HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
21 Ocak 2021 Perşembe
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
2 Ocak 2019 Çarşamba Saat: 19:47

2018 Ünye Panoraması (1)

Tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi Ünye’de de acısıyla tatlısıyla 2018 yılını geride bırakıp 2019’a merhaba dedik.
2018 Ünye Panoraması (1)

Tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi Ünye’de de acısıyla tatlısıyla 2018 yılını geride bırakıp 2019’a merhaba dedik. Önemli olayların iz bıraktığı 2018 yılında Türkiye Başkanlık sistemi ile tanışırken, terör saldırıları, doğal afetler, kaybettiklerimiz ve kazandıklarımızla dolu dolu bir yıl 2018’in tarih sahnesinde yerini aldı.

Ünye Kent Gazetesi Haber Merkezi olarak hayatımızda iz bırakan olayları sizler için derleyerek hafızalarınızı tazeleyelim istedik.

İşte 2018 yılında Ünye’de öne çıkan bazı haberler….

Ünye, Afrin şehidini uğurlayarak şehit acısını yaşadı.  Ünye Devlet Hastanesi’nin uzun süredir çözülemeyen doktor sorunu bu yıl da çözülemedi, 5 yıldızlı hastane doktor eksiğiyle yeni yıla girdi. Ünye’de oda ve borsalarda seçim heyecanı yaşanırken; en sürpriz sonuç; ÜTSO’da yaşandı.

Karadeniz’in incisi Ünye, belediye tarafından hazırlatılan ve ses getiren tanıtım filmiyle ulusal kanallara taşınarak iz bıraktı.

Ünye son Başbakan Binali Yıldırım’ı ağırladı, Türkiye sandık başına gitti.

Ünye, 2018 yılının en zorlu sürecini sel döneminde geçirdi. 8 Ağustos’ta yaşanan selde Karadeniz’in bağlantısını sağlayan köprünün yıkılması sonucu Ünye Türkiye’nin gündemine oturdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’da sel sonrası Ünye’ye gelerek vatandaşlarının yanında oldu.

2018’e iz bırakan siyasi olayların başında Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ın istifası ve Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın görevinden uzaklaştırılması oldu.

Ünye 3. Uluslararası Çocuk Koruma Kongresi’ne ev sahipliği yaparak uluslar arası bir organizasyonu başarıyla tamamladı.

Ünye, tasarrufa takılan yatırımları, fakültede kapatılan bölümleri, bir türlü yapılamayan Organize Sanayi Bölgesi ve yıllardır bekleyen Ünye Niksar Akkuş yolunda yol kat edilememesiyle bir yılı daha geride bıraktı.

 

 

OCAK AYI

Ünye’de ocak ayında ilçedeki yapılan Oda seçimlerinde 4 Oda’da başkanlar güven tazeledi.

ESNAFLAR BAŞKANLARINA GÜVENDİ 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu’na (TESK) bağlı olarak Ünye’de hizmet veren Gıda Maddeleri, Madeni Eşya ve Terziler Kuaförler Odaları ile Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu’na (TŞOF) bağlı olarak hizmet veren Şoförler Odası seçimleri tamamlarken, esnaflar mevcut başkanlarına destek vererek Odalarda güven tazelendi.

4 yılda bir gerekleşen odaların genel kurullarında Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Odası Başkanı Orhan Okuyan ve Ünye Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Özkan seçime tek listeyle girerek rakipsiz güven tazeledi.

Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Bekir Şimşek diğer aday Ahmet Martoğlu’yla yarışırken; Ünye Terziler, Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat ise diğer aday Mehmet Karaman ile mücadele ederek seçimi kazandılar ve yeni dönemlerine başladılar.

 

 

MART AYI

İktidar partisinin Ünye temsilcisi olan AK Parti teşkilatında Arif Ergün koltuğu Hüseyin Tavlı’ya devretti.

AK PARTİ’DE “TAVLI” DÖNEM

Adalet ve Kalkınma (AK) Partisi Ünye İlçe Teşkilatı 5. Olağan Kongresi’ne tek listeyle giren Hüseyin Tavlı ve ekibi yeni dönem için seçildi. 401 delegesi olan AK Parti Ünye İlçe Teşkilatı’nda sandığa giden 133 delegenin oyunu alan Hüseyin Tavlı yeni ilçe başkanı seçildi.

http://www.unyekent.com/k3-siyaset/h110-ak-parti-de-tavli-donem.html

ÜNYE, AFRİN ŞEHİDİNİ UĞURLADI

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü "Zeytin Dalı Harekatı"nda şehit olan Tankçı Uzman Çavuş Taner Kart (29) için Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda 13 Mart tarihinde binlerce kişinin katılımıyla tören düzenlendi.

Şehit Tamer Kart’ın naşı Akkuş ilçesi Tuzak Mahallesi’ndeki aile kabristanlığına defnedilerek son yolculuğuna uğurlandı.

Zeytindalı Operasyonunun 52. gününde şehit düşen Taner Kart, o dönem geride 8 aylık eşi Ayşe Kart’ı bırakmıştı.

http://www.unyekent.com/k2-asayis/h126-unye-afrin-sehidini-ugurladi.html

 

ÜNYE’YE SEMBOL ÜRÜN ARANIYOR

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, ilçenin tanıtımına ve turizmine katkı sağlaması amacıyla Ünye’yi temsil edecek sembol ürün için çalışma başlattığını açıkladı.

“Biz öyle bir şey üretelim ki; hem Ünye’yi tanıtsın, hem kültürümüzü yansıtsın, hem insanların evlerinde bir aksesuar olsun.”diyerek Kaymakam Ümit Hüseyin Güney öncülüğünde başlatılan çalışma hala devam etmekte olup, Ünye’yi temsil edecek sembol ürün teklifleri bekleniyor.

http://www.unyekent.com/k36-aktuel-2/h130-unye-ye-sembol-urun-araniyor.html

HASTANE VAR, DOKTOR YOK!

Ünye’de 5 yıldızlı otel konforunda hizmet veren Devlet Hastanesi’nde yaşanan doktor eksikliğine vatandaşlar ve Ünyeli sivil toplum kuruluşları temsilcileri dikkat çekti. Açıldığı günden bu yana doktor eksikliğinin giderilemediği hastanede yaşanan bu sorun, geniş bir hinterlanda hizmet veren Ünye’de sağlıkla ilgili sıkıntıları da peşinden getiriyor.

Sağlık konusunun önemli olduğunu ve doktor eksikliğinin acilen giderilmesi gerektiğini belirten Ünyeli vatandaşlar, “Randevu taleplerimize bir ay sonraya cevap alabiliyoruz, hastaneye geldiğimizde muayene sayısı doldu başka gün geliniz deniyor. En küçük bir rahatsızlıkta doktor olmamasından dolayı hemen çevre hastanelere sevk ediliyoruz.” diyerek sıkıntılarını ifade ettiler.

Ünyeli sivil toplum kuruluşu başkanları ise, “Fiziki mekân olarak çok güzel olan bir hastanenin içinin boş kalması Ünye’ye yakışmıyor. Böyle bir hastanenin doktor kalitesi olarak parmakla gösterilmesi gerekirken, doktor eksikliğinin konuşulması üzücü bir durum. Siyasi iradenin Ünye’de ki temsilcileri bu sorunu çözmeli.” diye konuştular.

Ayrıca hastanede doktor eksikliği yaşanmasının Ünye’nin bir eksikliği olduğunu belirten temsilciler, “Hastane idaresinden, yerel idareye, siyasi otoriteye herkes şapkasını önüne alıp düşünmesi lazım. Bizimde üzerimize düşen bir şey varsa seve seve yapmaya hazırız. Hastaneye doktoru getiren siyasi otoritedir. Doktoru bulacak olan hastane yönetimidir. Bu doğrultuda siyasiler ve hastane yönetimi bir araya gelerek ortak hareket etmeli.”mesajını verdiler.

Farklı bir konuya da dikkat çeken STK temsilcileri, “Siyaseti o güzide kurumun üzerinden çekmemiz gerekiyor. Gerekirse hepimiz yardımcı olalım ama siyaseti sokmayalım. Ünye Devlet Hastanesi’nden 46 doktor istifa edip gidiyorsa, burada bir sorun var demektir.”diye konuştular.

Ünye’de yıllardır Devlet Hastanesi’nin nüfusa oranlı tam kadro çalışamadığı belirtilen açıklamada, “Ünye Devlet Hastanesi yönetimi insanlarımıza hizmet üretmek adına yoğun bir gayret sarf ediyorlar. Doktorlarımızın ve sağlık personelimizin ilgisinden çok memnunuz. Ancak Ünye Devlet Hastanesi; hinterlandındaki Çaybaşı, İkizce ve Akkuş İlçeleri’ne de hizmet veren bir kurum. Böyle bir kurumda eksiklik olması bizim siyasilerimizin eksik kaldığını gösteriyor.”diyerek yetkilere sorunun çözümü için çağrı yaptılar.

http://www.unyekent.com/k37-gundem/h361-hastane-var-doktor-yok.html

 

NİSAN AYI

BORSA’DA USLU, GÜVEN TAZELEDİ

Ünye Ticaret Borsası Olağan Genel Kurulu’nda diğer aday karşısında 57 oy alan mevcut Başkan Mustafa Uslu, yeniden seçilerek güven tazeledi.

1990 yılından bu yana ilçede faaliyet gösteren Ünye Ticaret Borsası Olağan Genel Kurulu, 1 Nisan Pazar günü Ticaret Borsası sergi salonunda gerçekleştirildi.

Genel kurulda mevcut Başkan Mustafa Uslu ve Ersin Şahin Arzanoğlu yarıştı.

Olağan genel kurulda 115 üyenin 101’i oy kullandı. Seçim sonucunda  Mustafa Uslu 57 oy alırken, Ersin Şahin Arzanoğlu 37 oyda kaldı, 7 oyda geçersiz sayıldı.

http://www.unyekent.com/k37-gundem/h363-borsa-da-uslu-guven-tazeledi.html

 

ÜTSO’DA BAŞKANLARA AKAR ŞOKU!

Ünye’de 2018 yılında yapılan Oda ve Borsa seçimlerinde başkan ve yönetimi değişen tek adres Ünye Ticaret ve Sanayi Odası oldu.

“ÜTSO’da Başkanlara Akar şoku” ile bu haber basında yer buldu.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası (ÜTSO) seçimlerinde 2 dönem üst üste meclis üyeliğini kaybetmesine rağmen bu dönem başkan adayı olan İrfan Akar, Başkan adaylarından Durmuş Zor ve Hasan Şimşek karşısında 30 meclis üyesinin 18’ini alarak ÜTSO seçimlerinde ipi göğüsledi.

http://www.unyekent.com/k37-gundem/h550-utso-da-baskanlara-akar-soku.html

 

MAYIS AYI

Ünye’de fırınlarda ilk kez tatil uygulamasına gidildi. Ayın ilk pazarı tatil yapan fırıncılar, tatil günlerinde fırın temizliği yaparak günü doldurdu.

FIRINCILARA TATİL VAR!

Ünye’de uzun süre gündemde olan fırıncıların tatil sorunu çözülürken, 6 Mayıs’ta başlayan tatil uygulamasıyla fırıncılar artık her ayın ilk pazar günü tatil yapıyor.

http://www.unyekent.com/k36-aktuel-2/h753-firincilara-tatil-var.html

 

 

ÜNYE’YE MUHTEŞEM TANITIM GALASI…

Ünye Belediyesi tarafından hazırlatılan tanıtım filmi, 4 Mayıs tarihinde Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un, ünlü sanatçıların ve ulusal kanal temsilcilerinin de katıldığı muhteşem gala gecesiyle tanıtıldı.

Ünyeli Yapımcı Selim Tuncer’in sahibi olduğu GENNA Ajans tarafından hazırlanan tanıtım filmi, izleyenlerden tam not aldı.

Kalıcı bir Ünye etkisini zihinlerde oluşturmayı amaçlayan, “Yeşilin gölgesine, mavinin ötesine” sloganıyla anlatılan; görmeye, sevmeye,  büyülenmeye, keşfetmeye, gülümsemeye ve tazelenmeye davet edilen tanıtım filmi izleyenler tarafından beğeniyle karşılandı.

http://www.unyekent.com/k36-aktuel-2/h815-unye-ye-muhtesem-tanitim-galasi.html

 

 

Ünye Son Başbakan Binali Yıldırım’ı ağırladı

SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM; “KARADENİZ’İN PARLAYAN BİR İNCİSİ ÜNYE”

Seçim çalışmaları kapsamında Ordu’ya gelen Başbakan Binali Yıldırım, Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda 10 bin kişiyle birlikte orucunu açtı.

Meydanı dolduran Ünyelilere seslenen Yıldırım, Ünye’nin turizm ve tarihi güzellikleriyle Karadeniz’in parlayan bir incisi olduğunu ifade ederek, “Cennet vatanımızın her tarafı çok güzel. Ünye bu güzelliklerden ziyadesiyle nasibini almış.” dedi.

Yıldırım, 12 seçimden zaferle çıkan Ünye'nin milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan ile "Durmak yol yola devam." diyeceğine inandığını ifade ederek 24 Haziran Genel Seçimleri için çağrı yaptı.

“Ordu-Ünye fındığın başkenti. AK Parti söz verdi mi yapar. Bol keseden atmakla olmaz.”diyerek bölgenin fındık sorununa değinen Yıldırım, “Tabii ki fındığa gereken önem verilecek. Gerekirse Toprak Mahsulleri Ofisini görevlendireceğiz, fındık alımını da gerçekleştireceğiz. Müsterih olun. Üreticimizin hakkını hukukunu sonuna kadar koruyacağız.”dedi.

Diğer taraftan, Ünyelilerin coşkuyla karşıladığı Başbakan Binali Yıldırım’dan Ünye -Akkuş-Niksar yolu ve Ünye’yle ilgili müjdeler vermesi beklenirken, bu konulara değinmemesi hayal kırıklığı yarattı.

 http://www.unyekent.com/k37-gundem/h1179-son-basbakan-binali-yildirim-karadeniz-in-parlayan-bir-incisi-unye.html

 

 

HAZİRAN AYI

TÜRKİYE SANDIK BAŞINA GİTTİ

Ordu: AK Parti 3, CHP 2, MHP 1

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde Ordu’da sandık başına giden seçmenin partisine verdiği destek sonrası AK Parti 3, CHP 2 ve MHP 1 milletvekili çıkardı.

Ordu, AK Parti’den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 65.13 oyla destek verirken, CHP’nin adayı Muharrem İnce’ye yüzde 25,95 oy, İYİ Parti’nin adayı Meral Akşener’e yüzde 7,57 oy, Saadet Partisi’nin adayı Temel Karamollaoğlu’na yüzde 0,79, Vatan Partisi’nin adayı Doğu Perinçek’e yüzde 0.25,  HDP adayı Selahattin Demirtaş’a da yüzde 0.30 oy vererek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Başkanını seçmiş oldu.

16 yıldır iktidarda olan AK Parti'nin girdiği bu son seçimde Ünye milletvekilliği seçiminde “Cumhur İttifakını” %73,63’le, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da yüzde 72.68’le desteklerken, AK Parti’nin Ordu’da aldığı oy oranının bir önceki seçime göre düştüğü gözlendi. 

Ortaya çıkan bu sonuçla 1 Kasım 2015 seçimlerinde 1 vekilini AK Parti’ye kaptıran CHP vekil sayısını yeniden 2’ye çıkartırken, bir önceki seçimde 4 vekili olan AK Parti’nin vekil sayısı 3’e düştü, uzun bir süredir mecliste temsilcisi bulunmayam MHP 1 vekil çıkartarak mecliste temsil edilme hakkı kazandı.

AK Parti’den Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı ve Metin Gündoğdu, CHP’den Seyit Torun ve Mustafa Adıgüzel, MHP’den Cemal Enginyurt Ordu milletvekili olarak 27. Dönemde meclise giren isimler oldu.

Başbakan Binali Yıldırım’la birlikte yürütülen 66. Hükümet bu seçimle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş öncesinde son hükümet oldu. 24 Haziran tarihinde yapılan seçimlerle birlikte siyasette yeni bir dönem başladı.

http://www.unyekent.com/k37-gundem/h1396-ordu-ak-parti-3-chp-2-mhp-1-2.html

 

 

TEMMUZ AYI

ÜNYE TRİATLONU NEFES KESTİ 

Ünye Belediyesi ve Türkiye Triatlon Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Triatlon resmi yarışları 217 sporcunun katılımıyla başladı.

Bu yarışlarla Ünye önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı.

http://www.unyekent.com/k12-spor/h1696-unye-triatlonu-nefes-kesiyor.html

 

BELEDİYE KONUKEVİ TAMAMLANDI 

Ünye Belediyesi tarafından “Kültür Yolu Projesi” kapsamında kamulaştırılarak “Belediye Konukevi” olarak restorasyonu tamamlanan “Sabri Kadı Konağı” hizmet v ermeye başladı. Böylece Ünye Belediyesi’nin misafirlerini ağırlayacağı kendine ait bir konuk evi oldu.

http://www.unyekent.com/k37-gundem/h1747-belediye-konukevi-misafirlerini-bekliyor.html

 

ÜNYE’NİN İLK KAYMAKAM BEBEĞİ

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ve Öğretmen eşi Arzu Güney, 25 Temmuz 2018 Çarşamba günü Ünye Devlet Hastanesi’nde ikinci çocuklarını kucaklarına almanın heyecanını yaşadı.  Güney çiftinin bebekleri Cumhuriyet tarihinden bu yana Ünye’de doğan ilk kaymakam bebeği oldu.

http://www.unyekent.com/k8-magazin/h1775-unye-nin-ilk-kaymakam-bebegi.html

 

 

AĞUSTOS AYI

ÜNYE, BAKANLIK DÜZEYİNDE TEMSİLE DEVAM EDİYOR

24 Haziran Genel Seçimleri’nde Ordu Milletvekili adayı olan Ünyeli hemşehrimiz, gazetemiz Ünye KENT'in Köşe Yazarı Yavuz Selim Kıran, Dışişleri Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Her dönem milletvekili çıkartan ve çoğu zaman da bakanlık düzeyinde temsil edilen Ünye, bu kez de Yavuz Selim Kıran’ın Dışişleri Bakan Yardımcılığı görevine getirilmesiyle bakanlık düzeyinde temsil edilmeye devam etti.

http://www.unyekent.com/k37-gundem/h1935-unye-bakanlik-duzeyinde-temsile-devam-ediyor.html

 

 

ÜNYE’DE SEL…

Ünye’de 8 Ağustos tarihinde sabah saatlerinde yağan sağanak yağmur sele dönüştü. Cevizdere üzerinde bulunan köprü yıkılınca Karadeniz Sahil Yolu uzun süre ulaşıma kapandı, Karadeniz Bölgesi’nde trafik kilitlendi.

Ünye, yaşanan sel afetinin ardından uzun süre ulusal kanalların canlı yayınlar yaparak bağlandığı bir şehir oldu ve tüm Türkiye Ünye’yi bu sel haberleriyle duydu.

Ünye’de etkili olan sağanak yağmur birçok mahallede taşkınlara ve su baskınlarına neden oldu. Yollar ve köprüler yıkılarak kullanılamaz hale geldi. Fındık hasadında olan bölgemiz selin etkisinde kalırken fındık bahçeleri ve mahsuller zarar gördü.

Selden sadece Ünye değil Çaybaşı ve İkizce ilçeleri de olumsuz etkilendi.

İkizce’de heyelan nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetmiş, Çaybaşı ilçesinde de köprüler çökerek ilçede ulaşım durma noktasına gelmişti.

Yaşanan sel afeti sonrasında Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ünye Hükümet Konağı önündeki Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti.

Sel felaketinin yaşandığı bölgelerdeki çalışmaların takip edildiğini, bunların kendisine rapor edildiğini belirten Erdoğan, "Ben de bugün bizzat gelerek çalışmaların geldiği noktayı bir göreyim istedim." ifadesini kullandı.

http://www.unyekent.com/k37-gundem/h1952-sel-magduru-unye.html

 

EYLÜL AYI

BAŞKAN YILMAZ GÖREVDEN ALINDI

AK Part'li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz görevden alındı.

Ordu Belediye Başkanı Enver Yılmaz, istifa etti mi? Edecek mi? sorularını cevaplandırdı. Yılmaz, resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayla siyasi hayatına son verdi.

Yılmaz, istifasını açıkladığı şu sözlerle dikkat çekti:

“Söylenecek o kadar söz var ki; Hepsini kalbimin derinliklerine atıyorum. Küllensin diye. 23 yıllık aktif siyasi hayatıma son veriyorum. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Ben hakkımı helal ediyorum. Sizlerde helal ediniz. Allah’a emanet olunuz.”

http://www.unyekent.com/k3-siyaset/h2314-baskan-yilmaz-gorevden-alindi.html

 

 

VEKÂLET ASALETE DÖNÜŞTÜ

Enver Yılmaz’ın istifasının ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığına vekalet eden Engin Tekintaş, AK Parti Genel Merkezi’nin ve Büyükşehir Belediye Meclis Gurubu’nun kararıyla tek aday olarak girdiği seçimde Ordu Büyükşehir Belediye başkanı seçildi.

http://www.unyekent.com/k3-siyaset/h2420-vek-let-asalete-donustu.html

 

3. ULUSLARARASI ÇOCUK KORUMA KONGRESİ YAPILDI

Ünye, uluslararası boyutta 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen 3. Uluslararası Çocuk Koruma Kongresi’ne ev sahipliği yaptı.

30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Derneği (ÇİİÖDER), Çocuk Koruma Merkezlerini Denetleme Derneği (ÇOKMED) ile Ordu Üniversitesi Çocuk Koruma Birimi ve Uluslararası Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği’nin (ISPCAN) partnerliğinde, Ünye Belediyesi’nin ana sponsorluğunda yürütülen “3. Uluslararası Çocuk Koruma Kongresi” başarıyla tamamlandı.

http://www.unyekent.com/k37-gundem/h2488-3-uluslararasi-cocuk-koruma-kongresi-basladi.html

 

 

EKİM AYI

GENELKURMAY’DAN ÜNYE’YE TEŞEKKÜR BELGESİ

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 2018 yılında yürütülen Afrin Harekatı’na destek vermek için Ünye’den Türk askerine mektup gönderen öğrencilere, Genelkurmay Başkanlığı teşekkür belgesi gönderdi.

http://www.unyekent.com/k36-aktuel-2/h2631-genelkurmay-dan-unye-ye-tesekkur-belgesi.html

 

KÖPRÜ YAPIMINDA REKOR…

Ünye’de 8 Ağustos tarihinde meydana gelen selde yıkılan ve 1 ay gibi kısa bir zamanda inşa edilerek Cevizdere Köprüsü yeniden ulaşıma açıldı.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, toplam uzunluğu 75 metre olan, Ünye-Fatsa arasındaki Karadeniz Sahil Yolunda yer alan Cevizdere Köprüsü yapım işinin 29 Ağustos tarihinde ihale edildiğini hatırlatarak, “14 Eylül’de yapımına başlanan Cevizdere Köprüsü inşaatı, 24 saat esasına göre yürütülen çalışmalar sonucu 1 ay gibi çok kısa bir sürede tamamlandı. Bugün itibariyle yeniden trafiğe açıldı.” dedi.

http://www.unyekent.com/k37-gundem/h2692-kopru-yapiminda-rekor.html

 

ESKİ BAŞKAN YILDIZ BEYİN KANAMASI GEÇİRDİ

Ünye Belediye Meclis üyesi, MHP’de bir dönem ilçe Başkanlığı yapan Hüseyin Yıldız beyin kanaması geçirdi. Yıldız’ın hastanede tedavisi devam ediyor.

http://www.unyekent.com/k2-asayis/h2863-eski-baskan-yildiz-beyin-kanamasi-gecirdi.html

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.125 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 2018, Ünye, Panoraması

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler