HABER ARAMA
  • DOLAR5,8291
  • EURO6,5596
  • ALTIN238,4418
  • BIST 10096.886
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
19 Nisan 2019 Cuma
Fındık Fiyatı


17,00 TL - 18.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
2 Şubat 2019 Cumartesi Saat: 20:09

“İnsanın olduğu her yerde biz varız”

Ünye Müftüsü Ali Işık, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın artık her alanda hizmet vermeye çalıştığını ifade ederek, “İnsanın olduğu her yerde biz varız.” dedi.
“İnsanın olduğu  her yerde biz varız”

Ünye Müftüsü Ali Işık, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın artık her alanda hizmet vermeye çalıştığını ifade ederek, “İnsanın olduğu her yerde biz varız. Bu alanlarda hizmet verecek olan kardeşlerimizi de yetiştirmeye çalışıyoruz. Ünye’de göreve başlayalı kısa bir zaman oldu, Arkadaşlarımı tanıdıktan sonra Ünye için daha verimli kararlar alacağız.” dedi. 

Ünye’deki camilerin fiziki anlamda çok fazla eksikliğinin olmadığını belirten Işık, Ünye Müftülüğü Hizmet Binası inşaatının ekonomik şartlardan dolayı yavaşladığını, çalışmaları hızlandırmak istediklerini söyleyerek, “Yeni binaya geçtiğimizde daha tertipli, daha düzenli ve daha planlaması güzel hizmetlerle halkımızın karşısına çıkacağız.” diye konuştu.

Ünye’de yaklaşık 1.5 ay önce göreve başlayan Ünye Müftüsü Ali Işık, Ünye’deki hedefleri, öncelik ve yapılması gerekenlerle ilgili açıklamada bulundu.

Müftü Işık, gazetemize özel yaptığı açıklamada, Ünye’nin geniş bir hinterlandı olmasına rağmen camilerde fiziki alan bakımından sıkıntı yaşanmadığını söyledi.

-“Tek düze insan yetiştirmek mümkün değil”-

Göreve yeni başlamasından dolayı şu anda gözlemleme aşamasında olduğunu ifade eden Işık, “Ünye Müftülüğü olarak 405 personelimiz var, kalabalık bir ekip. Öncelikle ekibimi çok iyi tanımam gerekiyor. Arkadaşlarımı tanımaya çalışıyorum. Arkadaşlarımı tanıdıktan sonra Ünye için daha verimli kararlar alacağız. Şu anda bakıyorum, gözlemliyorum. Bir an önce tanımak için sık sık personelimin yanında oluyorum. Çünkü herkesin yapısı farklı, amirin üzerine düşen görev ise herkesin yapısına göre bir hizmet ağı oluşturmak. Çünkü tek düze insan yetiştirmek mümkün değil. Diyanet İşleri Başkanlığımızın alanı belli ama her insanın yapısı, karakteri farklı. Her arkadaşıma bu yapı içerisinde yer vermek, o yer içerisinde de Ünye’mize ve halkımıza hizmet vermek istiyoruz.” dedi.

-“Fiziki açıdan da çok fazla problem görülmüyor”-

Ünye’deki camilerin fiziki anlamda çok fazla eksikliğinin olmadığını belirten Işık, “Merkez camilerimiz dolu, cemaatimiz mevcut. Fiziki açıdan da çok fazla problem görülmüyor, cemaatimizde memnun. Ama bununla birlikte Ünye’miz çok büyüyor, açılıyor. O bölgelerde cami ihtiyaçları olabiliyor ve o bölgelerde cami inşaatlarımız devam ediyor. Halkımız ve derneklerimiz ihtiyaç olan yerlerde cami inşaatlarına başlamışlar. Bu inşaatlarımız biraz bizim desteklerimizle, biraz kendi gayretleri ile devam ediyor.” diye konuştu.

-“200 öğrencimiz var”-

Ünye’de iki yatılı Kur’an Kursu olduğunu ifade eden Işık, “Bir erkek, bir kız olmak üzere iki yatılı hafızlık Kur’an Kursumuz var. Orada da hafızlarımız yetişiyor. Yaklaşık 200 öğrencimiz var. Bu kurslarımızda her yıl 15’er hafızımız yetişiyor. Oraların fiziki yapı ile ilgili düzenlemeye ihtiyaçları var. İki kursumuzun da yenilenmeden geçmesi gerekiyor. İnşallah doğalgaza kavuştuğumuzda o sorunlarımız biraz daha düzelecek.” dedi.

-“Diyanet İşleri Başkanlığı her alanda hizmet vermeye çalışıyor”-

Din hizmeti alanlarının genişlediğini ifade eden Müftü Işık, şunları söyledi:

“Diyanet İşleri Başkanlığımız son yıllarda bütün alanlarda hizmet vermeye başladı. Eskiden sadece cami ve Kur’an Kurslarındayken, son yıllarda bütün alanlarda hizmet vermekteyiz. Hastanede bir personelimiz var, manevi bakım yapıyor. Cezaevinde erkek ve bayan görevlimiz var. Öğrenci ve KYK yurtlarında görevlimiz var. Engellilerle ilgili engelli koordinatörümüz, gençlerimizle ilgili gençlik koordinatörümüz var. Artık Diyanet İşleri Başkanlığı her alanda hizmet vermeye çalışıyor. İnsanın olduğu her yerde biz varız. Bu alanlarda hizmet verecek olan kardeşlerimizi de yetiştirmeye çalışıyoruz. Başkanlığımız onları sık sık seminerlere alıyor.”

-“Son yıllarda aile yapısı ile ilgili çatırdamalar var”-

Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu vasıtasıyla sık sık ailelerle bir araya geldiklerini söyleyen Işık,  “Özellikle son yıllarda aile yapısı ile ilgili çatırdamalar var. Çünkü ailemiz dışarıya karşı en çok övündüğümüz bir kurum. Onunla ilgili özel çalışmalarımız ve Aile İrşat ve Rehberlik Büromuz var. Sık sık ailelerimizi dinliyoruz. Onlara çözüm üretmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

-“4-6 yaş gurubunda 500 yavrumuz eğitim görüyor”-

4-6 yaş gurubu kreşi ile ilgili yeni bir kurs daha yapıldığını ve inşaatın haziran ayında tamamlanacağını ifade eden Işık, şöyle konuştu:

“4-6 yaş gurubunda yaklaşık 500 yavrumuz bünyemizde eğitim görüyorlar. İnşallah onları Allah’ı, Peygamberi tanıyan, vatanına, milletine, dinine saygılı bir nesil olarak yetiştirmeye çalışıyoruz. O yaşlarda almaları gereken eğitimi veriyoruz. Bu anlamda canları, ciğerleri olan evlatlarını bize emanet eden velilere teşekkür ediyoruz. Velilerimizde evlatlarının aldıkları eğitimden dolayı bizlere mutluluklarını ifade ediyorlar. İnşallah 4-6 yaşla ilgili Hamidiye Mahallesi’nde bir inşaatımız daha devam ediyor. 4 katlı bir binamız ve haziran ayında inşaatı bitirip hizmete sunmayı hedefliyoruz. İnşallah 2019-2020 yılında orayı da hizmete kavuşturup 8 sınıflı, sosyal donatı alanlı bir 4-6 yaş kreşimizi Ünye’mize kazandırmış olacağız.”

-“Müftülük binası ekonomik şartlardan dolayı biraz yavaşladı”-

Ünye Müftülüğü Hizmet Binası inşaatının ekonomik şartlardan dolayı yavaşladığını belirten Ünye Müftüsü Ali Işık, “Müftülük hizmet binamız belli bir aşamaya geldi. İnşaat çalışmaları normal şartlarda 2019 yılı Haziran ayında bitmesi gerekirken, ekonomik şartlardan dolayı biraz yavaşladı. İnşallah hızlandıracağız. Yeni binaya geçtiğimizde daha tertipli, daha düzenli ve daha planlaması güzel hizmetlerle halkımızın karşısına çıkacağız.” dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 430 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : “İnsanın, olduğu, her, yerde, biz, varız”

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler