HABER ARAMA
  • DOLAR5,8291
  • EURO6,5626
  • ALTIN238,4418
  • BIST 10096.886
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
19 Nisan 2019 Cuma
Fındık Fiyatı


17,00 TL - 18.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
11 Şubat 2019 Pazartesi Saat: 15:00

Biriken harçlıklar onlara mama oldu

Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi, öğrenci, öğretmen ve mezun öğrencileri ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği ekipleri, yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını besledi.
Biriken harçlıklar  onlara mama oldu

Okul öğrencilerinin harçlıklarını biriktirerek, öğretmenlerin ve lisenin mezunlarının da katkı sağladığı çalışma sonrasında  toplanan paralarla köpek mamaları alınarak Ünye Belediyesi Sokak Hayvanlarını Besleme Alanı ve hayvan barınağı çevresindeki sokak hayvanları beslendi.

Okul idaresi ve öğrenciler, vatandaşlara yaptıkları çağrıda sokakta kış şartlarında kalan hayvanların beslenmesi, korunması ve sahiplenilmesi konusunda daha fazla duyarlı olmaya davet etti.

Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma Kulübü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında; öğrenci, öğretmen ve mezun öğrencileri, kış mevsimi nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarını Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefliği ekipleriyle birlikte besledi.

Hayvan severler Akçay mevkiinde ki Ünye Belediyesi Sokak Hayvanlarını Besleme Alanına giderek, sokak hayvanlarını besleyip, yiyecek ihtiyaçlarının giderilmesi sağladılar.

-“Duyarlılık oluşturulması noktasında güzel bir çalışma oldu”-

Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Müdürü Hüsamettin Aydemir, duyarlılık oluşturmak için bu faaliyeti gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Sosyal sorumluluk projesi kapsamında Sosyal Yardımlaşma Kulübü Okul Meclis Başkanı öncülüğünde bu çalışma yapıldı. Ünye’de bulunan barınak çevresi ve besleme noktalarında bulunan hayvanların beslenmesi, en azından duyarlılık ve sorumluluk oluşturulması noktasında güzel bir çalışma oldu. Faaliyeti yapan öğretmenlerime, öğrencilerime çok teşekkür ediyorum.” dedi.

-“Herkesi bu çalışmaya davet ediyorum”-

Vatandaşlara hayvanları sahiplenme çağrısında bulunan Aydemir, şunları söyledi:

“Burada büyük ihtiyaç var. Aileden veya çevreden toplanılan yardımlarla burada ki hayvanlara destek olunabilir. Ayrıca evi veya bahçesi müsait olanlar buradaki hayvanları sahiplenip, bakabilirler. Herkesi duyarlılığa davet ediyorum. Hayvanları beslememizde bize destek ve yardımcı olan Doğa Koruma ve Milli Parklar Ünye Şefimiz Saygın Yıldırım’a, öğretmenlerimiz Mustafa Özdoğan ve Kamuran Yılmaz ile öğrencilerimiz Yusuf Uzun, Ersel Topçam, Süleyman Arif Som, Emre Özdemir, Buse Bütün, Gizem Bayıroğlu, Erkan Yıldırım ve Umutcan Baday’a katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”

-“Farkındalık oluşturmak adına bu etkinliği düzenledik”-

Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma Kulübü Danışman Öğretmeni Mustafa Özdoğan, amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu belirterek, “Lisemiz öğrenci ve öğretmenleri olarak geçtiğimiz yıl bir kardeş okul belirleyerek orada ki öğrencilerimize hediyeler götürmüştük. Bu yıl öğrencilerimiz hayvanlar konusunda duyarlılık oluşturmak için bir proje yapmak istediler. Biz de bu çerçevede ilçemizde bir farkındalık oluşturmak adına sokakta kalan hayvanlarla alakalı bir etkinlik yapıp katkımız olsun istedik.” diye konuştu.

-“Vatandaşların daha fazla duyarlı olmalarını temenni ediyorum”-

Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Okul Meclis Başkanı Süleyman Akif Som, vatandaşların hayvanlara karşı daha fazla duyarlı olması gerektiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Öğrenci kardeşlerimiz ve öğretmenlerimizle beraber sosyal sorumluluk projesi kapsamında barınak çevresinde ki ve besleme noktasında ki sokak hayvanlarına besledik. Vatandaşların bu konuda daha fazla duyarlı olmalarını ve sokakta yaşayan köpeklere yardımcı olmalarını temenni ediyorum. İnşallah insanlar bunları örnek alarak köpeklere daha fazla yardımcı olacak. Kış ayında köpekler dışarıda kaldığı için yiyecek bulmakta zorluklar çekiyorlar. Bizde okul olarak böyle bir projeyi yürüttük.  Sokak hayvanlarına sahip çıkalım,  mama yardımında bulunup onları besleyelim.”

Mustafa Rakım Anadolu Lisesi öğrencisi Ersel Can Topçam, yardım konusunda vatandaşlara seslenerek, “Gönlünüzden ne koparsa bir kap mama, bir kap su kapınızın önüne veya besleme noktasına bırakırsanız seviniriz. Tüm vatandaşlarımızı buraya davet ediyoruz.” dedi. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 426 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Biriken, harçlıklar, onlara, mama, oldu

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler