HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Kullanışlı
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
20 Şubat 2020 Perşembe
Fındık Fiyatı


19.50 TL - 20.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
6 Ekim 2019 Pazar Saat: 14:59

Samsun-Ünye arası mağduriyette rant iddiası!

Samsun Ünye arası Ünye Birlik'in de olduğu Ordu Birlik otobüslerinin Samsun'dan Ünye yolcularını Çaybaşı sapağında bırakarak yol açtığı mağduriyet ile ilgili rant iddiasında bulunuldu.
Samsun-Ünye arası mağduriyette rant iddiası!

Samsun Ünye arası çalışan Ünye Birlik'in de dahil olduğu Ordu Birlik otobüslerinin Samsun'dan getirdiği Ünye yolcularını Çaybaşı sapağında bırakarak yol açtığı mağduriyet ile ilgili rant iddiasında bulunuldu.

Ünye-Ordu arası yolcu taşımacılığı yapan Şirin Ünye Seyahat Kooperatifi adına açıklama yapan, Yusuf Ziya Kutlu yaşanan mağduriyetin ranttan kaynaklandığını söyledi.

Kutlu; "Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası'nın araçları buradan geçirmek istediğine dikkat çekerek; " Böylelikle Oda Başkanı Bekir Şimşek yolcu alsın, almasın her araçtan 30-35 lira para alıyor. Bu parayı ise Oda adına değil, şahsı adına alıyor. Bu rakam aylık 50 bin lirayı buluyor.” dedi.

Şirin Ünye Seyahat Kooperatifi adına açıklama yapan Yusuf Ziya Kutlu, “Şirin Ünye Kooperatifi olarak biz 30 tane Ünye’den, 30 tane’de Ordu’dan gelmek üzere 60 kişi ile çalışıyoruz. Araçlarımız Çaybaşı sapağından başlayarak yolcularını toplayıp Ordu'ya devam ediyor. Bu yasal hakkımız. Ordu Birlik araçları ise D-1 belgesi ile çalışıyorlar. D-1 belgesi ile çalışan araçlar büyük otobüsler sıfatına girdiği için bunların şehir içine girme yasağı var. Bunları şehir içine saldığınız zaman büyük otobüsleri de, tırları da kamyonları da şehir içine salmanız lazım.”dedi.

Mağduriyetin giderilmesi için biz elimizi taşın altına koymaya hazırız

Kutlu, Samsun'dan getirilen Ünye yolcularının Çaybaşı sapağında bırakılmasının kabul edilemez olduğunu ve büyük bir mağduriyet yarattığını belirterek; "Mağduriyetin giderilmesi için biz elimizi taşın altına koymaya hazırız. Ben Emniyet Müdürümüzle de görüştüm, biz Şirin Ünye Seyahat olarak Çaybaşı sapağına bırakılan yolcuları 1 kuruş para almadan şehir merkezine getiririz, dedim. Ama şunu özellikle belirtiyorum, Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın iki tane servis aracı var. Bu yolcuları oradan alıp şehir merkezine dağıtılabilirler." diye konuştu.

Burada rant meselesi var...

Vatandaşların mağduriyetinin ranttan dolayı kaynaklandığını ifade eden Yusuf Ziya Kutlu, “Bekir Şimşek, Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası olarak bu araçları buradan geçirmek istiyor. Çünkü Bekir Şimşek, her araçtan yolcu alsın, almasın 30-35 lira para alıyor. Günde 50 tane araba geçiyor. Bu rakam aylık 50 bin lirayı buluyor. Bu parayı ise Oda adına değil şahsına alıyor. Bu yüzden de yasal olmadığı halde bu araçları Ünye’den geçirmek istiyor." dedi.

Eski düzene dönülsün sıkıntı kalkar

Ünye Birlik'in, Ordu'dan ayrılıp eski düzenine döndüğü takdirde sıkıntının ortadan kalkacağını ifade eden Kutlu, “Bizim Ünye Birlik araçlarımız eskisi gibi Ünye-Samsun arasında çalışsa yani eski düzenine dönse hiçbir sıkıntı yok. Mesafe 100 kilometreyi aşmadığı için yasal olarak Ünye’nin şehir merkezinde çalışabiliyorlar. Ama Bekir Şimşek Ünye Birlik'i, Ordu Birlik'e kattığı için Ünye’ye girme sıkıntısı yaşanıyor, yolcular Çaybaşı sapağında bırakılıyor. Senin ne işin var Ordu’da?

Ayrıca, Ordu'dan gelen araçlar Ünye'ye kadar doluyor. Ünye'den Samsun'a gitmek için yer kalmıyor. Ünye’deki yolcuyu alamıyorlar. Ünyeliler yer ayırtmak istese, ayırmıyorlar. Bütün bu sıkıntıları aşmak Bekir Şimşek'in elinde. Ama rant yüzünden bu olaylara yol açılıyor.”ifadesinde bulundu.

 Oda, bize sahip çıkmıyor

Ünye Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odasının kendilerine sahip çıkmadığını da iddia eden Yusuf Ziya Kutlu şunları kaydetti ,”Bir de bizim fiyatlarımızı düşürüyorlar. Soruyorum, niye Samsun 20 lira da Ordu 10 lira. Çünkü Samsun kendi ellerinde.  Ama Ordu’ya biz çalışıyoruz, Fatsa çalışıyor. Onları nasıl öldürürüz, nasıl belini bükeriz, diye düşünülüyor. Oda Başkanı olarak olayla ilgilenmiyor, üyelerini korumuyor. Rant olayına girmiş, gözü bizi görmüyor. Sonra Belediyeye suç buluyor. Ama asıl suçlu kendisi.”

Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 3.064 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Samsun-Ünye, arası, mağduriyette, rant, iddiası!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler