HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Beğenmedim
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Haziran 2019 Salı
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
11 Nisan 2019 Perşembe Saat: 20:17

Turizm Haftası'nda Ünye niye yok?

Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen programlarda Ünye'nin olmaması şaşkınlığa yol açtı.
Turizm Haftası'nda Ünye niye yok?

Ünyeliler; düzenlenen programların Altınordu, Perşembe ve Fatsa ilçelerini kapsar şekilde düzenlenmesi, bir hafta sürecek etkinliklerin hiç birinin turizm özellikleriyle öne çıkan Ünye'nin olmamasının ne anlama geldiğini soruyor.

 

Doğal, tarihi ve kültürel varlıkların, sürdürebilir turizm ilkeleri doğrultusunda; doğal, tarihi ve kültürel varlıklara yönelik konuların turizmde değerlendirilmesi, turizm bilincinin oluşturulması, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine daha etkin katılımının sağlanması amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan

“Turizm Haftası” ilimizde de farklı etkinliklerle kutlanacak.

Konuyla ilgili olarak Ordu İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Sevim Gürdal tarafından verilen bilgiye göre kutlama programı şöyle:

 

15 Nisan Pazartesi:  09.00’’da Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayacak program,  valilik makamını ziyaret, büyükşehir belediye başkanlık makamını ziyaretle devam edecek.

Saat 14.00’te Turizm Haftası Resmi Programı OKSM Büyük Salon’da Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programın sunulmasıyla devam edecek.

Saat 15.00’te OKSM Fuaye Alanı’nda Ankara Rüzgarı Kültür Sanat ve Yaşamı Destekleme Derneği tarafından resim sergisi olacak. 

Saat 20.00’de OKSM Büyük Salon’da Fatsa Çocuk ve Gençlik Korosu tarafından Türk Pop Müziği Konseri (Koro & Solo) olacak.

17 Nisan 2019 Çarşamba günü saat: 20.00’da OKSM Büyük Salon’da Türk Sanat Müziği Konseri (Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi) Türk Sanat Müziği Topluluğu.

18 Nisan 2019 Perşembe Saat 14.00’te OKSM Büyük Salon’da Sinema Filmi Gösterimi, Filmin Adı: Zafir  (Boztepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi)

21 Nisan 2019  Pazar, Saat:10.00’da Offroad Gösterisi. Güzergah:  OKSM Önünden Kalkış ; Ordu Sahil- Kumbaşı- Efirli- Sakin Şehir Perşembe – Hoynat Adası- Çaka Beyaz Kum Plajı  ( Plaj park alanında mola) – Yasonburnu – Yalıköy- Bolaman Konağı – Fatsa Kabakdağı Eko Pazar Ziyareti).
-Ünye'de şaşkınlık yarattı -

Düzenlenen programı gören Ünyeliler, bir hafta sürecek olan etkinliklere Ünye'nin dahil edilmemesini şaşkınlıkla karşıladıklarını belirterek; "Ordu ilinin turizm değer ve özellikleriyle en öne çıkan ilçesi Ünye olduğu halde Turizm Haftası programlarına Ünye'nin dahil edilmemesi, Ünye'de hiç bir etkinlik düzenlenmemesinin sebebi nedir çok merak ediyoruz.

Program Altınordu'da başlıyor, Fatsa Kabakdağı'nda bitiyor. Bu programı kim ya da kimler böyle düzenlediyse Ünye bu etkinliklere neden dahil edilmedi bir açıklama yapmak durumundalar. Ünye'nin bu ve benzeri konularda uğradığı çifte standart bizleri artık bezdirdi. Artık ya bizi bize bıraksınlar biz kendi işimizi kendimiz yapalım. Ya il olduğumuzun bilincinden hareket edilsin, ayrımcı anlayış ve uygulamalardan vazgeçilsin." diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 572 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Turizm, Haftası'nda, Ünye, niye, yok?

Haber Yorumları ( 2 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
serkan özyurt 12.04.2019 11:44
Turizm Haftasında Ünye niye yok? Çünkü Ünyenin mülki amiri ve turizmcilerin dernek başkanı tribünlere oynamak dışında turizmle ilgili sektör için, Ünye için hiçbir şey yapmıyor,yapamıyor. Belki de turizmin Tsinden bile anlamıyorlar!!!
H.BALCI 12.04.2019 11:02
BİR GURBETÇİ ÜNYELİ OLARAK.ŞAŞIRMADIM.SİZDE ŞAŞIRMAYIN. Seçimden önce il başkanınız.komşu ilçemizde hedef göstererek.ÜNYE,mizi alaya alan konuşmalarına karşı bir tavır koydunuzmu.Hemen o konuşmanın ertesinde seçim çalışmaları ÜNYEmize gelip,Başkan TAVLInın arkasında gezinerek boy gösteren zata ne tavır koydunuz.niye ozaman hesap sorup.özür istemediniz.ONUN İÇİN DÖVÜNMEYİN.TAVRINIZI GÖSTERİN.

Son Haberler