HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
22 Eylül 2019 Pazar
Fındık Fiyatı


14.00 TL - 14.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
15 Mayıs 2019 Çarşamba Saat: 19:03

Artık hem sahibi, hem de ismi var

Hayvanları çok seven ilkokul 4. sınıf öğrencisi Nehir Çiftçi çöplüğe terk edilmiş yavru kangalı sahiplendi.
Artık hem sahibi, hem de ismi var

“Köpüş” adı verilen yavru kangalın artık hem bir adı, hem de onu çok seven bir sahibi var.

Küçük Nehir, sahiplendiği yavru köpeği evine götürüp banyo yaptırıp temizleyeceğini, ardından da yemek yedirerek karnını doyuracağını söyledi.

Hayvanlarında canı olduğunu, açlığı, acıyı onların da hissettiğini söyleyen Nehir, herkesi hayvanlara karşı şefkatli olmaya, onları korumaya çağırdı.

Ünye İnönü İlkokulu 4. sınıfta okuyan ve hayvanları, özellikle köpekleri çok seven Nehir Çiftçi bu sevgisini bir köpeği sahiplenerek göstermek istedi.

Düşüncesini annesi Seyhan Çiftçi ve teyzesi Rukiye Şentepe ile paylaşan Nehir, onların da bu düşüncesini kabullenmesi üzerine, sokak köpeklerinin bakımı ve beslenmesi ile bireysel olarak ilgilenen Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Milli Parklar Ünye Şefi Saygın Yıldırım’la görüştü.

3 aylık yavru köpeği sahiplendi

Saygın Yıldırım, sahibi tarafından Ünye çöplüğüne terk edilen kangal cinsi bir köpeğin 3 aylık yavrusunun olduğunu, onu sahiplenebileceğini söyledi.

Nehir’in buna çok sevinmesi ve en kısa sürede yavru köpeği sahiplenmek istemesi üzerine  Yıldırım, veteriner kontrolü yaptırdığı kangal yavrusunu Nehir’e teslim etti.

Ona çok iyi bakacağım

Yavru köpeği kucağına alan Nehir; "Çok sevinçliyim. Köpeğimin adını Köpüş koydum. Şimdi onu götürüp banyosunu yaptıracak, ardından karnını doyuracağım. Ona çok iyi bakacağım. Ben hayvanları çok seviyorum, büyüyünce hayvanlarla ilgili çalışmalara katılacağım, onlara faydalı olmaya çalışacağım.Veteriner de olmak istiyorum." dedi.

Hayvanlara karşı şefkate çağırdı

Nehir; hayvanlarında bir canı olduğunu, onlarında acıyı, açlığı ve yaşadıkları her türlü kötülüğü hissettiğini belirterek, herkesi hayvanlara karşı şefkatli olmaya ve onları korumaya çağırdı. 

Nehir kızımız örnek olsun

Nehir'e kangal yavrusunu teslim eden Saygın Yıldırım, sahipsiz bir canı sahiplenip onu korumaya almanın önemine dikkat çekerek; " Köpüş için çöplük geride kaldı, sevgi dolu sıcacık bir yuvaya kavuştu. Bütün sahipsiz canlarımızın böyle güzel kalpli insanlara kavuşması dileğimiz. Bir canı götürüp çöplüğe terk etmek ne kadar acımasızca bir duyguysa, oradaki bir canı alıp sahiplenmek de dünyanın en vicdanlı, en merhametli ve şefkatli davranışıdır. Kocaman sevgisiyle sahipsiz bir cana sahip çıkan Nehir kızımıza minnetlerimizi sunuyoruz. Nehir kızımız küçücük yüreğiyle bu anlamda herkese örnek oldu."diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 3.793 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Artık, hem, sahibi, de, ismi, var

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler