HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Nisan 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
14 Temmuz 2019 Pazar Saat: 13:07

Ünye'de olağanüstü hal ilanı!

Akçay'daki vahşi çöp depolama alanını gezen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler gördükleri karşısında büyük şok yaşadı.
Ünye'de olağanüstü hal ilanı!

Güler; "Böyle bir şey olamaz. Bu kabul edilemez. Ünye'de çöp ile ilgili olağanüstü hal ilan ediyorum. Buraya bundan böyle çöp dökülmesini yasaklıyorum." dedi.

Hilmi Güler; 35 yıldan bu yana çöp dökülen alanın insan ve çevre sağlığı için yarattığı tahribat ve tehlikeden herkesin sorumlu olduğuna işaret ederek bürokratlarına; "Bunu kabullenemeyiz. Burası için derhal rehabilite çalışmasına başlansın" talimatı verdi.

Cevizdere'de kurulan Katı atık Ayrıştırma Tesisi'nin de bir an önce hizmete girmesini isteyen Başkan Güler; Ünye'de yaşanan çöp sorunun çözümü için bugünden itibaren seferberlik başlatıldığını söyledi.

Hafta sonunu bazı ziyaretler yapmak ve incelemelerde bulunmak üzere Ünye'ye gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Hilmi Güler inceleme ziyaretleri sırasında geçtiği Akçay'daki vahşi çöp depolama alanında gördüklerine inanamadı. Güler, çöp alanında yaşadığı şoku; "Böyle bir şey olamaz. Bu durum asla kabul edilemez." sözleriyle dile getirdi.

Beraberinde Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Büyükşehir Genel Sekreteri Coşkun Alp, Genel Sekreter Yardımcısı Selahattin Aydın, daire başkanları ve şube müdürleri ile birlikte Akçay Çöplüğünü gezen Güler, "Burada tam bir felaket yaşanıyor. Böyle bir şey olamaz. Çöp ile ilgili olarak Ünye'de olağanüstü hal ilan ediyorum." dedi.

"Bundan ben, sen, herkes sorumlu."

Hilmi Güler 35 yıldan bu yana burada böylesine felaket yaşatan vahşi depolama alanına nasıl aldırışsız kalındığını ve göz yumulduğunu sorgulayarak; "Bundan ben, sen, herkes sorumlu. Burada insan ve çevre sağlığı ile ilgili olarak büyük bir tahribat ve tehlike yaşanıyor. Buna asla göz yumamayız." dedi.

Çöp dökülmesi yasaklandı

Güler, beraberindeki Ordu Büyükşehir Genel Sekreteri Coşkun Alp ve Genel Sekreter Yardımcısı'na, bugünden itibaren buraya çöp dökülmemesi talimatı vererek, alanda rehabilite çalışmalarına başlanmasını, bu sahanın tez zamanda bu felaketten arındırılmasını istedi.

Katı Atık Ayrıştırma Tesisi bu hafta içinde hizmete sokulsun

Başkan Güler; incelemelerine Cevizdere'de Büyükşehir tarafından yaptırılan ve çöp ayrıştırma işi yapacak olan Katı Atık Ayrıştırma Tesisi'ni gezerek devam etti. Güler; beraberindeki bürokratlarına, Ünye'nin Akçay vahşi çöp depolama alanında yaşanan tehlikenin sona erdirilmesi için Katı Atık Ayrıştırma Tesisi'nin bu hafta içinde bitirilmesi ve hizmete geçirilmesi talimatı verdi.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 3.590 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Böyle, bir, şey, olamaz...

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler