HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
15 Temmuz 2020 Çarşamba
Fındık Fiyatı


18.00 - 19.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
14 Kasım 2019 Perşembe Saat: 21:04

Liman başka yerlere kaydırılmak isteniyor

Ünye'de yapılması planlanan konteynır limanının başka yerlere kaydırılma ile ilgili çalışmalar yapıldığı belirtildi.
Liman başka yerlere kaydırılmak isteniyor

Liman için daha önce Ünye'nin kararlaştırıldığına dikkat çeken Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ünye'de başlanan liman çalışmalarının devamı için gerekenlerin yapılacağını söyledi.

İrfan Akar, gerek liman için en uygun alan oluşu gerekse İç Anadolu bağlantı yoluna entegre oluşu nedeniyle konteynır limanı olarak en uygun limanın Ünye olacağını söyledi.

Ünye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İrfan Akar, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye’ye yapılması planlanan Ünye Konteynır Limanının başka yerlere kaydırılmaya çalışıldığını ifade ederek, gerek İç Anadolu bağlantı yolu, gerekse alt yapısı bakımından konteynır liman için en uygun yerin Ünye olduğunu söyledi.

Akkuş-Niksar yolunda iyileştirmesi için bir takım çalışmaların yürütüldüğünü ifade eden Akar; "Bu yolla birlikte düşündüğümüz limanı Ünye’ye yaptırmak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz.”dedi.

Limanı Ünye'ye yaptırmak için elimizden geleni sarf edeceğiz

İrfan Akar açıklamasında, “Bizim önemsediğimiz bir konteynır liman projesi var. Bu başka yerlere çekilmek isteniyor. Biz hep birlikte olacağız.Bu limanı Ünye’ye yaptırmak için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Çünkü bizim için çok önemli, alt yapısı da hazır. Akkuş-Niksar Yolu da bittiğinde en doğru yerin Ünye olduğu noktasında hiçbir şüphemiz yok. Biz bu limanın bir an önce yapılmasını istiyoruz. Bu konuda herkes bizlere destek veriyor. Liman için önem arz eden Akkuş-Niksar yolu ile ilgili mevcut yolun iyileştirilmesi için bir çalışma da var. Bu yola entegre Ünye Limanı bölgemiz için çok gereklidir.” diye konuştu.

Geleceğimiz geçmişimizde saklıdır

Bu konuda kendilerini sonuna kadar destekleyeceklerini ifade eden Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman ise, “Geleceğimiz geçmişimizde saklıdır. Geçmişteki akıllı insanlar ki en kısa yolun burası olduğunu görmüşler ve denize bağlamışlar. Bunun buradan devam etmesi lazım.”dedi. 

Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Liman, başka, yerlere, kaydırılmak, isteniyor

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler