HABER ARAMA
SON DAKİKA HABERLER
ANKET
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?
  • Gayet Güzel
  • Beğenmedim
  • Daha iyisi olabilirdi
  • Kullanışlı
HABER ARŞİVİ
Lütfen Bir Tarih Seçiniz
FINDIK BORSASI
3 Ağustos 2020 Pazartesi
Fındık Fiyatı


PUAN DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
Ünye Nöbetçi Eczaneleri
anabolik sipariş steroid sipariş balkan pharma
6 Aralık 2019 Cuma Saat: 21:21

Çamlık'ta her şey Ünyelilerin istediği gibi!

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye Çamlık’ta uygulanacak projenin taslak projesi Ünyelilere anlatılarak fikir alışverişinde bulunuldu.
Çamlık'ta her şey Ünyelilerin istediği gibi!

Toplantıda söz alan katılımcılar 1. toplantıda ortaya çıkan ortak akıldan hareketle hazırlanan projeyi genel hatlarıyla beğendiklerini belirterek, bir kaç ayrıntıya dikkat çektiler.

Hazırlanan taslak projenin, Ünyelilerin ruhsal dünyalarında yaşattıkları ve ileriye taşımak istedikleri Çamlık'ı ifade ettiğine değinen toplantı katılımcıları, Büyükşehir'e bu anlamda teşekkür ettiklerini dile getirdiler.

Ünye Çamlık'ta Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen dönem Ünyelilerden habersiz başlatılan ancak yanlış bulunduğu için gösterilen tepki sonucu durdurulan çalışma, bu sefer Ünyelilerle görüşülerek yeniden başlatıldı. Bu dönemde Ünyelilerle istişare halinde yürütülen Çamlık projesi ile ilgili hazırlanan taslak proje Ünyelilere sunuldu.

Videolu sunumla anlatıldı

Ünye Atatürk Parkı Sosyal tesislerinde gerçekleşen toplantıda ilk olarak üç bölümden oluşan Ünye Çamlık videoları katılımcılara izletildi. Geçmişten günümüze Çamlık videosunun izletildiği toplantıya katılanlar duygusal anlar yaşadılar. Bu videonun ardından ise Çamlık için hazırlanan taslak proje videosu izletildi.

Çamlık içine araç girmeyecek

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in Danışmanı Asım Suyabatmaz tarafından gerçekleştirilen sunumda, Ünye Çamlık’a araç girişinin yasaklanacağı ifade edildi. Çamlık’a piknik için gelen misafirler Çamlık’ın girişindeki otoparka araçlarını bırakarak yaya olarak giriş yapacaklar. Otoparkın yanında bulunan spor aletleri de kaldırılarak otoparka ilave edilecek.

Eski motel alanı çimlendirilecek

Çamlıkta motelin bulunduğu alana toprak dolgu yapılıp, üstü çimlendirilerek burası etkinlik alanı olarak değerlendirilecek. Burada çocuklar uçurtmalarını uçurabilecek, çeşitli etkinlikler yapabilecek. Diğer taraftan eski Çamlık Restoranın olduğu alanda kır kahvesi yapılacak.  Çamlıkta uygun bir yere dokuya uygun seyir terası gerçekleştirilecek.

Çamlık yan kenarlarında ve orta alanda yürüyüş yolları yapılacak

Yürüyüş yolları ve ışıklandırmaların yapılacağı Çamlık'ta uygun noktalara çocuk oyun alanları, tuvalet ve lavabolar yapılacak. Çam ağaçları için toprak iyileştirilmeleri de yapılarak yaşlanan ve kuruyan ağaçlar kesilerek yerine yenileri dikilecek.

Izgara kaldırılacak

Piknik masalarının da değiştirileceği Çamlık’ta çevreye verdiği rahatsızlıktan dolayı mangal ve barbekü yapılması yasaklanacak olup mangal ve barbekü için Çınarsuyu tesisleri, Asarkaya Kent Ormanları gibi mekânlardan istifade edilecek.

Ünye’nin sembol noktalarından biri olan Ünye Çamlık’a gelecek ile ilgili koruma altına alınması için gerekli imar değişiklikleri yapılarak koruma altına alınacak.

Toplantıda alınan karar kapsamında ortaya atılan ilavelerin de değerlendirilerek son şeklinin verileceği proje, son kez Ünyelilerin görüşüne sunularak, Çamlık'ta en kısa süre içinde uygulama çalışması başlatılacak.

Ünye KENT Haber

Bu haber toplam 1.428 defa okunmuştur
Anahtar Kelimeler : Çamlık'ta, her, şey, Ünyelilerin, istediği, gibi!

Haber Yorumları ( 0 Adet)

Adınız
E-mail Adresiniz
Güvenlik Kodu Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz?

Son Haberler