HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Kullanışlı
  • Daha iyisi olabilirdi
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
1 Haziran 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
5 Kasım 2019 Salı Saat: 18:37

Cami alanları Belediye borcundan düşülecek

Belediye Meclis toplantısında Ünye Belediyesi mülkiyetindeki cami alanlarının Belediyenin Maliyeye olan borçlarından düşülmek üzere Hazineye devredilmesi kararlaştırıldı.
Cami alanları Belediye borcundan düşülecek

Belediye Meclis toplantısında Ünye Belediyesi mülkiyetindeki cami alanlarının Belediyenin Maliyeye olan borçlarından düşülmek üzere Hazineye devredilmesi kararlaştırıldı.

Mülkiyeti Hazine'ye geçecek bu alanlar Hazine tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı'na devredilecek.

Toplantıda, mülkiyeti Ünye Belediyesine ait olan 15 Temmuz Demokrasi meydanındaki otopark ve iş yerlerinin 10 yıllığına kiraya verilmesi kabul edildi.

Ünye Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı Ünye Belediye Meclis Toplantı Salonunda Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı’nın şehir dışında olmasından dolayı Belediye Başkanvekili Orhan Gürel Başkanlığında gerçekleşti.

11 gündem maddesi ile 2 gündem dışı maddenin görüşüldüğü toplantıda, gündemdeki maddelerin 6’sı imar ile ilgili olurken,  2’si kabul, 2’si ise reddedildi. 2’si ise komisyona havale edildi. Gündem dışı görüşülen 2 madde de yine imar ile ilgili olup imar komisyonuna havale edildi.

Gürecülü Mahallesindeki alan akaryakıt istasyonu olarak kiralanacak

Gündemde görüşülen maddede, Gürecülü Mahallesinde bulunan, mülkiyeti Ünye Belediyesine ait olan alanın akaryakıt istasyonu olarak tahsis edilmesi ve kiraya verilmesi konusu görüşülerek kabul edildi.

Konuyla ilgili meclise bilgi veren Başkanvekili Orhan Gürel, “Burası 1462 metrekare bir yer ve imar planımızda akaryakıt istasyonu olarak tahsisliydi. Biz bunun tahsisini yaptık, yol terkini yaptık. Kiralama ihalesine çıkacağız. Açık ihale usulü ile bir firmaya vereceğiz. Bunlar 3 yıldan uzun süreli ihaleler olduğu için meclis kararı almamız gerekiyor. Bu yüzden 10 yıla kadar yetki alıyoruz.”dedi.

Camiler Ünye Belediyesi'nin borçları karşılığında Hazine'ye devrediliyor

Gündemde görüşülen bir diğer madde ise, mülkiyeti Ünye Belediyesine ait olan ve muhtelif mahallerde bulunan cami alanlarının, Ünye Belediyesi'nin Maliyeye olan borçlarından düşülmek üzere hazineye devredilmesi konusu görüşülerek kabul edildi. Buna göre mülkiyeti Ünye Belediyesi'ne ait olan ve üzerinde cami bulunan alanlar, Belediyenin Maliyeye olan borçlarından düşülmek üzere Hazineye devredilecek. Hazine ise bu alanları Diyanet İşleri Başkanlığı’na devredecek.

18 cami alanı var

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkanvekili Gürel, “Ünye Belediyesi sınırları içerisinde, kırsal alanlar dahil olmak üzere cami arazilerimiz var. Yani üzerinde cami bulunan Ünye Belediyemize ait araziler var. Bu zamana kadar tespit edebildiğimiz böyle 18 alan var. Bunları Maliyeye olan borçlarımız karşılığında Maliyeye devredeceğiz. Maliye de bunu Diyabet İşleri Başkanlığına devrediyor. Ama biz borcumuzda mahsuplaşıyoruz.”dedi.

15 Temmuz Meydanı’nda ki Belediye  dükkanları kiraya veriliyor

Gündemde görüşülen bir diğer maddede mülkiyeti Ünye Belediyesine ait olan 15 Temmuz Demokrasi meydanındaki otopark ve iş yerlerinin kiraya verilmesi konusu görüşülerek kabul edildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkanvekili Gürel, “15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bulunan iş yerlerimizi kiralama ihalesine çıkacağız. Ancak buraya kurumsal firmalar gelmek istediği için 'Ben buraya yatırım yapacağım, o yüzden kiralama süresi 3 yıldan fazla olmalı' deniyor. Bunlar 3 yıldan uzun süreli ihaleler olduğu için Meclis kararı almamız gerekiyor. Bu yüzden Meclis'ten 10 yıla kadar yetki alıyoruz.”dedi.

2020 yılı Belediye Tesisleri fiyat tarifeleri komisyonda

Gündemde görüşülen bir diğer maddede ise Ünye Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğüne bağlı tesislerde 2020 yılı içinde uygulanacak olan ücret tarifeleri konusu görüşülerek tarife komisyonuna havale edildi.

Vergi, harç ve ücret tarifeleri komisyonda

Gündemde görüşülen son maddede ise Belediye Gelirleri Kanunu gereği 2020 mali yılında uygulanacak olan vergi, harç ve ücret tarifeleri konusu görüşülerek tarife komisyonuna havale edildi. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 665 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Cami, alanları, Belediye, borcundan, düşülecek

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler