HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
11 Temmuz 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
26 Kasım 2019 Salı Saat: 19:49

Ordu-Ünye Konteynır Limanı'na tam destek

Ordu ilindeki liman hizmetlerinin OBB Ünye Limanı'ndan yürütülmesi ve mevcut limanın konteynır limanına dönüştürülmesi ile ilgili olarak yürütülen çalışmalara Ünyeli STK'lardan tam destek geldi.
Ordu-Ünye Konteynır Limanı'na tam destek

Ordu ilindeki liman hizmetlerinin Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye Limanı'ndan yürütülmesi ve mevcut limanın konteynır limanına dönüştürülmesi ile ilgili olarak yürütülen çalışmalara Ünyeli STK'lardan  tam destek geldi.

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un Ünye ziyaretinde ifade ettiği, Ünye Konteynır Limanı çalışmalarını takip ettikleri açıklaması Ünye'de memnuniyete yol açmıştı.

Kurtulmuş'un açıklamasını takiben Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'in dün gazetemiz manşetinde yer alan "Ünye Konteynır Limanı çalışmaları başladı" haberine Ünye'den tam destek geldi.

Ünyeli STK'lar Ordu'nun bir an önce liman hizmetlerinden azami ölçüde yararlanması için Ünye Konteynır Limanı çalışmalarını çok değerli bulduklarını belirterek, Kurtulmuş ve Güler'e teşekkür ettiler.

Ordu'da liman hizmetlerinin yeterli ölçüde yerine getirilmesi ile ilgili olarak son günlerde yapılan bazı açıklamalarda Ordu-Ünye Konteynır Limanı'nın görmezden gelinmek istenmesinin yarattığı olumsuz hava AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler tarafından bertaraf edildi.

Ünye Konteynır Limanı çalışmalarını yakından takip ediyoruz

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş'un Ordu iline düzenlediği gezi programı kapsamında uğradığı Ünye'de yaptığı açıklamaları sırasında;  "Ünye Konteynır Limanı çalışmalarını yakından takip ediyoruz. Sanki biraz yavaş giden çalışmalar hızlandırılmalı." sözü bölgede memnuniyete yol açtı.

Ünye Konteynır Limanı çalışmaları başladı

Kurtulmuş'un sözleri sonrası Ekonomi Gazetecileri'ne yaptığı açıklamada Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye Limanı'na değinen Başkan Hilmi Güler; "Ordu'yu hem ekonomik hem sosyal yönden hem de stratejik açıdan büyütmek için büyük düşündüklerini bu kapsamda Ünye Limanını konteynır limanına dönüştürme çalışmalarını başlattıklarını söyledi.

Kurtulmuş ve Güler'in açıklamalarını çok değerli bulan Ünyeli STK'lar Ordu'nun bir an önce liman hizmetlerinden azami ölçüde yararlanması gerektiğini belirterek, Ünye Konteynır Limanı çalışmalarından dolayı Kurtulmuş ve Güler'e teşekkür ettiler.

Konteynır liman için en doğru yer Ünye

Ünye Konteynır Limanı'nın Ordu ve Karadeniz Bölgesi için önemine dikkat çeken Ünye Ticaret ve Sanayi Odası başkanı İrfan Akar, "Ünye Limanı mevcut konumuyla konteynır limanına dönüşebilecek en uygun liman. Bunu konuyla ilgili çalışma yapan uzmanlar böyle söylüyor. Dolayısıyla Ordu ilimizin limanı Ünye Konteynır Limanı olarak düşünülmeli, artık gereksiz ve olumsuz açıklamalardan kaçınılmalıdır.

Kaldı ki bunun böyle olduğunu ve Ordu-Ünye Konteynır Limanı çalışmalarının başladığı ile ilgili açıklamalar en yetkili ağızlardan AK Parti Genel Başkan Vekili Sn. Numan Kurtulmuş'tan ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Hilmi Güler tarafından yapılmıştır. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Biz bu limanın bir an önce yapılmasını istiyoruz. Çünkü Ordu'nun azami derecede hizmet alacağı limana acil ihtiyacı var." dedi.

Açıklama ve çalışmaları mutlulukla karşıladık

AK Parti Genel Başkan Vekili Sn. Numan Kurtulmuş'un ve  Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Dr. Mehmet Hilmi Güler’in kamuoyuna yansıyan açıklamalarını mutlulukla karşıladıklarını belirten Ünye Ticaret Borsası Meclis Başkanı Erhan Aydın, “Yapılan fizibilite çalışmalarında Ünye limanının bu yapıya uygun olduğu belirtilmişti. Çalışmaların başlamasını olumlu buluyoruz. Karadeniz Bölgesinin ihtiyacını karşılayacak konteynır limanının bir an önce hizmete girmesini bekliyoruz." şeklinde konuştu.

Projenin bir an önce hayata geçmesini bekliyoruz

Ünye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ümit Özkan, “Geçtiğimiz hafta sonu Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Beyin Ünye ziyaretlerini takip ettik. Kendisi, Ünye için açıkladığı projelerde Ünye Konteynır Limanı'nı da dile getirdi. Ardından Büyükşehir Belediye Başkanımız Hilmi Güler Beyin kamuoyuna duyurduğu 'çalışmalar başlatıldı' açıklaması konunun takip edildiği noktasında bizi sevindirdi. Kendilerine müteşekkiriz. İnşallah bu projeye bir an önce başlanır ve bitirilir. Çünkü Ordu'nun ve bölgenin konteynır limanına çok büyük ihtiyacı bulunuyor.” dedi.

Somut adımlar atılsın istiyoruz

Ünye Gıda Maddeleri Satıcıları Esnaf Odası Başkanı Harun Güdek, “Ünye konteynır limanı ile ilgili yapılan açıklamaları takip ediyoruz. Yapılan son açıklamaları memnuniyetle izledik. Ama bu projenin detaylarının artık kamuoyu ile paylaşılması ve yatırıma alınması gerekiyor. Bu liman konusunu bugüne kadar bir çok siyasiden duyduk. Bir dönem fizibilite çalışmasının yapıldığı ifade edildi.  Ama  biz yapılan açıklamalarla ilgili somut adımlar bekliyoruz.” ifadelerinde bulundu.

Üstümüze düşeni yapmaya hazırız

Ünye Terziler ve Kuaförler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı İsmet Çat, “Bir ara limanın Ordu-Giresun arasında bir noktaya gideceği söylentisi çıktı. Ama gerek AK Parti Genel Başkan Vekili Sn. Numan Kurtulmuş'tan, gerekse Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımızdan gelen açıklamaları duyduğumda sevindim. Diğer taraftan bu çalışmalarda bizim üstümüze düşen bir görev varsa bütün gücümüzle bunlara destek vermeye, üstümüze düşeni yapmaya hazırız.” dedi.

Bu Ünye düşmanlığı nereden geliyor?

Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, "Ordu'nun Büyükşehir olmasının ardından Ordu'daki liman hizmetlerinin Ünye'den yapılacağı, çünkü liman olarak en uygun konumdaki alanın Ünye Limanı olduğu, hatta bu limanın konteynır limanı olarak yapılacağı açıklandı. Her şey iyi güzel de Ordu’da bazı STK başkanlarına ki özellikle Ordu  Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı'na, neden Ünye Limanı adını duyunca bir haller oluyor? Niye başka yerlerde liman arıyor? Bu Ünye düşmanlığı nedir?  Biz Ünye'ye konteynır limanı istemiyoruz, Ordu ilimiz için istiyoruz. Bölgemiz için istiyoruz. Bu çarpık anlayış artık bitsin, çatlak sesler son bulsun. Sn. Numan Kurtulmuş'a ve Sn. Hilmi Güler'e teşekkür ediyorum, taca atılmak istenen topu sahaya döndürdüler. Konteynır Limanı çalışmaları başlatılmış buna çok sevindik, ancak bu çalışmalar hızlandırılsın istiyoruz." şeklinde konuştu.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 519 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Ordu-Ünye, Konteynır, Limanına, tam, destek

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler