HABER ARAMA
  • DOLAR6,0802
  • EURO6,8436
  • ALTIN251,2445
  • BIST 10086.072
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Mayıs 2019 Cumartesi
Fındık Fiyatı


16 TL - 16,50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
10 Mayıs 2019 Cuma Saat: 14:00

Engelliler duyarlılık bekliyor

Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi Başkanı Mahmut Bek Engelliler Haftası münasebetiyle yaptığı açıklamasında; "Ben vatandaşlarımızın engellilerimize karşı biraz daha duyarlı olmalarını istiyorum" dedi.
Engelliler duyarlılık bekliyor

Hafta münasebetiyle "Eğer bir engel arıyorsak, bilinmeli ki en büyük engel körelmiş kalplere sahip olan vücutlardır." diyen Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, herkesin engelli adayı olduğuna dikkat çekti.

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney; Engelliler Haftası etkinliğinde yaptığı açıklamasında, hayata paylaşmakta engel bulunmadığını söyledi.

10-16 Mayıs Engelliler Haftası Ünye’de “Engelsiz Yaşam Yürüyüşü”yle başladı. Ünye Kaymakamlığı, Ünye Mili Eğitim Müdürlüğü, Ünye Ticaret Borsası Özel Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi ve Ünye Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü iş birliği ile düzenlenen programda Yüzüncü Yıl Mevkii’nden başlayan ve Cumhuriyet Meydanı’nda sona eren “Engelsiz Yaşam Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

Duyarlılık bekliyoruz

Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi Başkanı Mahmut Bek yaptığı açıklamada, "10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle düzenlediğimiz yürüyüşümüzde engelsiz yaşama dikkat çektik. Tüm Türkiye'de Engelliler Haftası'na çeşit etkinliklerle dikkat çekiliyor. Başta Kaymakamlığımız ve Belediyemiz olmak üzere Türkiye Sakatlar Derneği Ünye Şubesi, Ticaret Borsası Engelliler Okulu, Ünye Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarımız, engellilerimiz ve aileleri ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri etkinliğimize katıldı. Ben vatandaşlarımızın engellilerimize karşı biraz daha duyarlı olmalarını istiyorum" dedi.

En büyük engel körelmiş kalplerdir

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı yaptığı açıklamada; "Eğer bir engel arıyorsak, bilinmeli ki en büyük engel körelmiş kalplere sahip olan vücutlardır. Engelli olmak bir kusur değildir. Eğer bir engel arıyorsak, bilinmeli ki en büyük engel körelmiş kalplere sahip olan vücutlardır. Bilmeliyiz ki hepimiz bir engelli adayıyız. Gelin hep birlikte engellilerimizin engellerini kaldıralım. Onların geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için işbirliği içinde olalım. Bu anlamda, hükümetimiz tarafından engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık yapılmış, engelli istihdamında ciddi artışlar sağlanmıştır. Evde bakım hizmetlerinden binlerce vatandaşımızın faydalanması sağlanmıştır. Bizler, engelli vatandaşlarımızın her daim hizmetindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum” dedi.

Hayatı paylaşmak için engel yoktur

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney ise "Engelleri aşmak, toplumsal farkındalık oluşturmak, uzanan eli tutmak, sırtımızı birbirimize dayamak, hayatın yükünü paylaşmak, güven vermek ve güven duymak, birlikte yürümek, beraber gülmek, yaraları sarmak, engelli kardeşlerimizi hatırlamak ve unutmamak, hayata gönül penceresinden bakmak için tüm gündelik telaşlara ara veriyoruz. Hayatı paylaşmak için engel yoktur" ifadelerinde bulundu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 245 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Engelsiz, Yaşam, İçin, Yürüdüler

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler