HABER ARAMA
  • DOLAR6,0802
  • EURO6,8436
  • ALTIN251,2445
  • BIST 10086.072
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Mayıs 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
9 Mayıs 2019 Perşembe Saat: 19:12

Ünye "Mavi Bayrağı"nı kaybetti!

Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2019 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Açıklamaya göre Ünye'deki plajların hiç birisinde mavi bayrak dalgalanamayacak.
Ünye "Mavi Bayrağı"nı kaybetti!

Ünye Kent Konseyi Başkanı ve Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin ilgisiz ve duyarsızlığı sonucu Ünye'nin Mavi Bayrak kapsamı dışında kaldığına dikkat çekti.

Adnan Sobi; önceki yıllarda Ünye mavi bayraklı plajlarıyla bilinir ve tanınırken, bu hakkını kaybetmesinin açıklanır bir yanının bulunmadığını söyledi.

Sobi; takibi yapıldığında Ünye'nin 3-5 mavi bayrak alacak plaj sahası olmasına rağmen mevcut mavi bayrağını dahi koruyamamış olmasının Ünye'ye karşı eksik ve duyarsız bakış açısının bir kez daha ispatı olduğuna işaret etti.       

Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2019 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Bu yıl Türkiye'de 463 plaj, 22 marina ve 15 yatta Mavi Bayrak dalgalanacak. 2019'da Antalya 202 mavi bayrakla birinciliği bırakmadı. Antalya'yı, 102 plajla Muğla, 49 plajla İzmir ve 30 plajla Aydın izledi.

Buna göre Türkiye, plaj sayısı ile yine dünya 3'üncüsü oldu. İlk sırada İspanya, ikinci sırada Yunanistan yer alıyor. Türkiye'nin arkasından 4'üncü sırada Fransa ve ardından 5'inci sırada İtalya yer alıyor.

2019 sıralamasında Türkiye genelinde Antalya, 202 mavi bayrakla birinciliği bırakmadı. Antalya'yı 102 plajla Muğla, 49 plajla İzmir ve 30 plajla Aydın takip etti. Balıkesir ise bu yıl 22 plajla dördüncü sırada yer aldı.

Ünye'de mavi bayrak dalgalanmayacak

Ünye Kent Konseyi Başkanı ve Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi Ünye plajlarının mavi bayrak takibinin yapılmamasına tepki göstererek, "Maalesef,  mavi bayrak takibini yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler biriminin ilgisiz ve duyarsız bakış açısı sadece ilimizin değil,  Karadeniz Bölgesinin en önemli ve öne çıkan turizm ve plaj kenti olan Ünye'mizi Mavi Bayrak"sız bırakmıştır." dedi.

Sobi; "Takibi yapılsaydı Ünye'de 3-5 Mavi Bayrak olurdu." diyerek, bu durumun Ünye'ye karşı sürdürülen eksik ve duyarsız bakışın devamı olduğuna değindi.

Sobi şöyle dedi; "Ünye Karadeniz Bölgesi'nde denizi, kumu, kumsalları, plajları ile öne çıkan bir turizm şehridir. Bu kapsamda önceki yıllarda yapılan takiplerle plajlarımız Mavi Bayrak hakkı kazanmışlardı. Biz Mavi Bayrak sayımızı yetersiz bulup, sayılarının daha da artması gerektiğine işaret ederken maalesef Ordu Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığının ilgisiz ve duyarsızlığı sonucu elindeki Mavi Bayrak'tan da olmuştur. Bunun açıklanır bir yanı olamaz. Yapılan şey Ünye'ye karşı eksik ve duyarsız bakışın devamından başka bir şey değildir."

Adnan Sobi, açıklamasının sonunda, Ünye Turizm işletmecileri Derneği olarak OBB Genel Sekreteri Coşkun Alp'le yaptıkları girişimler sonucu  OBB İtfaiye Dairesi Başkanlığı  ile,  16.05.2019 Perşembe günü saat; 10:00'da tüm plaj ve kamp işletmecileriyle sezon öncesi hazırlık ve yönetim toplantısı yapılmasına karar verildiğini belirterek; "Bu toplantıya tüm Plaj ve Kamp işletmecilerimizi duyarlı olmaya davet ediyorum. Toplantımız Ünye'de yapılacaktır." dedi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.123 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, Mavi, Bayrağını, kaybetti!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler