HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
14 Nisan 2021 Çarşamba
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anadolujet telefon pegasus telefon thy iletişim
8 Kasım 2019 Cuma Saat: 20:02

Araştırma Kütüphanesi'ne büyük bağış!

Ünye'de çalışma başlatılan Araştırma Kütüphanesi için Araştırmacı- Yazar Ünyeli hemşerimiz M. Ufuk Mistepe, çok yönlü arşivini ve koleksiyonlarını bağışlayacağını açıkladı.
Araştırma Kütüphanesi'ne büyük bağış!

Ünye'de kurulması için çalışma başlatılan Araştırma Kütüphanesi için Araştırmacı- Yazar Ünyeli hemşerimiz M. Ufuk Mistepe, 1991 yılından bu yana oluşturduğu çok yönlü arşivini ve koleksiyonlarını bağışlayacağını açıkladı.

 

Ünye Belediyesi tarafından restorasyon çalışması sürdürülen Kefeli Han'da kurulması kararlaştırılan Araştırma Kütüphanesi için Ünyeli hemşerimiz Ufuk Mistepe, değerli bir koleksiyonunu bağışlayacağını açıkladı.

Araştırmacı-Yazar Yüksek Orman Mühendisi M. Ufuk Mistepe şahsına ait araştırma kütüphanesini ve koleksiyonlarını açılacak kütüphaneye bağışlayacağını duyurarak, başka bağışların yapılması için de çağrı yaptı.

Karadeniz Bölgesi'nde ilk olacak olan Araştırma Kütüphanesi, bölge tarihine ışık tutması bekleniyor.  

  

Ünye Belediyesi tarafından restorasyon çalışması sürdürülen Kefeli Han'da kurulması kararlaştırılan Araştırma Kütüphanesi için Ünyeli Araştırmacı-Yazar Yüksek Orman Mühendisi M. Ufuk Mistepe şahsına ait araştırma kütüphanesini ve koleksiyonlarını bağışlayacağını açıkladı.

Ankara Ünyeliler Derneği tarafından Ankara'da düzenlenen programda Araştırma Kütüphaneleri hakkında yaptığı sunum sırasında bağış kararını açıklayan Mistepe şunları söyledi;

Tüm arşiv ve koleksiyonlarımı bağışlıyorum

"Ünye Kent Arşivi düşüncesinden hareketle başlayan arşiv gayretlerimiz zamanla olayın boyutunu Karadeniz ölçeğine taşıdı. 1991 yılından bu yana şahsım, STK'lar, kurum ve kuruluşlar, bir kısım yazarlar ve duyarlı hemşehrilerimin destekleriyle bu arşivin oluşumu büyük bir oranda gerçekleşme şansı buldu. Bu gelişmeler akabinde Karadeniz Bölgesi'nde bir ilk olarak Araştırma Kütüphanesi kurulması düşüncesi gündeme geldi. Bu kapsamda Ünye Belediyesi'nin tahsis ettiği Kefeli Han ikinci katı Karadeniz Araştırma Kütüphanesi olarak inşallah yakında hizmet vermeye başlayacak. Gurbette yaşayan bir Ünyeli olarak vefa borcumuzu bir nebze bu meyanda ödeme düşüncesiyle tüm arşiv ve koleksiyonlarımı bu kütüphaneye bağışladım. Hayırlara vesile olması dilek ve temennilerimle."

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 610 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Araştırma, Kütüphanesine, büyük, bağış!

Haber Yorumları ( 1 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
M. Ufuk MİSTEPE 09.11.2019 11:56
Ünye Kefeli Han ikinci katında açılması düşünülen ve Karadeniz Bölgesinde bir İLK olma niteliğini taşıyan KARADENİZ ARAŞTIRMA KÜTÜPHANESİ dolayısıyla tüm arşiv ve koleksiyonlarımı bağışlayacağımı Gurbetten Ünyeye Vefa Projesi kapsamında MONEC Otelde kamuoyuna açıklayıcı bir sunum yaptım. Kısmet olursa aynı sunumu Aralık ayı içerisinde Ünyede de yapacağım. Kütüphane için bağışlar ziyâdesiyle devam etmektedir. Gösterdikleri jest dolayısıyla Ünye Kent Haber ve Oney Flash FMe teşekkürlerimle...

Son Haberler