HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
11 Temmuz 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
14 Kasım 2019 Perşembe Saat: 10:56

Ünye çok yönlü bir kent!

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası dış paydaş toplantısı gerçekleştirerek, Ünye’nin turizm, kültür, tarih, eğitim, tarım, sanayi ve liman kenti olduğu ifade edildi.
Ünye çok yönlü bir kent!

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası dış paydaş toplantısı gerçekleştirerek, Ünye’nin turizm, kültür, tarih, eğitim, tarım, sanayi ve liman kenti olduğu ifade edildi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası dış paydaş toplantısı gerçekleştirdi. Oda lokalinde gerçekleşen programa Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanvekili Orhan Gürel, Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürol Özcüre ile kurum amirleri, birim yetkilileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen programda Ünye’nin turizm, kültür, tarih, eğitim, tarım, sanayi ve liman kenti olduğu ile ilgili görüşler değerlendirildi.

Kişisel veri yasası için Oda ile görüşün

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar üyelerine seslenerek, “OSB ile ilgili çok güzel yol kat ettik. Onunla ilgili 1.-2. ayda ihaleye çıkacağız. Özellikle mesleki yeterlilik konusu önemli. Yılbaşından sonra denetimler artacak. Kişiler verileri koruma kanunu yılbaşında devreye girecek. Bunları da bizle istişare yapıp bir an önce faaliyete almanız iyi olacak. Çünkü cezalı duruma düşmemenizi istiyoruz.”dedi.

Tarım deyince akla fındık geliyor

Toplantıda konuşan ve Ünye’nin bir tarım kenti olduğunu ifade eden ve fındığın stratejik bir ürün olduğuna dikkat çeken Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Ünye bir tarım kentidir. Tarım denince de aklımıza gelen en stratejik ürün fındıktır. Fındığın alternatifi ancak tamamlayıcısı olabilir veya birim alanda kalite verimliliği arttırabilecek rehabilitasyon çalışmaları olabilir. Bununla ilgili de bilimsel anlamda Ziraat Odalarımız, Ticaret Borsamız, Ticaret ve Sanayi Odalarımız, Orman ve Tarım Müdürlüklerimiz bu konuda çalışıyorlar. Bugün Ünye’de şehir varsa, bugün Ünye’de ticaret ve sermaye varsa bunun temel kaynağı, can suyu fındıktır. Bunun ne kadar stratejik bir noktada olduğu hepimizin malumudur.”dedi.

Turizmi dört mevsime yaymalıyız

Ünye’nin aynı zamanda bir turizm kenti olduğunu ifade eden Ünye Kaymakamı Güney, “Ünye Karadeniz bölgesinin en güzel ilçesidir. Bu tartışmasız bir vakadır. Biz turizmi 12 aya 4 mevsime yaymak noktasında farklı alternatifler, farklı arayışlar içerisindeyiz ki bu arayışların her biri bir gerçekliğe dayanıyor. Son zamanlarda Ünye’mizin manyetik Ünye kumu dediğimiz, Ünye’ye gelmeye bir kez daha vesile olacak tanıtım çalışmalarımız sürüyor. Tabi ki turizm deyince akla alt yapı geliyor. Havası temiz, yolları gezilebilir, parkları güvenli, sahilleri temiz, altyapısı olan bir şehir aklımıza geliyor. Bununla ilgili de İlçe Belediyemiz, Büyükşehir Belediyemiz ve bütün kurumlar ve her şeyden önce turizm sektöründe faaliyet gösteren müteşebbislerimiz kendilerini yeniliyorlar, güzelleştiriyorlar. Yeni hedefler noktasında yeni alanlar açarak gayret gösteriyorlar.”dedi.

Ünye basını Ünye sevdalısı bir basın

Ünye basınının güçlü olduğunu ve Ünye’nin menfaat ve lehine olan çalışmalarda birlik içerisinde olduklarını ifade eden Kaymakam Güney, “Basınımız çok önemli bir rol üstleniyor ki Ünye’de çok güçlü bir basınımız var ve Ünye sevdalısılar. Ünye’nin menfaatine ve lehine olacak her konuyu yerelde, görsel ve yazılı ve internet gazeteciliğinde olsun Ünye’nin en iyi şekilde tanınması, anılması noktasında bir gayret içerisindeler. Duygu ve mana birliği içerisinde hareket ediyorlar. Bilinçli hareket ediyorlar. Bu da bizleri mutlu ve memnun ediyor.”dedi.

Fakülte Ünye için çok stratejiktir

Ünye’nin aynı zamanda bir eğitim kenti olduğunu ifade eden Güney, “Ünye, Ordu üniversitesine bağlı olan Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesini içinde barındırıyor ki İİBF’ler üniversitelerin lokomotifidir. Bu Ünye için çok stratejik bir fakültedir. Dekanımızın başkanlığında akademik çalışmalarını en güzle şekilde yürütüyorlar. Ama biz istiyoruz ki yeni kampus olarak Sahilköy mahallesinde bulunan tahsisi için son aşamaya gelinen yerde tahsis sürecinin tamamlanarak Ünyeli hayırseverlerin de katkısı ile yeni bir fakülte binası, yeni yüksekokul binası, belki turizm meslek yüksek okulu belki mimarlık ve mühendislik fakültesi olacak. Ünye yerleşkesi adı altında güzel bir kampus oluşturma hedef ve heyecanımız var.  Herkes bu konuda bir çaba içerisinde. Görevine başlayan sayın rektörümüzle konuyu görüştüğümüzde bir kaç ay içerisinde burayla ilgili somut geliştirmeler elde edeceğimizi ümit ediyorum. Rektörümüze yerin tahsisi ve yerleşim planı onaylandıktan sonra Ünyeli daha önceden söz verdiği taahhüt ettiği bir fakülte binasını 1 yıl içerisinde dört dörtlük bir şekilde tamamlayıp sizlere teslim edecek. Ünye ilçem adına, ilçemde ki müteşebbisler, işadamları adına söz veriyorum dedim.” diye konuştu. 

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 482 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ünye, çok, yönlü, bir, kent!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler