HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
25 Eylül 2020 Cuma
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
15 Ekim 2019 Salı Saat: 18:58

Tavlı, 2021'i hedef gösterdi

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu şekilde 2021'in sonunda kendi gelirleri ile hizmet edebilen kurum noktasına geleceklerine işaret etti.
Tavlı, 2021'i hedef gösterdi

Borçları azaltmaya, azaltılan borçlardan artan gelirlerle hizmet etmeye çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, bu şekilde 2021'in sonunda kendi gelirleri ile hizmet edebilen kurum noktasına geleceklerine işaret etti.

Hüseyin Tavlı; "Göreve geldiğimiz günden bu yana 8 milyonun üzerinde özel sektör borcunu ödedik. 10 milyonun üzerinde ise özel bankalar ve İlbank'a ödeme yaptık. Bunları öderken hiç kredi kullanmadık." dedi.

SGK'ya yapılandırma dahil 60 milyon TL borç olduğunu belirten Tavlı, yapılandırılan kısmın aylık gelirden kesildiğini, kalan kısımla ilgili ise bir şey yapmadıklarını söyledi.

Ünye Belediye Meclisi olağanüstü toplandı. Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 3 gündem maddesinin görüşüldü. İmarla ilgili görüşülen bir madde İmar Komisyonu’na havale edildi.

2020 bütçesi 105 milyon TL

Mecliste ilk madde olarak belediyenin 2020 yılı gelir ve gider bütçesi görüşüldü. Görüşme sonunda Ünye Belediyesi’nin 2020 yılı tahmini bütçesi 105 Milyon lira olarak kabul edildi.

105 milyon lira olarak kabul edilen 2020 yılı bütçesinin birim müdürlüklerine dağılımı şu şekilde, Özel Kalem Müdürlüğü, 4 milyon 129 bin 30 lira, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü 3 milyon 460 bin 881 lira, Destek Hizmetleri Müdürlüğü, 24 milyon 250 bin lira, Bilgi İşlem Müdürlüğü 2 milyon 700 bin lira, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü 18 Milyon 300 bin lira, Hukuk İşleri Müdürlüğü, 850 bin lira, Yazı İşleri Müdürlüğü 1 Milyon 500 bin lira, Mali Hizmetler Müdürlüğü 17 milyon 680 bin lira, Zabıta Müdürlüğü 3 milyon 100 bin lira, Temizlik İşleri Müdürlüğü, 3 milyon 900 bin lira, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 2 milyon 600 bin lira, Fen İşleri Müdürlüğü 14 milyon lira, Plan Proje Müdürlüğü 2 milyon 700 bin lira, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü ise 5 milyon 630 bin lira” şeklinde.

2021 sonunda borçlardan artan gelirle hizmet edeceğiz

2020 yılı bütçesi ile ilgili açıklama yapan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Biz borçları azaltmaya, azalttığımız borçlardan da artan gelirlerimizle hizmet etmeye çalışıyoruz. Böyle bir hizmet anlayışı ile 2021 yılını tamamladığımızda belediye kendi gelirleri ile hizmet edebilen kurum noktasına gelecektir. Bunun gayreti içerisindeyiz, hep birlikte bunun mücadelesini veriyoruz. Bu kararların içerisinde Belediye Meclisimizin de emek ve gayretleri var. Dolayısıyla Mevlam bizlere borçları azaltarak ama oluşturduğumuz kaynaklarımızla hizmeti arttırarak hizmet etmeyi nasip etsin.”dedi.

8 milyon TL borç ödedik, kredi kullanmadık

Göreve geldikleri günden bu yana ödedikleri borçlarla ilgili açıklamada bulunan Tavlı, “Göreve geldiğimiz günden bu yana 8 milyonun üzerinde özel sektör borcunu ödedik böylelikle özel sektöre borcumuz kalmadı. 10 milyonun üzerinde ise özel bankalar ve İlbank üzerinden çekilen kredilerine ödeme yaptık. Bunları yaparken de 1 lira bile kredi çekmedik. Kredi çekmeden, mümkün olduğunca borçları azaltarak, gelirlerimizi de daha rantıbıl kullanarak hizmet etmeye çalışıyoruz.”diye konuştu.

SGK'ya 60 milyon borç var

SGK prim borçlarının haddi aştığına işaret eden Tavlı şunları kaydetti; “SGK'ya yapılandırma dahil 60 milyon civarında borç görülüyor. Yapılandırılan kısım aylık gelirlerimizden kesiliyor. Diğer kısım ise ödesek de ödemesek de bir şekil değişmeyeceği için o kısım ile  ilgilenemiyoruz.”

Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 530 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Tavlı, 2021'i, hedef, gösterdi

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler