HABER ARAMA
  • DOLAR6,0887
  • EURO6,8264
  • ALTIN251,4861
  • BIST 10086.072
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
27 Mayıs 2019 Pazartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
13 Mart 2019 Çarşamba Saat: 16:35

Şahin, baba ocağından memnun…

Saadet Partisi’nin Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katılan Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin, “baba ocağım” dediği Ünye’de hemşerileri tarafından coşkuyla karşılandı.
Şahin, baba ocağından memnun…

Açılış öncesi otobüs üstünden programa katılanlara seslenen Şahin; geçmişte bölgeye kazandırdığı hizmetlerle ilgili olarak; “Birileri diyor ki babasının parasıyla mı yaptırmış? Ben yaptığım hizmeti kalpten ve sevgiden yaptım. Yollar onların olsun, önünde fotoğraf çektirsinler. Hastaneler onların, havaalanı onların olsun, hiç dert ve gam değil ama şunu bizim elimizden alamazlar. Biz 752 bin Orduluyu kardeş yaptık.” dedi

Şahin, seçimin başka alan ve anlamlara çekilmesine tepki göstererek; “Bu seçim partilere genel başkan seçimi değildir. Bu seçimin sınırım Akçay’dan başlar, Akçakoca’da biter. Bunun ötesindeki tartışmalar sadece saha dışı maç yapma taktiklerinden başka bir şey değildir.” ifadelerinde bulundu.

1 Nisan’dan itibaren uykudan da fedakarlık ederek çok çalışmaları gerektiğine işaret eden İdris Naim Şahin; Sizinle sokaklarda daha çok el ele olacağız. Daha çok sohbet edeceğiz. Benim hasretim daha çok giderilecek. Ordulu ve Ünyeli olmanın keyfini sizlerle her gün yaşayacağım.” dedi.

Saadet Partisi Ordu Belediye Başkan Adayı İdris Naim Şahin, partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldığı Ünye’de hemşerileri tarafından coşkuyla karşılandı. Çok sayıda Ünyelinin katıldığı Hükümet Caddesi Büyükcami karşısındaki merkezin açılışında konuşan İdris Naim Şahin hemşerilerinin kendisine gösterdiği destek ve teveccüh için teşekkür etti. 

Konuşmasının başında hizmetlerinden dolayı kendini eleştirenlere “Bana diyorlar ki Ordu’ya çok şey yapmaya vesile oldun. Birileri de diyor ki babandan mı? Dedenden mi yaptın bunları? Hiçbirinden değil. Millet için kalpten ve sevgiden yaptım. Ama onları geçtik,yapılan yollar onların olsun. Önünde fotoğraf çektirsinler. Hastaneler onların, havaalanı onların olsun, hiç dert ve gam değil. Ama şunu bizim elimizden alamazlar. Biz 752 bin Orduluyu kardeş yaptık. En büyük mesele o, en büyük övüncümüz budur ve Ordu insanı artık Mesudiye’den İkizce’ye kadar kardeş olduğunun farkında. Ordu insanı 5.500 km2’lik Ordu coğrafyasının bir bütün olarak hepimizin sorumluluğunda olduğunun farkında. Bu güzel coğrafyada, bu güzel memlekette inşallah hayatı dostça, kardeşçe, arkadaşça, hemşehrilik duygusu ve anlayışı içinde yaşamaya biz kararlıyız.” dedi.

Sokakta sizlerle el ele olacağız

Tartışmalı konulara girerek değil milletin ve memleketin hayrına işlerde enerjisini harcayacağını ifade eden Şahin, “Ordu insanı değerlerini koruyarak, geleceğine umutla bakarak hayatını yaşayacaktır. Siyaset eğer hayatı güzel yaşamak ve yaşatmak sanatıysa biz Veysel İlhan ile birlikte bundan sonra dün Ahmet Arpacıoğlu’yla yaptığımız gibi daha güzel işler yapacağız inşallah. Buna kararlıyız. Başarı inanların ulaşacağı bir gerçektir. Başarı sevenlerin nasipdar olacağı bir gerçektir. Biz severek yola çıktık. Sayarak yola çıktık. Bilerek yola çıktık. Cahilce değil, tartışmalı konulara girerek değil, ya milletin ve memleketin hayrına ne ise onu yaparak onun yolunda olarak milletimiz için doğru ve hayırlı olan neyse onu öne alarak yolumuza, yolculuğumuza devam ettik. Bizim rüyamız her zaman memleket oldu. Bundan sonra da daha az uyku, daha çok çalışmak bize, sabır ve beklenti de size. Bundan sonraki hayatımız da daha çok beraber olacağız. Benim en çok sevindiğimde bu. Sizinle sokaklarda el ele olacağız. Daha çok sohbet edeceğiz. Benim hasretim daha çok giderilecek. Bundan sonra ben Ordulu ve Ünyeli olmanın gerçek keyfini sizlerle yaşayacağım.”diye konuştu.

Benim rüyam, sizin de rüyanızdır

Şahin konuşmasında şu ifadeleri kullandı, “Benim düşüm sizin düşünüz, benim rüyam sizin de rüyanızdır. Hepimizin rüyası da Ünye’dir, Fatsa’dır, Ordu’dur. Biz Türkiye’yi seviyoruz. Ülke sevgisi, Ordu sevdası bizim yolumuz ve şiarımızdır. Bu sevgi ve sevdadır bizi buluşturan ve bu sevdayı gerçekleştirmek için inşallah bundan sonra daha büyük işleri birlikte paylaşacağız ve hepimizin rüyası daha güzel bir Ünye, daha güzel bir Ordu.”

Bu seçim başkanlık seçimi değildir

Şahin konuşmasını, “İnşallah bir belediye seçimi dönemindeyiz. 31 Mart günü hep beraber Ünye’mizde de, Fatsa’mızda da, Altınordu’muzda da bir değerli seçimi yapacağız. Şunu herkesin bilmesi lazım. Zaten biliyorsunuz. Ben tekrar ediyorum. Bu seçim mahalleye muhtar seçimidir. Bu seçim ilçeye belediye başkanı seçimidir. İlçeye belediye meclis üyeleri seçimidir. Bu seçim diğer illere göre 30 büyükşehir arasına sizlerle birlikte dahil etmeyi başardığımız Ordu’muza büyükşehir belediye başkanı seçimidir. Bu seçim partilere genel başkan seçimi değildir. Bu seçimin sınırım Akçay’dan başlar, Akçakoca’da biter. Bunun ötesindeki tartışmalar sadece saha dışı maç yapma taktiklerinden başka bir şey değildir. Meydan belediye başkanlığıdır. Belediye seçimidir. Hangi partinin büyükşehir belediye başkan adayı var ise, kim ise, hangi partinin ilçe belediye başkan adayı kim ise müsaade bilsin 31 Mart’a kadar 30 Mart akşamı saat 17:00’ye kadar o gelsin insanların arasına, o konuşsun insanlarla. Çünkü 1 Nisan’dan itibaren belediye başkanlarıyla karşı karşıya halkımız. Kimse kendi işinde rol kapmasın. Bu halk neyin ne olduğunu gayet iyi biliyor. Herkesin beyni 425 gram, bakan olanın ki 700 gram değil, başkan olanın ki 500 gram değil, senin aklında aynı, senin aklında aynı. O halde kimse kimsenin aklını kiralamaya kalkmasın. Bu sefer insanımız her yerde Kars’tan Kırklareli’ye kadar, Ordu’dan, Konya’ya Urfa’ya kadar vicdanına danışarak, vicdanının sesini dinleyerek gereğini inşallah yapacaktır. Bu memlekette çok kişi belediye başkanlığı yapmıştır.  Çok değerli hizmetler de yapmıştır.” Diyerek sürdürdü.

Eski belediye başkanlarına teşekkür etti

İdris Naim Şahin, Ünye’de başından itibaren belediye başkanlığı yapanları yad ederek; “Sözün burasında belediye başkanlarımızın tamamını değil ama yakın tarihte hatırladığımız bu şehre hizmet eden çok saygıdeğer rahmetli belediye başkanlarımızı vefa olarak müsaadenizle anmak istiyorum. dedi, adlarıyla tek tek belediye başkanlarını andı.

Diğer taraftan sitem edercesine; “Tenekeleri indirmekle isimleri silmek mümkün değil. Gönülleri silemezsiniz. Gönüllerdeki yazıyı silemezsiniz” diyen Şahin, “İnşallah bundan sonra Ünye’nin emaneti, Ünye beldesinin emaneti genç kardeşim, dürüst insan, Avukat Veysel İlhan olacaktır. Durmadan, vakti kaybetmeden, bugünden yapacaklarının çalışmasına başladı zaten. 1 Nisan’dan itibaren Allah’ın izni ile güzel Ordu’muzda merkezde izninizle bendeniz, bana vekaleten ilçemizde değerli başkan ve meclis üyelerimizle birlikte yapacaklarımızı hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Biz her şeyin belediye başkanı olacağız

Şahin konuşmasını şu cümlelerle bitirdi; “Bugüne kadar inandığımızı söyleyerek, söylediğimize inanarak, yaptığımızı beğenerek, beğendirerek bir hayatı yaşamaya, bir yönetimi gerçekleştirmeye çalıştık. Bundan sonra da böyle olacaktır. Biz anayasadan, yasalara, Birleşmiş Milletler Ana sözleşmesinden, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesine kadar hukuk eğitimi almış iki Belediye Başkanı olarak insan haklarını, şehir haklarını, canlı haklarını, doğa ve toprak hakları neyse onu korumaya çalışacağız. Bakışımız sadece toprak değil, kaldırım, meydan değil. Sadece şehir değil dağların ardı da bizden nasibini alacak. Biz diyoruz ki esas olan sevgidir, muhabbettir. Sevgisini azaltmış birileri belki kavgadan yana olmak istiyor. Kavgayla kimse ayakta duramaz, hayat ta kavgayla devam edemez. Kendi kavgası insanın kendinde kalmalı. Topluma asla bu kavgayı taşımamalı. Gelin hayatı sevgi, saygı kardeşlik duygularımızla yaşayalım. İnşallah turizm Merkezi Ünye’miz, turizm memleketi Ordu’muzda hep birlikte yeni işler yapacağız.”

İdris Naim Şahin tüm Ünyelileri 27 Mart Çarşamba Günü saat 11:52’de Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek mitinge davet etti. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Şahin, baba, ocağından, memnun…

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler