HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
5 Temmuz 2020 Pazar
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
17 Ağustos 2019 Cumartesi Saat: 19:34

11 yıldır sokak hayvanlarına su taşıyor

Ünye’de 70 yaşındaki Şükrü Dizge, 11 yıldır aralıksız sokak hayvanlarına su ve yemek taşıyıp onların sevgisiyle hastalıklarını unutuyor.
11 yıldır sokak hayvanlarına su taşıyor

3 çocuk 5 torun sahibi olan ve eşiyle birlikte yaşayan Şükrü Dizge, “Hayvanları sevdiğim için gönüllü olarak bu işi yapıyorum.” dedi.

Çevresindeki insanların kendini takdir ettiğini, elinden geldiğince bir şeyler yaparak hayvanlara sahip çıkmaya çalıştığını ifade eden hayvansever Şükrü Dede, “Herkesi hayvanlara sahip çıkmaya davet ediyorum.” çağrısında bulundu.

Emanet bulduğu arabalarla fırsat buldukça hayvanlara su vermeye giden Dizge, “Belediyeyi ve yetkilileri göreve davet ediyorum. Hiç olmazsa düzenli sularını dağıtsınlar. Benim arabam olmadığı için benim için zor oluyor. Ya da bana araç versinler, yanımda bir kişi olsun ben bu işi ölene kadar yapayım.”diye konuştu.

Ünye’de 70 yaşındaki Şükrü Dizge, sokak hayvanlarına su ve mama taşıyıp onların sevgisiyle zaman geçiriyor.

4 yıl önce işçi emeklisi olan Dizge, 11 yıldır aralıksız Sahilköy Mahallesi’nde bulunan çöp alanında, Hayvan Transfer İstasyonu’nda ve belediyenin hayvan besleme noktası olmak üzere farklı yerlerde sokak hayvanlarına su dağıtıyor, zaman zaman artan yemekleri götürerek besliyor.

Dizge, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, kendisinin fıtık ve baş dönmesi rahatsızlığı olduğunu, hastalıklarına rağmen sokak hayvanlarının sevgisiyle ayakta durduğunu söyledi.

Gönüllü olarak hayvanları besleyen ve sularını veren Dizge,  yaptığı bu uğraşla her gün hayat bulduğunu ifade etti.

-11 yılıdır aralıksız su veriyor -

11 yıldır aralıksız aynı bölgeye gelerek hayvanlara su verdiğini ifade eden Şükrü Dizge, “Tüm hayvanları seviyorum. Yılan dahi öldürmem. Sokak hayvanlarını çok sevdiğim için 11 yıldır Akçay mevkii ve çöplükte yaşayan sokak hayvanlarını her gün sularını dağıtıyorum.” dedi.

Çınasuyu’nde ki tesisin önünde her gün damacanaları doldurup arabaya yükleyerek sokak hayvanlarına getirdiğini belirten Dizge, şunları söyledi:

“15 damacanam var onları dolduruyorum.  Ardından dolmuş durağı, Akçay mevki, çöplükteki hayvanlara su dağıtıyorum. Elimden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Gece saatleri dahi geldiğim zaman oluyor.  Pazar günleri iki defa geliyorum, çünkü sıcak havada hayvanlara su yetmiyor.” 

3 çocuk 5 torun sahibi olan ve eşiyle birlikte yaşayan Şükrü Dizge, hayvanları çok sevdiğini, kendi hastalıklarını sokak hayvanlarının sevgisiyle unuttuğunu ifade ederek, şunları söyledi:

“Kasık fıtığından ameliyat oldum, baş dönmem var. Hayvanları sevdiğim için hastalıklarımı unuttum, gönüllü olarak bu işi yapıyorum. Barınağın içinde su var. Ama sokak hayvanlarına bakan yok. Ama yetkililerin ilgilenmesi lazım. Bende sokak hayvanlarına bakıyorum.” 

Çevresindeki insanların kendini takdir ettiğini, elinden geldiğince bir şeyler yaparak hayvanlara sahip çıkmaya çalıştığını ifade eden hayvan sever Şükrü Dizge, “Herkesi hayvanlara sahip çıkmaya davet ediyorum.”dedi. 

Emanet bulduğu arabalarla fırsat buldukça hayvanlara su vermeye giden Dizge, “Belediyeyi ve yetkilileri göreve davet ediyorum. Hiç olmazsa sularını dağıtsınlar düzenli. Benim arabam olmadığı için benim için zor oluyor. Ya da bana araç versinler, yanımda bir kişi olsun ben bu işi ölene kadar yaparım.”diye konuştu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 3.595 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : 11, yıldır, sokak, hayvanlarına, su, taşıyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler