HABER ARAMA
  • DOLAR5,8273
  • EURO6,5586
  • ALTIN238,4418
  • BIST 10096.886
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
19 Nisan 2019 Cuma
Fındık Fiyatı


17,00 TL - 18.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
1 Şubat 2019 Cuma Saat: 16:59

Sarıkahraman, üçüncü kez başkan

Ünye Ziraat Odası’nın 25. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Osman Sarıkahraman, 3. kez güven tazeledi.
Sarıkahraman, üçüncü kez başkan

Ünye Ziraat Odası’nın 25. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek listenin olduğu kongrede mevcut Başkan Osman Sarıkahraman 3. kez seçilerek güven tazeledi. Oda başkanlığına aday olduğu ilk kongrede rakibini geride bırakarak başkanlığa seçilen Sarıkahraman, ikinci ve üçüncü kongrede rakipsiz olarak Oda başkanlığına seçildi ve güven tazeledi. Oda Başkanlığına dört yıl için tekrar seçilen Osman Sarıkahraman, Odanın toplantı salonunda gerçekleştirilen kongrede yaptığı konuşmada, kendisine teveccüh gösteren delegelere teşekkür etti.

Sarıkahraman, liste yaparken zorlandığını ve bölgelerin gözetilerek liste yaptığını belirterek, “Bugün burada 25. olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 3 aylık çalışma neticesinde hem delege seçilmesi, hem de bugün ki kongre ortamını oluşturduk. En büyük sıkıntıyı liste yaparken yaşadım. Bu 21 üyeyi Ünye haritasını gözümün önüne getirerek eşit bir şekilde oturtturmaya çalıştım.” dedi.

Ünye Ziraat Odası’nın 25. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek listenin olduğu kongrede mevcut başkan Osman Sarıkahraman 3. kez seçilerek güven tazeledi. 

Odanın toplantı salonunda gerçekleşen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kongrenin Divan Başkanlığına Ünye Şoförler Odası Başkanı Bekir Şimşek, Başkan Yardımcılığına Naim Şeker, Katip üyeliklere ise Sabri Ocak ve Davut Şişman seçildi.

Olağan genel kurul toplantısında, gelir-gider hesap cetveli, 4 yıllık faaliyet raporu ve tahmini bütçenin görüşülmesinin ardından seçime geçildi. Osman Sarıkahraman, 90 delegenin oy kullandığı seçimde, 73 oy alarak güven tazeledi.

Osman Sarıkahraman başkanlığındaki Ünye Ziraat Odası Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:

“Muhittin Ocak, Yusuf Çakır, Seyit Yılmaz, Sabri Ocak, Davut Şişman, Hakkı Görür, Naim Şeker, İrfan İnce, Kemal Bıçakçı, Kadir Varilci, Adem Çiftçi, Yusuf Kolçak, Ercan Yıldırım, İsmail Yıldız, İsa Yıldırım, İsmail Kayaaltı, Yüksel Beşli, Reşat Çavuşoğlu, Sedat Töngel, Halil Demir.”

-“Türkiye’de en büyük sivil toplum ve meslek örgütüdür”-

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan, genel kurulda yaptığı konuşmada, Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“TZOB Türkiye’de 5 Milyon üyesi ile Türkiye’de en büyük sivil toplum ve meslek örgütüdür. Ordu’da Türkiye’de en çok üreticiyi temsil eden odalardan biridir. Ünye Ziraat Odası, Ordu İl Koordinasyon Kurulu Başkanlığı yaptığım süreçte birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz, çiftçilere en iyi şekilde hizmet ettiğini gördüğümüz bir odamızdır. Bizler geniş bir aileyiz, çok fazla üyelerimiz var. Ziraat Odaları son yıllarda bir fiil alanlardadır. Hemen hemen tüm Odalarımızda tarım danışmanları yani ziraat mühendisleri çalışıyor. Bunlar her gün alanlardalar. Çünkü bölgemizin tek geçim kaynağı fındık olduğu için bütün görev ve hizmetimizi fındığa yapıyoruz.”

-“Bölgelere göre bir liste yaptık”-

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, liste yaparken zorlandığını ve bölgelerin gözetilerek liste yaptığını belirterek, “Bugün burada 25. olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 3 aylık çalışma neticesinde hem delege seçilmesi, hem de bugün ki kongre ortamını oluşturduk. En büyük sıkıntıyı liste yaparken yaşadım. 90 delegeyiz, 21 yönetim kurulu üyesi seçecektik. Bu 21 üyeyi Ünye haritasını gözümün önüne getirerek eşit bir şekilde oturtturmaya çalıştım. 90 delege arkadaşımın burada başkanlık yapacağından hiçbir kuşkum yok. Çok can ciğer arkadaşlarımı dışarı da bırakmak zorunda kaldım. Bundan dolayı affınıza sığınıyorum. Bölgelere göre bir liste yaptık.” dedi.

-“Yeni yönetime başarılar diliyorum”-

Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, seçilen yeni yönetime başarılar dileyerek, “Ziraat Odasına bugüne kadar katkı sağlamış, yönetimde yer almış bütün kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum. Bundan sonra seçilecek yeni yönetme de başarılar diliyorum. Bunun başında da hem muhtarlığı hem de Ziraat Odası Başkanlığı döneminde başarılı biri olan Osman Sarıkahraman ağabeyimiz var. Ben kendisinin başarılı çalışmaları bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da yapacağına inanıyor, başarılar diliyorum.” diye konuştu.

-“Burada olmaktan memnuniyet duyuyorum”-

AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Ziraat Odalarının önemli bir kuruluş olduğunu ifade ederek, “Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu anlamda burada olmaktan memnuniyet duyuyorum. Atatürk’ün, “Milli ekonominin temeli ziraattır” sözünden anlaşıldığı gibi özelikle bölgemizde ki ihtiyacın giderilmesi bakımından Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin oluşumu, yapısı önem arz etmektedir. Bu doğrultuda Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman’ın üzerine düşen görevin bilincinde olduğu inancıyla kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum.”dedi

CHP Ünye İlçe Başkanı İsa Maral, konuşmasında üretimin önemine değinerek, Ziraat Odası yeni yönetimini kutladı ve başarılar diledi.

MHP Ünye İlçe Başkanı Hacı Demir, bugüne kadarki çalışmalarından dolayı Osman Sarıkahraman’ı ve ekibini kutlayarak, yeni yönetime başarılar diledi.

-“Bende Odanın üyesiyim”-

AK Parti Ünye Belediye Başkan adayı Hüseyin Tavlı, kendisinin de Ünye Ziraat Odası üyesi olduğunu ifade ederek , “Bugüne kadar emeği geçen, faaliyetler ve üreticilerimizin eğitimi, teknolojik anlamda desteklenmeleri noktasındaki çalışmalarından dolayı Osman Sarıkahraman ve yönetimine teşekkür ediyorum. Ziraat Odaları önemli bir görev yapmakta. Bende Odanın üyesiyim. Yeni seçilen arkadaşlara başarılar diliyorum.” dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 663 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Sarıkahraman, üçüncü, kez, başkan

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler