HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
22 Eylül 2019 Pazar
Fındık Fiyatı


14.00 TL - 14.50 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
16 Mayıs 2019 Perşembe Saat: 13:17

Kaymakamlıkta "Açık Kapı" dönemi...

İçişleri Bakanlığınca, 81 il valiliği ve 112 ilçe kaymakamlığında başlatılan "Açık Kapı" uygulaması, Ordu Valiliğinden sonra Altınordu ve Fatsa’nın ardından Ünye Kaymakamlığında hizmete girdi.
Kaymakamlıkta "Açık Kapı" dönemi...

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, “Burası vatandaşımızın Hükümet Konağına girmesiyle kolayca görebileceği ve ulaşabileceği bir nokta. Vatandaşlarımıza iş takibi konusunda gerekli bilgilendirme burada yapılacak. Yaşlı, engelli, şehit yakını ve gazilerimiz gibi dezavantajlı vatandaşlarımıza buradaki görevli arkadaşlarımız nezaret ederek mihmandarlık yapacaklar.”dedi.

 

Kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin arttırılması maksadıyla İçişleri Bakanlığınca uygulamaya koyulan "Açık Kapı" projesi kapsamında Ünye Kaymakamlığının giriş katında düzenleme yapılarak, "Açık Kapı" bankosu oluşturuldu.

Amaç, daha hızlı hizmet

Ünye Kaymakamlığında oluşturulan "Açık Kapı" bürosu, 16 Mayıs 2019 tarihinden itibaren hizmet vermeye başladı.

Uygulamaya konulan proje kapsamında Ünye Kaymakamlığı Açık Kapı biriminde başvuruları almak üzere 3 personel görevlendirildi.

“Açık Kapı” birimi açılışında konuşan, “Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney “Açık Kapı” birimleri vatandaşların talep ve dileklerinin, şikayet ve beklentilerinin en kolay-hızlı bir şekilde alınması, hizmetlerden vatandaş memnuniyetinin üst düzeye çıkartılması, kurumlar arasında koordinasyon içerisinde hizmetlerin sunulması amacıyla oluşturulmuş birimlerdir.” dedi.

Bütün ilçelerde açık kapı hizmeti...

“Açık Kapı” uygulamasının 81 il ve 112 ilçede faaliyet gösterdiğini ifade eden Kaymakam Güney, “İçişleri Bakanlığımız tarafından bizzat İçişleri Bakanımızın himayelerinde yürütülen projemiz evvela 81 ilde ve 48 ilçemizde uygulamaya geçirildi. Akabinde 15 Mayıs tarihi itibariyle 112 ilçemizde daha hizmete geçirildi. Önümüzdeki süreçte de peyder pey bütün ilçelerimizde “Açık Kapı” uygulamaları hayata geçirilecektir.”dedi.

e-devletle hizmetler kolaylaştı

Kaymakam Güney konuşmasında, “Bilişim teknolojisinin gelişmesi ile birlikte Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de e-devlet uygulamaları yaygınlaşmaya başladı. Bugün bir çok vatandaşımızın kendi evinden müracaatları ile mobil başvurularla hizmet sunulmaya başlanılmıştır. Artık kapı kapı dolaşan vatandaş yerine interaktif bir şekilde e- devlet uygulaması ile hizmet verilmeye başlanmıştır.”diye konuştu.

Açık Kapı uygulaması ile ilgili bilgi veren Ünye Kaymakamı Güney, “İçişleri Bakanlığımız tarafından hizmet içi eğitime tabi tutulan 3 tane personelimiz burada görev yapacak. Burası vatandaşımızın Hükümet Konağına girmesiyle kolayca görebileceği ve ulaşabileceği bir nokta. Vatandaşlarımıza iş takibi konusunda gerekli bilgilendirme burada yapılacak. Yaşlı, engelli, şehit yakını ve gazilerimiz gibi dezavantajlı vatandaşlarımıza buradaki görevli arkadaşlarımız nezaret ederek mihmandarlık yapacaklar.”dedi.

Akıllı telefonlar aracılığı ile hizmet...

Akıllı telefonlara yüklenecek uygulama ve internet sitesi ile de Açık kapı uygulamasından faydalanabilineceğini ifade eden Güney şunları kaydetti,“Açık Kapı uygulamasına sadece hükümet konağından değil akıllı telefonlardan da ulaşılabilinecek. Telefon uygulamalarının yanı sıra vatandaşlarımız internet web sayfalarından da müracaat edebilecekler. Yani “Açık Kapı” herkesin işini takip eden iş takipçisi olacak.”

Açılışa katılan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı da uygulamanın hayırlı olmasını dileyerek emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 488 defa okunmuştur

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler