek taraflı ve alternatifi olarak da Tabakhane Deresi’nin hem sağından hem solundan kamulaştırma yaparak o yolun iki tarafını da trafiğe açacağız. Bu şekilde Niksar Caddesi’ni hem trafik olarak rahatlatıp hem de ekonomik olarak orada ki esnafımızı rahatlatmak istiyoruz. Bu şekilde Ünye’nin trafiği nefes alacak.” dedi.

-“Tavandan değil, tabandan bakarak şeffaf belediyecilik yapacağız”-

Tavandan değil tabandan bakarak şeffaf belediyecilik yapacaklarını ifade eden Okuyucu, “Şeffaf belediyeciliği çok önemsiyoruz. Belediyenin kapısı 7/24 herkese açık olacak. Her şeyin ortada olduğu, insanlara tepeden bakan değil de tabandan bakan şeffaf bir belediyecilik anlayışı içerisinde olacağız. Üniversite binamız ve kampusumuz önemsediğimiz projeler içerisinde. Biz bunları sayarken aynı zamanda iddialıyız. Biz dersimizi güzel ezberledik. Bilgi, deneyim ve tecrübelerimizi projelerimizde aktarmaya çalışacağız.” diye konuştu.

-“Çevre ilçelerle işbirliği içerisinde olacağız”-

Çevre ilçelerle birlikte projeler hazırlayarak işbirliği yapacaklarını belirten Okuyucu, ilçenin her noktasına her sorunun dokunacaklarını ifade ederek, şunları söyledi:

“Ünye 130 bin nüfuslu bir ilçe, hinterlandında Akkuş, Çaybaşı ve İkizce ilçelerimiz var. Bunlara da ağabeylik yaparak koordineli bir şekilde ben yaptım değil, biz yaptık diyerek birlikte yönetişim anlamıyla başta da Ordu Büyükşehir Belediyesi olmak suretiyle çalışmalar yürüteceğiz. Turizm, kültür, eğitim, sağlık, spor, ekonomik alanda gençlere, yaşlılara, engellilere güzel projeleri hayata geçireceğiz. Sosyal anlamda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğümüzün kapasitesini arttırarak insanlarımızın AR-GE çalışmasını yaparak, sosyal durumunu araştırıp bunları Kaymakamlı ve Valilik ile paylaşarak sorunlarını çözeceğiz.”

-“Bu işin mutfağından geliyoruz”-

Tüm projelerin ortak akılla yürütüleceğini ifade eden AK Parti Ünye Belediye Başkan aday adayı Mehmet Okuyucu, ben yaptım değil biz yaptık anlayışıyla çalışacaklarını belirterek, şunları söyledi:

“Ben yaptım oldu mantığı hiç doğru bir şey değil. Biz yaptık, birlikte yaptık, halkla birlikte yaptık. Bu taşın altına elini herkes koyacak. Amaç insanlığa hizmettir, millete hizmettir. Millete hizmet sevdamız devam ediyor, bunu da devam ettirmemiz lazım. Birlikte yönetişim diyoruz. Bunun bir tarafında halk taşın altına elini koyacak, bir tarafına belediye elini koyacak. Genelde de devlet, merkezi yönetim elini koyacak. Biz bu mantıkla hareket edeceğiz. Milletle, STK’larla istişare yöntemiyle, çok farklı yönlere yayarak güzel bir düşünce harmanlayarak Ünye için en doğru neyse onu yapma gayreti içerisinde olacağız. Bu işin mutfağından geldiğimiz için sorunları da çözümleri de iyi biliyoruz. Bu görev bize tevdi edilirse Ünyeli hemşerilerimiz hiç endişe etmesinler görevimizi en güzel şekilde yerine getireceğiz. Başka bir arkadaşımıza tevdi edilirse de biz bu işlerin takipçisi olacağız. O arkadaşımızın arkasında da duracağız.”

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.128 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “Ünye’nin, sorunları, da, çözümü, de, bende”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler