HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
11 Temmuz 2020 Cumartesi
Fındık Fiyatı


24.00 TL - 26.00 TL
PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
28 Kasım 2019 Perşembe Saat: 20:55

Siyasetçiler limanda birlik oldu!

Ordu-Ünye Konteynır Limanı ile ilgili olarak gündeme düşen, limanın başka yere kaydırılmak istendiği haberleri üzerine oluşan tepki ve gelişmeler devam ediyor.
Siyasetçiler limanda birlik oldu!

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'in limanı dile getirip, çalışmaların başladığı açıklamalarına Ünyelilerden ard ard arda teşekkür mesajları geliyor.

Ünye'de bulunan siyasi partilerin ilçe başkanları Ordu-Ünye Konteynır Limanı ile ilgili yaratılmak istenen kafa karışıklığını ortadan kaldırdıkları için Kurtulmuş ve Güler'e teşekkür ettiler.

Siyasi parti başkanları, başlatıldığı ifade edilen çalışmaların hızlandırılmasını ve Ordu ilinin ve bölgenin çok acil ihtiyacı olan Konteynır Limanı'nın hizmete girmesini istediler.

Ordu-Ünye Konteynır limanı ile ilgili olarak kamuoyunda dikkatle takip edilen gelişmeler kapsamında ard arda mesajlar geliyor, açıklamalar yapılıyor.

Gazetemizin de üzerinde hassasiyetle durduğu konu üzerinde önceki gün açıklama yapan Ünye'deki oda ve borsa başkanlarından sonra ilçede faaliyet gösteren siyasi parti ilçe başkanları da açıklamada bulundular. Siyasi parti ilçe başkanları, konteynır limanı yapılması için en uygun yerin Ünye Limanı olduğuna işaret ederek, bu konuda yaratılmak istenen kafa karışıklığını açıklamalarıyla ortadan kaldırdıkları için AK Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'e teşekkür ettiler.

Siyasi parti ilçe başkanları, çalışmaları başladığı ifade edilen Ordu Ünye Konteynır Limanı'nın Ordu ili ve bölge için acil ihtiyaç olduğuna dikkat çekerek, çalışmalarının hızlandırılmasını ve bir an önce bitirilerek hizmete açılmasını istediler.

Yürütülen çalışmaların yakın şahidiyiz

Konuyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, "AK Parti Genel Başkan Vekilimiz Sn. Numan Kurtulmuş ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in bu konuda yürüttüğü çalışmaların yakın şahidiyiz." diyerek, Kurtulmuş ve Güler'e konuya gösterdikleri ilgi ve destekleri için teşekkür etti.

Argan, Ordu-Ünye Konteynır Limanı'nın Ordu ili ve bölge için acil ihtiyaç olduğuna işaret ederek, "Temennimiz bir an önce bitirilsin, hizmete açılsın." dedi.

 

Konteynır Liman sadece Büyükşehir Belediyesinin işi olmamalı

CHP Ünye ilçe Başkanı İsa Maral  açıklamasında, “Konteynır limanının yapılması ve bölgemizde lojistik bir üs olması, bu alandaki ihtiyacın giderilmesi adına önemli bir hizmeti yerine getirecektir. Bunun bölgesel kalkınma projesi olarak sahiplenilmesi gerekiyor. Bu yatırımın Ünye’ye yapılmasını bir Ünyeli olarak değil, aynı zamanda Ordu iline ve bölgemize hizmet verecek alt yapısı olan bir liman olması açısından destekliyoruz ve istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Konteynır limanının takipçisiyiz  

Ordu-Ünye konteynır limanının tüm Karadeniz’i etkileyen bir yatırım olacağına dikkat çeken MHP Ünye İlçe Başkanı Hacı Demir; "Bu liman Türkiye’nin dışarı açılan önemli bir kapısı olacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu projenin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Sayın Vekilimiz Cemal Enginyurt başta olmak üzere tüm teşkilatımız bu hizmet konularını her zaman dile getiriyoruz. Bu işe katkısı olan, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Ayrıca başlatılan çalışmanın bir an önce bitirilmesini, hizmete geçmesini bekliyoruz." dedi.

Limanla ilgili söz var, icraat yok

İYİ Parti Ünye ilçe Başkanı Osman Karagöz yaptığı açıklamasında şunları söyledi;  "Ünye konteynır liman meselesi yılan hikayesine döndü. Yapılıyor, yapılmıyor derken uzun bir zaman geçti. Bu anlamda limanla ilgili başladığı söylenen çalışmayı sahada da görmek istiyoruz. Hilmi Güler beyin yaptığı açıklamayı da yakından takip ettik. İnşallah yaparlar, bitirirler bizim temennimiz bu yönde. Bu konuyu parti olarak takip ediyoruz. Liman konusunda söz ve ama icraat yok. İnşallah  bu defa dedikleri gibi olur.”  

Konteynır Limanı için en uygun yer Ünye limanı

Son günlerde Ünye konteynır liman konusunun bir kez daha gündeme geldiğine değinen Saadet Partisi Ünye İlçe Başkanı Özgür Şahin, "Gerek alt yapısı bakımından gerekse İç Anadolu bağlantı yolları dolayısıyla konteynır liman için en uygun yer Ünye olduğunu görüyoruz. Bu anlamda proje aşamasında olan bu yatırımın bir an önce hayata geçmesini istiyoruz.  Bu liman ile sınır komşumuz olan ülkelere de hizmet verebileceğimizi düşünüyoruz. Limanda başladığı ifade edilen çalışma nedir, çok bilgimiz yok. Ama bir çalışma varsa hızlandırılmalıdır. Çünkü bölgenin konteynır hizmeti veren bir limana çok ihtiyacı var.” dedi.

Siyasiler yalan vaatlerle burada dolaşmamalıdırlar

Büyük birlik Partisi Ünye ilçe Başkanı Erol Özkan açıklamasında, “Bölgede Samsun ve Trabzon'dan sonra en fazla işlem Ünye limanında yapılmaktadır. Ünye limanının bir an önce büyütülmesi gerekmektedir. Ordu ilinin limanı Ünye limanıdır. Burada ciddi bir fizibilite çalışması yapılmıştır Ünye Limanı doğal korunaklı limandır, sayısız avantajları vardır. Buranın büyütülmesi konteynır limanı olarak hizmet vermesi için ne gerekiyorsa yapılmalıdır.” şeklinde konuştu.

Hayırlı bir hizmet olacağına inanıyoruz

Yeniden Refah Partisi Ünye ilçe yönetimi adına açıklama yapan İlçe Başkanı Harun Ocak, “Bilindiği  üzere geçtiğimiz hafta sonu Ak Parti Genel Başkan Vekili Sayın Prof. Dr. Numan Kurtulmuş ilçemizi de kapsayan bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere memleketine geldiler. Sn. Kurtulmuş'un Konteyner Limanı ile ilgili de konuşma yapması dikkatlerden kaçmadı. Son günlerde konteyner limanı projesinin Ünye'den alınıp başkaca ilçelerde veya daha yakın illerde yapılması için açıklamaların olduğu tam bu sırada Sn. Kurtulmuş'un ifadeleri önemli olmuştur. Ordu ilinin ve bölgenin bu limana olan ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Dolayısıyla biz Yeniden Refah Partisi olarak hayırlı olacağına inandığımız bu hizmetin bir an önce hayata geçmesini istiyoruz." ifadelerinde bulundu.

Ünye KENT Haber

 

Bu haber toplam 594 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Siyasetçiler, limanda, birlik, oldu!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler